środa, 30 września 2015

Czarne skrzydła,,Dawno temu w Ameryce żyły kobiety silne i niezależne. Jednak przez czarną skórę od urodzenia stawały się niewolnicami. Białe natomiast ograniczał obyczaj i prawo, potrafiły walczyć o to, co im wówczas nie przysługiwało: o wolność osobistą, wolność do podejmowania własnych wyborów, wolność do miłości".

wtorek, 29 września 2015

Szlachetne pobudkiJeszcze niedawno miejsca na ulicy Różanej były bardzo piękne, a potem wszystko się zmieniło... Mieszkańcy przeżyli chwilę grozy, gdy wylała rzeka Młynówka. Kilka godzin wystarczyło by niewielki strumień zmienił się w śmiercionośny żywioł. Pomimo całonocnej pracy przy układaniu zapory z piasku rzeka przerwała prowizoryczny wał. 

Co z ciebie za matkaLisa Kallisto żyje w ciągłym biegu. Stara się za wszelką cenę zapanować nad otaczającym chaosem, jednak z marnymi skutkami. Z mężem, trójką dzieci i z trzema psami zamieszkuje w wynajętym domku w Troutbeck. W życiu im się zbytnio nie przelewa, mają często kłopoty finansowe z czego Lisa czuje się gorsza od innych matek, które radzą sobie w życiu, są szczęśliwe, mają na wszystko czas i nie mają podobnych problemów do niej. Jest bardzo dobrym człowiekiem o złotym sercu, wrażliwa, kochana, patrząca na potrzeby innych, jednak ma strasznie zaniżoną samoocenę i o wszystko siebie obwinia, że jest gorsza, że nie potrafi nad niczym zapanować. 

poniedziałek, 28 września 2015

Sekretne życie pszczółLily to czternastoletnia dziewczynka mieszkająca z T. Rayem- ojcem tyranem, który ją bił, poniżał, wyzywał. Jej mama zmarła, gdy miała cztery lata. Do teraz żyje w poczuciu winy, podejrzewając, że w dzieciństwie przyczyniła się do jej śmierci. Przez brak akceptacji, miłości, ciepła ze strony T.Raya dziewczynka zaczyna powątpiewać, że w końcu coś się zmieni. Jednak los postanawia inaczej. Popycha Lily w stronę ucieczki, do miasteczka Tiburom w Karolinie Południowej, gdzie kiedyś przebywała jej mama. Tam trafi pod skrzydła trzech czarnoskórych kobiet pracujących jako pszczelarki. Pomimo plotek krążących na ich temat są niepospolite i mądre. W tym właśnie gronie odnajdzie prawdziwą rodzinę, a może także miłość swojego życia... Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

niedziela, 27 września 2015

KluczeDebiutujący pisarz Adam Lang niebawem pojawi się na rynku wydawniczym. Dzięki wydawnictwu Literackiemu miałam okazję zapoznać się z jego książką ,,Klucze". Dlaczego sięgnęłam po tę pozycję? Bardzo zaciekawił mnie opis na okładce, sama należę jeszcze do współczesnej młodzieży i chciałam się przekonać jak pisarz przekaże ,,nam" czytelnikom ten świat, który większość z nas przeżyła. Więc jak oceniam książkę?

środa, 23 września 2015

Klątwa utopcówDwudziestokilkuletnia Dagmara miała wybrać się ze swoją najlepszą przyjaciółką Kingą do Warszawy, a stamtąd wyjechać z narzeczonym Filipem w podróż przedślubną nad morze. Jednak jej plany spełzły na niczym. Dlaczego? 

poniedziałek, 21 września 2015

Jak złapać rosyjskiego szpiegaNaveed Jmali dobiegał trzydziestki, był bystrym, lecz pozbawionym wyraźnego celu absolwentem Uniwersytetu Nowojorskiego, pracował w rodzinnej firmie prowadzonej przez jego rodziców. Myślał co począć ze swoim życiem. Miał przyjemne mieszkanie w zachodniej części Górnego Manhattanu, młodą żonę tuż po studiach doktoranckich. Żyć nie umierać. Jednak Naveed prowadził bardziej urozmaicone życie.

niedziela, 20 września 2015

Facet i kuchniaZawsze uważałam, że kobiety tylko zajmują się gotowaniem, a mężczyźni zalegają na kanapie w oczekiwaniu na smaczny obiadek. Po lekturze ,,Facet i kuchnia" przekonałam się, że mężczyźni także potrafią gotować, nawet smacznie i dobrze. Książka zawiera rozmaite przepisy smacznych, zdrowych, różnorodnych, urozmaiconych i kolorowych potraw bez glutenu. Osoba nie tolerująca tego białka pomyśli, że książka jest bezwartościowa, gdyż z takiego jedzenia, które nie zawiera gluten nie da się urozmaicić by były pyszne. I tutaj może się bardzo pomylić. 

Milioner z GdańskaRóża Niewiadomska w pałacowym laboratorium w tajnym lochu skrywa wehikuł czasu. Nikt oprócz niej i Ewy- pomocy domowej- nie wiedział o tajemniczej maszynie. Róża nie mogła wpaść w ręce okupantów. Wraz z nią dostaliby wiedzę, której nie zamierzała im przekazać. Od kilku lat z przerażeniem i niedowierzaniem obserwowała politykę Hitlera, dlatego odmawiała współpracy z niemieckimi zakładami zbrojeniowymi, zainteresowanymi wynalazkami jej ojca. Dlatego musiała uciekać...

środa, 16 września 2015

We dnie w nocyCzy anioły stróże naprawdę istnieją? Czy trwają przy nas od lat wierne i niestrudzone? Czy mają czasami ochotę wymienić nas na lepszy model? Często słyszę, że anioły kierują nas na drogę, którą powinniśmy podążać by osiągnąć szczęście, jednak ze względu na naszą determinację i silną wolę, czasami nie są w stanie przekrzyczeć naszych myśli, by uświadomić nas, że postępujemy niewłaściwie. Czy potem obrywa się aniołom za niewykonanie zadania? Czy są karane jak dzieci, które zepsuły najcenniejszą rzecz rodzica? I jak oni właściwie wyglądają? Czy są przystojni, mądrzy, utalentowani jak my? Zagłębiając się w książkę ,,We dnie w nocy" co chwilę zadawałam sobie te pytania. Czy otrzymałam na nie odpowiedź? Przekonajcie się sami.

wtorek, 15 września 2015

Spełnienie
Magda to prawdziwa kobieta sukcesu, prowadzi ze wspólnikami bardzo dobrze prosperującą się firmę, którą stworzyła od samych podstaw. Ta niezwykle piękna, zadbana, atrakcyjna, ociekająca seksapilem kobieta cały swój czas musi dzielić pomiędzy pracę, a spotkania z rodziną i znajomymi. Uczestniczy również w schadzkach z uwodzicielskim, tajemniczym, zabójczo przystojnym kochankiem, Krzysztofem, którego skrywa przed całym światem – nikt poza nią nie wie o tych spotkaniach. Pewnego dnia Magda otrzymuje od swoich przyjaciół ciekawą propozycję współpracy. Bez zastanowienia podejmuje wyzwanie i skorzysta z propozycji. Jednak jest pewien haczyk. Ta decyzja niesie za sobą duże zmiany – Magda będzie musiała pozostawić swoje dotychczasowe życie i zacząć wszystko od nowa.

sobota, 12 września 2015

Inna bajkaLos daje człowiekowi wiele okazji, żeby pokierował swoim życiem. Szkoda tylko, że nie dołącza instrukcji obsługi. A ty co byś zrobiła, gdybyś zaszła w nieplanowaną ciążę z obcym facetem? Pewnie byś się załamała i co wtedy? Zdecydowałabyś się pogodzić z zaistniałą sytuacją, czy raczej planowała jego aborcję? Karolina znalazła się między młotem, a kowadłem. Co postanowiła?

czwartek, 10 września 2015

Tak dobrze mnie znaszTrzydziestoletnia Morgan Prager mieszka w Williamsburgu na Brooklynie ze swoim narzeczonym Bennettem, pisze pracę magisterską z wiktymologii na temat drapieżników i ich ofiar w instytucie prawa karnego John College na Manhattanie. Była szczęśliwa, wszystko szło jak po maśle, do pewnego momentu. Któregoś dnia po powrocie do domu w sypialni znajduje zmasakrowane ciało Bennetta. 

wtorek, 8 września 2015

Rocznica bloga!!!8 września to dla mnie bardzo szczególny dzień. Dlaczego? Tego dnia postanowiłam założyć bloga. Nigdy tego nie planowałam, w ogóle nie ciągnęło mnie w tym kierunku, jednakże gdy spotkałam się z pewną kobietą, która zachęcała mnie do założenia bloga powiedziałam raz kozie śmierć. Może się uda, albo i nie. Stworzyłam ,,Czytamy bo kochamy", zaczęłam wrzucać recenzje, jednak w pewnym momencie, góra dwa miesiące po jego założeniu miałam ochotę z tego zrezygnować. Przecież ja pisać nie umiem, ludzie nie będą chcieli czytać wypocin marnej osiemnastolatki (teraz mam dziewiętnaście). Wtedy dowiedziałam się o targach w Katowicach dzięki Marcie- kobiecie, która namówiła mnie do blogowania, więc postanowiłam się wybrać i zagłębić się w ten świat literacki. Nie wiedziałam tylko, że trafię pod głęboką wodę. Ja nic jeszcze nie wiedząca i nie znacząca w świecie blogowania znalazła się w świecie do którego bynajmniej nie pasowała... Wszyscy się witali, znali, rozmawiali, a ja taka sierotka Marysia rozglądam się ze strachu po sali. Ale powiem nie żałuje tego do teraz, że tam pojechałam, poznałam przesympatyczne osoby, wspaniałych pisarzy i tam właśnie otrzymałam swoją pierwszą współpracę z Naszą Księgarnią, której bardzo, ale to bardzo dziękuję, że mi zaufała <3 

Teraz w życiu nie zrezygnowałabym z tego co robię. Rozwijam się, mam swoją pasję, ludzie mnie dostrzegają, lubią bardziej, lub mniej, poznaje cudownych pisarzy i miłośników literatury takich jak ja. Cieszę się, że mogę tu być z wami, cieszyć się otrzymanymi współpracami z wydawnictwami, patronatem, licznikiem przekraczającym 32000 odwiedzin, moim fanpeagem, oraz z tworzenia grupy, gdzie poznałam wielu wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że nadal będziecie mnie odwiedzać <3 Pozdrawiam was gorąco <3 M.MennicaKrzysztof Witczak przebywał w Izabelinie na emeryturze u rodziny Saksów do których trafił dzięki Kamilli. Ich zadaniem jest pokazanie mu jak ma żyć ze schizofrenią. Od pół roku słyszał głosy, jednak ostatnio zniknęły, a na ich miejsce pojawiła się postać Starca. Omamy wzrokowe w chorobie z którą przyszło mu walczyć, są rzadkością. Wraz z pojawieniem się Starca ustały uporczywe szepty w głowie, które przeszkadzały, dezorientowały i poniżały naśladując zachowania dawno zmarłych członków rodziny. Żeby tego było mało Saksonom groziło ogromne niebezpieczeństwo. Witczak i Jan Saks mają czterdzieści osiem godzin na uratowanie żony Jana i Kamilli. Jeżeli będą współpracować z Belgami- porywaczami nic im się nie stanie. Dlaczego Belgowie porwali Kamillę i Alinę i czego chcieli w zamian? Z kim zadarł Jan?

poniedziałek, 7 września 2015

Łowcy głów


Niebawem na rynku wydawniczym pojawi się najnowsza książka Jarosława Stokłosy - ,,Łowcy Głów''. Obserwowałam jak "rodzi" się ta powieść. Od chwili, gdy przeczytałam pierwsze kilkanaście stron tekstu, wiedziałam, że drzemie w nim potencjał, który kiedyś zaprocentuje. Więc postanowiłam troszkę pomóc autorowi. Praca szła pełną parą, z każdym dniem, pojawiały się nowe pomysły, nowi bohaterowie i postacie drugoplanowe. Już wiem, co czuje pisarz kiedy jego książka zostaje wydana. Rozumiem to podekscytowanie, radość i niepewność zarazem czy książka spodoba się czytelnikom, czy zostanie dobrze przyjęta przez recenzentów. A przecież to nie moje dzieło. Ja miałam tylko skromny udział w jego powstawaniu. Gdy poproszono mnie abym objęła patronat nad ,,Łowcami Głów'' byłam przeszczęśliwa jako recenzent i bez zastanawiania - zgodziłam się. Wiem, że warto było poświęcić tej książce swój czas i zaangażowanie. A o czym ona jest ?

piątek, 4 września 2015

Wywiad z Mariolą Zaczyńską1. Jak zaczęła się twoja przygoda z pisaniem?

Właściwie to nie przygoda, to nieodłączna część mojego życia, mój zawód. Myślę zarówno o pisaniu reportaży jak i powieści. To piękne i straszne. Siedzisz w knajpce, pijesz piwo, wokół ludzie... Kłócą się, żartują, ktoś jest smutny. A ty widzisz bohaterów reportażu (Co się kryje za tym melancholijnym spojrzeniem albo za blizną na skroni?) ewentualnie książki (Jak on to powiedział? "Nie mam motywacji"? Ależ to piękna kwestia!).
Natomiast przygodą, niewątpliwie, jest całe moje życie. Boszzz:))) W jakie ja się pakuję historie! Niektórymi doświadczam moich bohaterów.

Kobieta z impetemCzy każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans, pełnego pikanterii i zmysłowości? Irena na pewno. Ale jak poinformować kochanka, że ma nie przyjeżdżać do niej przez jakiś czas, gdyż do jej domu zawitały dorosłe dzieci, które nie powinny go spotkać, wścibska, złośliwa, na wszystko narzekająca matka, oraz przyjaciele, którzy traktują dom Ireny jak własny hotel? Nie dość tego, gdy organizuje kameralną imprezę dla bliskich przyjaciół ginie tajemniczy mężczyzna, a wszyscy są podejrzani o morderstwo. Sprawę dochodzenia prowadzi aspirant Zuzanna Brodzik, która za wszelką cenę chce udowodnić w męskim gronie policji, że kobieta też może być dobrym policjantem. Bardzo pragnęła wybić się na tej sprawie, ale czy jej się uda? Kto jest na prawdę mordercą? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

czwartek, 3 września 2015

Wrześniowe chciejki

We wrześniu pojawiają się bardzo ciekawe książki, które mam zamiar zdobyć jak najprędzej. A wy co chcecie mieć :)?

wtorek, 1 września 2015

Dopóki cię nie zdobędęClaudia zawsze chciała mieć dzieci. Doskwierało jej to odkąd sięga pamięcią- na kształt choroby. Niezdrowej żądzy, która wypełnia członki, pulsuje w żyłach. Nie marzyła o niczym więcej. W końcu jej marzenie się spełniło. Nie była tylko matką swojego nienarodzonego dziecka, ale także matką dla osieroconych, czteroletnich bliźniaków swojego męża Jamesa.