środa, 29 lipca 2015

Dzika zachłannośćWenecja to piękne i bajeczne miasto. Tam właśnie w weneckich kanałach zostaje odnalezione ciało nieznanego mężczyzny z zmasakrowaną twarzą. Po sekcji zwłok okazuje się, że nieszczęsny wykrwawił się na śmierć, na w skutek ran kłutych nożem.

RódUważajmy na to czego sobie życzymy bo w przeciwnym razie dojdzie do jego spełnienia, a my później możemy tego gorzko żałować...

poniedziałek, 27 lipca 2015

Wywiad z Eweliną Rubinstein

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z pisaniem?

To było bardzo dawno temu. Kiedy byłam, jak pamięć mnie nie myli, w drugiej klasie podstawówki napisałam do szkolnej gazetki swój pierwszy artykuł. Było to sprawozdanie z wycieczki klasowej. Potem pojawiały się kolejne artykuły. Oczywiście miały niewiele wspólnego z „prawdziwymi” artykułami, jakie znamy ze współczesnej prasy, ale tak właśnie wyglądały początki mojej przygody z pisaniem. Po szkole podstawowej, będąc w liceum, sama założyłam gazetkę szkolną „Debiut”. Wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami głównie z mojej klasy, pisaliśmy nie tylko sprawozdania z różnych wydarzeń, ale mieliśmy rubrykę z wierszami, wywiadami z nauczycielami, z ciekawostkami kulturalnymi etc. Myślę, że to właśnie szkolna pasja do dziennikarstwa ukształtowała w jakimś stopniu mój obecny stosunek do pisania.

Nina prawdziwa historia

Daniel Maciejczyk pracuje jako wykładowca Uniwersytetu Johanna Gutenberga na wydziale prawa. Jest doskonałym znawcą prawa rzymskiego, cichym alkoholikiem, niezdolnym do tworzenia zdrowego i trwałego związku z kobietą. Któregoś dnia, po kolejnym upojeniu alkoholowym, do jego drzwi puka tajemniczy starzec Ernest Schneider. Bez żadnych wyjaśnień wchodzi do jego mieszkania. Zuchwale i zachłannie rozgląda się po nim, po czym- nie wiedzieć czemu- zapisuje w książce ,,Nędzników" wiadomość od tajemniczej kobiety- Niny. Dlaczego dziwny starzec odwiedził Daniela? I kim jest Nina? Nie dowiecie się, jeżeli nie przeczytacie! 

wtorek, 14 lipca 2015

Bajecznie bogaci AzjaciSingapur- Malutka, intrygująca wyspa na koniuszku Półwyspu Malajskiego, która w ciągu kilku krótkich dziesięcioleci zmieniła się z brytyjskiego kolonialnego zaścianka w kraj o największej liczbie milionerów na kilometr kwadratowy. Tam właśnie Nicholas Young postanawia zabrać Rachel Chu.

Pięść DawidaPięść Dawida to najbardziej nietypowa książka z jaką dotychczas się spotkałam. Zabrałam się za jej czytanie z ogromną ciekawością sądząc, że książka przybliży mi służby specjalne w Izraelu. I nie myliłam się. Autor bardzo ciekawie opisuje różne organizacje i osoby przybliżając nam ich historię, a także ich cel działania. Zagłębiając się w książkę zauważamy, że autor nie skupia się tylko na jednej organizacji i osobach, ale na większej ich liczbie jakie powstały w Izraelu i do czego się przyczyniły w historii. W powieści przeplatają się fragmenty z różnych książek, które ułatwiają w zrozumieniu postępowania każdej z organizacji.

poniedziałek, 13 lipca 2015

Agent. Zakładniczka.W świecie terroru, gdzie samochody wyładowane materiałem wybuchowym, nieustającym zagrożeniem, wzrostem liczby organizacji przestępczych nikt nie jest bezpieczny. Jak chronić rozbrykaną córkę prezydenta, gdy nie chce by ją chroniono? Wprowadzić w jej grono znajomych nastoletniego kumpla-ochroniarza. Przed tym wyborem staje Connor Reeves.

czwartek, 9 lipca 2015

Miłość przychodzi z deszczemMarcin i Marek od zawsze byli nierozłącznymi bliźniakami. Mogli na siebie zawsze liczyć, wspierali się, pomagali sobie nawzajem. Do pewnego czasu więź między nimi była nie do rozerwania, aż do momentu, gdy Marcin nie poprosił Marka o zrobienie pewnej rzeczy na której mu bardzo zależało. Marek jednak nie chciał się zgodzić, wiedział, że jeżeli wyrazi zgodę doszczętnie zmienią się między nimi relacje. Jednak Marcin nie dał się przekonać. Zaczął szantażować Marka różnymi sposobami, aż w końcu on to zrobił dla świętego spokoju. Po zajściu Marek nie potrafił żyć ze świadomością tego co zrobił, spakował rzeczy, rzucił pracę i wyjechał jak najdalej od miejsca zamieszkania i brata. Nienawidził siebie jak i Marcina za to, że zmusił go do rzeczy, która doszczętnie poróżniła braci. Marek zamieszkał w Gdańsku i tam zaczął wszystko od nowa. Poznaje Anię tę jedną jedyną, wymarzoną i odnajduje ciekawą pracę. 

wtorek, 7 lipca 2015

Rosół z kury domowejNie od dzisiaj wiadomo, że najchętniej opowiadamy swoje życie obcym osobom. Najchętniej się przed nimi otwieramy, wylewamy nasze żale, a nawet po pięciu minutach znajomości jesteśmy w stanie opowiedzieć im całe nasze dotychczasowe życie. W taki sposób Wiktoria miała okazję poznać cztery wspaniałe kobiety.

niedziela, 5 lipca 2015

Pozwolę ci odejśćDzień jak co dzień- matka ze swoim pięcioletnim synkiem wraca do domu. Niedaleko miejsca zamieszania, chłopczyk puszcza rękę matki i zaczyna biec. Samochód pojawia się znikąd. Pisk mokrych hamulców, odgłos uderzenia. Ciało pięciolatka zderza się z przednią szybą, koziołkuje w powietrzu, opada na ulicę. Matka biegnie do niego, pod koła samochodu, gorączkowo szuka pulsu. Spod jego głowy wypływa strużka krwi, a z buzi wydobywa się nikła biała chmura oddechu. Kobieta zaczyna krzyczeć do kierowcy by jej pomógł, samochód wycofuje na wąskiej uliczce, zawraca i auto znika.

Książki i gadżety jakie zabieram na wakacje

Piętnastego lipca (środa) wyjeżdżam z całą rodziną do Wisły Czarnej na domek letniskowy. A co za tym idzie? Spacery po górach, moczenie nóg w wodzie, jedzenie oscypków. Na tą wyprawę zabieram ze sobą pięć książek, a także różne gadżety i pieniądze. 

piątek, 3 lipca 2015

Podsumowanie miesiąca

Oj dużo się działo przez ten ostatni miesiąc. Stres wynikami z matur, nowe współprace, nowe książki, nowe spotkania co mnie bardzo cieszy. W czerwcu natrafiłam na bardziej lub mniej godne pozycje, ale nie jestem zawiedziona tym miesiącem.

Noora


Noora jak i Laura uczęszczały do szkoły w Palokaski. Każda z nich różniła się od siebie Laura była popularną piękną dziewczyną, a Noora niewierzącą w swoje sukcesy, skrytą, zakompleksioną nastolatką. Obie w jakimś topniu się przyjaźniły jednak Noora oczekiwała czegoś więcej. Od zawsze pragnęła być taka jak Laura, lubiana, popularna, dlatego godziła się na różne rzeczy, których sama nigdy by nie zrobiła. Tak jej popularność przy boku Laury gwałtownie wzrosła.

czwartek, 2 lipca 2015

Konkurs

Od wczoraj na moim fanpeagu: https://www.facebook.com/Maadziuulekx3?fref=ts trwa konkurs, gdzie do wygrania są dwie książki ,,Siostra mojej siostry" Co trzeba zrobić by wygrać dwa egzemplarze książki? Trzeba odpowiedzieć na przewrotne pytanie :)

Ile końców świata jest w powieści ,,Koniec świata"? Ten kto wymieni najwięcej i uzasadni wybór- wygrywa nagrodę.

Jurorem w tym konkursie będzie sama autorka Izabella Frączyk. Aby wziąć udział w konkursie trzeba napisać na priv wiadomość z odpowiedzią na zadanie konkursowe na fanpeagu, autorki https://www.facebook.com/pages/Iza-Fr%C4%85czyk/120104734721779?pnref=lhc
Konkurs twa od dzisiaj do 11 lipca do godziny 23:59. Mam nadzieję, że będziecie dobrze się bawić Emotikon smile Powodzenia Emotikon smile

środa, 1 lipca 2015

Złoty senCo takiego stara willa posiada w sobie, że jest w stanie zjednoczyć ze sobą różne pokolenia ludzi? Przewrotne losy życia potrafią czasami zdziałać cuda. A jak było między naszymi bohaterkami?

Cudowna dziewczynkaMała Anabelle była dziwnym dzieckiem. Często milczała, żyła we własnym świecie, mówiła w obcym dla siebie języku, była nieśmiała. Zawsze tylko patrzyła, chłonęła wszystko jak gąbka. Któregoś dnia wydarzył się nieszczęśliwy wypadek. Mała ośmioletnia Anabelle z Shaker Street otarła się o śmierć. Nie umarła, ale teraz nie mówi, nie rusza się, leży sparaliżowana, niema, uwiązana niezliczonymi rurkami do maszyn. Mieszkańcy zaczęli huczeć od plotek, mieli desperackie pragnienie dowiedzieć się więcej o dziewczynce, która potrafi uzdrowić od najgorszej choroby. Wierzyli, że dziewczynka jest darem od Boga, która ma odmienić ich dotychczasowe życie.