czwartek, 29 października 2015

Serce ze szkłaJuli to siedemnastoletnia dziewczyna, która wraz z ojcem zamieszkuje w dworku w Massachusetts. Pewnego dnia ojciec prosi ją by razem z nim wyjechała na wyspę Martha's Vineyard. Z wyjazdem wiążę się pewien haczyk. 

wtorek, 27 października 2015

W obcym domuAkcja powieści toczy się w roku 1945, kiedy to wojna dobiega końca. Wciąż brakuje prawie wszystkiego, nie ma za co żyć, ludzie umierają przez zamarznięcie, choroby lub przez wieczny głód. Kobiety wyczekują na powrót mężczyzn, którzy powracają z wojny. Sophie (Zosia) w tłumie wypatruje swojego męża, obawiając się z każdym dniem, że nigdy nie powróci. 

poniedziałek, 26 października 2015

Zakon MimówPo sześciomiesięcznym więzieniu w kolonii karnej Szeol I nastąpiła spektakularna ucieczka. Odmieńcy połączyli siły, tak by wydostać się z nienawidzonego miejsca. Wszyscy pokaleczeni, zranieni, postrzeleni, ale w miarę szczęśliwi bo w końcu wyrwali się z niechcianego i złego Szeolu. Jednak szczęście w nieszczęściu otrzymuje nieliczna garstka, której udaje się ukryć na ulicach Londynu. Ale to jeszcze nie koniec kłopotów w życiu ocalałych. Każdy z nich musi się mieć na baczności, Sajon nie dopuści do tego by ktoś dowiedział się o Szeolu I. Będą próbowali za wszelką cenę odnaleźć Paige, oraz innych jasnowidzów, którzy uciekli, by w końcu sprzątnąć ich z powierzchni ziemi. Dlatego strach nie spędza im snu z powiek, boją się wyjść poza mury swoich schronień, paraliżujący lęk nie pozwala im zapomnieć o tym co się wydarzyło.

niedziela, 25 października 2015

Targi książki w Krakowie

Miałam w ogóle nie jechać na targi. Wszystko się pokomplikowało... Najpierw miał mnie tata zawieść na targi, ale nie udało się, potem miałam jechać pociągiem, bilety zostały kupione, jedzenie przygotowane, cała uradowana dotarłam na dworzec i co? Dowiaduje się, że pociąg ma 120 minut opóźnienia przez remonty, może się nawet to przedłużyć, a ja co? Załamka jak nigdy! Czekałam na targi prawie pół roku, a tu nagle nie jadę! I wiecie co się stało? Tata mnie zawiózł! Pomimo zmęczenia i nie wyspania poświęcił się by jego jedyna córka pojechała na wydarzenie na które tak bardzo czekała. Na początku zbytnio się nie cieszyłam, sądziłam, że to piękny sen z którego nie chciałam w ogóle się obudzić. Gdy dopiero dojechaliśmy mój sen stał się rzeczywistością! Cała w skowronkach pobiegłam do kasy, gdzie miałam dostać bilet blogerski. A wtedy się zaczęło... Sprawdzanie mapy, gdzie jakie stoisko jest, godziny i imiona autorów, którzy mieli podpisywać książki. Biegałam z jednego miejsca do drugiego, przepychałam się wzdłuż i wszerz. Pragnęłam ze wszystkimi się zobaczyć, przywitać, od każdego dostać autograf i z każdym zrobić sobie zdjęcie. Towarzyszyły mi tabuny kurzu. Byłam w takiej ogromnej euforii, że gdy stawałam przy jakiś osobach, a oni się mnie pytali czy ich poznaje czułam się jak jakiś głupek bo nie umiałam nikogo poznać. Więc przepraszam wszystkich i każdego z osobna jeżeli was nie poznałam :) Jedynie co mi przeszkadzało w całym zajściu to tabuny ludzi i duchota! Pierwszy raz byłam na takich ogromnych targach, więc trudno było mi się tam odnaleźć, ale za to autorki i Remigiusz Mróz mnie poznali :D Jezu jaka to jest radocha :D Długo niestety na targach nie byłam. Strasznie mnie wymęczyły, więc przed piętnastą pożegnałam się z targami i wróciłam do domu z niezłymi zdobyczami, autografami i zdjęciami ;) Na szczęście poznałam prawie wszystkich z mojej listy i to jest cudowne <3 

czwartek, 22 października 2015

OdrodzonaDella Tsany wiodła spokojne i udane życie. Miała wspaniałą rodzinę, z którą doskonale się dogadywała, wspierała nawzajem, utrzymywała dobre relacje, każdy mógł na siebie liczyć, jednak jedno wydarzenie w jej życiu odmieniło wszystko. Stała się wampirem na skutek czego straciła wszystko co dotychczas posiadała. Jej rodzina odsunęła się od niej w najtrudniejszym dla niej momencie, czuła się jak niechciany wyrzutek, który zawiódł rodziców. 

wtorek, 20 października 2015

Ucieczka w dziczRdzawy to młody domowy kociak, który wiedzie wygodne życie wśród ludzi, jednak codzienna monotonia życia nie uszczęśliwiała kociaka. Tęsknym wzrokiem spoglądał w las, marzy o wolności, adrenalinie, ekscytacji, różnych polowaniach. Las go do siebie przyciągał, kusił, coś obiecywał by ruszyć przed siebie w rozszeptane cienie. Nie obchodziło go niebezpieczeństwo jakie się tam może czaić. Las go fascynował i pragnął za wszelką cenę go poznać. Któregoś dnia postanawia zapuścić się dalej w dzikie odmęty lasu. Tam trafia na Szarą Łapę, dzikiego kota z Klanu Pioruna. Rdzawy zafascynowany nowym, beztroskim życiem nie waha się ani na moment i wstępuje w szeregi Klanu Pioruna. Jednak żeby pozostać z nimi musi się stać wojownikiem. Będzie musiał żyć z nimi według ich zwyczajów, być wobec nich lojalny i pracowity. Dzięki nim nauczy się życia na wolności. Dowie się co to znaczy być prawdziwym kotem. Czy podoła się temu wyzwaniu? Jak domowy kociak poradzi sobie w dziczy? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

poniedziałek, 19 października 2015

Czas ŻniwPaige Mahoney od szesnastego roku życia pracuje w kryminalnym podziemiu Sajon Londyn. Pracuje wśród bezwzględnych gangów jasnowidzów gotowych wyeliminować się nawzajem byle tylko przeżyć. Stanowili część syndykatu cytadeli, którym przewodził zwierzchnik. Zepchnięci na margines społeczeństwa zostali zmuszeni do działalności przestępczej, aby móc funkcjonować. Z tego powodu jeszcze bardziej ich nienawidzono. 

piątek, 16 października 2015

WściekłySiedemnastoletni Konstanty (Kosa) od śmierci matki wychowywany przez ojca. Swoje emocje oddaje poprzez agresje i bójki. Jest wulgarny, chamski, opryskliwy, nerwowy, nie ma do nikogo szacunku w tym i do macochy, przyrodniego brata, oraz ojca. Często wywalają go ze szkoły za bójki, pobicia, znany jest policji nie tylko z tego, ale z ulicznych bijatyk meczowych. Jedynie w domu, skryty za czterema ścianami swojego pokoju czuje, że naprawdę żyje. Tam oddaje się wielkiemu marzeniu stworzenia muzyki idealnej, najpiękniejszej, muzycznego świętego Graala, która przewyższałaby sobą wszystko, co stworzono i kiedykolwiek miano stworzyć. Jedyną niezniszczalną i potężną. Jednak jego kompozycję ciągle podburzają realistyczne, często przerażające, chore sny, które często mieszają w psychice chłopaka. Jak potoczą się dalsze losy tego agresywnego chłopaka? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

środa, 14 października 2015

WykolejonyKsiążka ,,Wykolejony" rozpoczyna się w Sztokholmie w dwa tysiące trzynastym roku, gdzie na złomowisku zostają odnalezione zwłoki młodej dziewczyny upozorowane na posąg anioła. Następnie cofamy się do roku dwutysięcznego dziesiątego, gdzie poznajemy dwudziestojednoletnią prostytutkę Maszę i jej chłopaka Igora. Masza za jego długi karciane zostaje przez Igora sprzedana do piekła w ręce mafioza Slavrosa, dla którego od tej pory ma pracować, żeby zwrócić mu dług. Jak potoczą się dalsze losy dziewczyny? Czy zdoła uwolnić się z rąk swego oprawcy?

wtorek, 13 października 2015

Suka w szołbiznesiePamiętacie Dorotkę? Nie? To wam z przyjemnością przypomnę, że to ta wiecznie niezadowolona z siebie, niezwykle uparta w dążeniu do celu kobieta, u której brak wiary we własne możliwości, często pakuje się w kłopoty. Ta sama, która tak bardzo chciała być aktorką. Ta która jest mistrzynią w mówieniu tego, czego nie powinna, oraz w natychmiastowym niepoprzedzonym myśleniem działaniu. Ta sama, która często histeryzuje i popełnia życiowe gafy za które powinna dostać nagrodę Nobla. Mozolnie wspinała się po szczeblach dziurawej drabiny polskiego szołbiznesu. Trwała w determinacji w ukochanym zawodzie, mimo tego, że jest to bardzo często miłość nieodwzajemniona.

poniedziałek, 12 października 2015

WojownicyDzisiaj otrzymałam w ramach współpracy książkę pt: ,,Ucieczka w dzicz" od wydawnictwa Nowa Baśń. Zainteresowała mnie jej okładka, a także ciekawy opis, więc postanowiłam przygarnąć ją pod swoje skrzydła. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji, a zarazem jej tajemniczego świata, który mam nadzieję sprawi, że będę chciała wciąż i wciąż do niego powracać. Recenzja książki pojawi się na dniach. :) Pozdrawiam ciepło :) 

Opis książki:

Od wieków cztery klany wojowniczych kotów dzieliły las według praw ustanowionych przez przodków. Jednak jeden z nich odrzucił odwieczny porządek, stwarzając zagrożenie dla pozostałych.

Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczają siedlisko walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, ich przywódczyni, i jej dumni wojownicy – Lwie Serce i Tygrysi Pazur – nie poddadzą się bez walki, zdecydowani bronić za wszelką cenę swoich pobratymców i młodych.

Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w lesie pojawia się zwyczajny, domowy kot, o którym mówiło proroctwo i który odmieni losy tych ziem.Z innej bajki,,Kiedy mówią ,,Dawno, dawno temu''... kłamią jak z nut. Żadne tam ,,dawno temu". Ani nawet ,,kiedyś". Rzecz toczy się setki razy, ilekroć ktoś przewraca kartki tej zakurzonej książki"

sobota, 10 października 2015

Tajemnica rodu SoglianoW koralu zamknięty jest morski powab i tajemnica natury, harmonia między królestwami minerałów, roślin i zwierząt. Choć przypomina kamień, wcale nim nie jest, choć kształtem podobny jest do rośliny, nie można nazwać go rośliną i nie jest zwierzęciem, mimo, że jego szkielet rodzi się z wydzieliny milionów mikroskopijnych polipów, którym zawdzięcza wytrzymałość i ognisty kolor krwi. 

środa, 7 października 2015

Włoska symfoniaMarianna Wisłocka to nieśmiała, ambitna, piękna, posiadająca niezwykły talent dwudziestotrzyletnia flecistka, studentka trzeciego roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od swojej akademickiej nauczycielki otrzymuje propozycję wyjazdu do słonecznej Italii by tam dołączyć do jednej z najlepszych orkiestr świata słynnego dyrygenta i kompozytora Maestra Antonia Balamonte. Od kiedy pamięta ma wielkie marzenie. 

poniedziałek, 5 października 2015

I dobry Bóg stworzył aktorkęWiększość małych dziewczynek marzy o tym by kiedyś stać się sławną piosenkarką, modelką, tancerką, czy chociażby aktorką. Ja również należałam do tej większości. Gdy jeszcze byłam małym berbeciem marzyłam o zostaniu słynną aktorką, którą ludzie będą rozpoznawać na ulicy, w sklepie, czy chociażby w tramwaju. Jednak z biegiem lat mój zapał do dążenia za marzeniami zmalał. Uświadomiłam sobie, że nie nadaje się na aktorkę, po pierwsze boje się publicznych występów, a po drugie boje się stać przed kamerą. Do tego trzeba mieć niezły mózg by zapamiętać rolę jaką się gra, a ja jestem osobą, która posiada bardzo dobrą pamięć, ale krótkotrwałą. Więc moje marzenia musiały zejść na dalszy plan.

Opactwo świętego grzechuEgret Island to niewielka koralowa wysepka położona przy brzegu Karoliny Południowej. W tej małej mieścinie znajduje się benedyktyński klasztor, opactwo pod wezwaniem świętej Senary, celtyckiej świętej, która przed nawróceniem była syreną. Budynek jak i syreni tron mieli swoją własną historię, w którą ludzie wierzyli.

czwartek, 1 października 2015

Po prostu bądź,,Fajnie byłoby mieć mapę z zaznaczonym miejscem, gdzie leży szczęście. Człowiek musi się bardzo namęczyć, by je znaleźć na mapie życia. By wybrać właściwą drogę, minąć bagno łez, rozpaczy, przekopać się przez kamienie problemów i znaleźć przydrożną tabliczkę z napisem ,,Szczęście". W życiu nie ma GPS-a, który w momencie, gdy obierzemy złą drogę, powie nam ,,Zawróć, gdy to tylko możliwe".