czwartek, 31 grudnia 2015

Mścicielka,,Dlaczego jej mąż musiał umrzeć? Czy to naprawdę był nieszczęśliwy wypadek? Tak twierdzi policja. Lecz Blum zaczyna zadawać pytania. A gdy odkrywa prawdę, uderza. Bez litości".

Życzenia noworoczne

W ten szczególny dzień chciałabym życzyć wam przede wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń, wielu sukcesów nie tylko zawodowych, by każdy nadchodzący dzień przyniósł coś dobrego i aby uśmiech nigdy nie schodził z waszej twarzy <3 poniedziałek, 28 grudnia 2015

Gregor i Przepowiednia ZagładyZawsze marzyłam by trafić do nieznanego świata tak jak Alicja w Krainie Czarów. Móc poznać tamtejszych mieszkańców, ich zwyczaje, kulturę, różne tajemnice, a dzięki Suzanne Collins mogłam tego doświadczyć. Kolejny raz zapewniła mi niesamowitą przygodę pełną wrażeń, lęku i strachu o własne życie. Mogłam towarzyszyć bohaterom w ich wędrówce, brać udział w walce, chłonęłam wszystko szeroko otwartymi oczami. Czy ty też chcesz trafić z nami do tego świata? Nie jest może taki wspaniały, gdyż na każdym kroku czai się zło, ale zapewniam, że tamtejsi ludzie i zwierzęta skradną wasze serca i zapewnią wam wiele niezapomnianych wrażeń.

Najlepsze książki 2015 roku

W tym roku przeczytałam ponad sto czterdzieści książek i tylko dwadzieścia pięć z nich uważam za najlepsze jakie dotychczas udało mi się przeczytać. Pochłonęłam w zaledwie dwa dni, zachwyciły mnie pod każdym względem i pozostaną w moim sercu na długo.


Jak sami widzicie znaleźli się tutaj polscy autorzy, a także zagraniczni, których mocno sobie cenie. Dzięki nim kocham to co robię. Zapewniają mi wiele niezapomnianych wrażeń, przeżyć, zaspokajają moją ciekawość. A wy jakie książki uważacie za najlepsze tego roku?

sobota, 26 grudnia 2015

Wiedziałam, że tak będzieCo byście zrobili gdyby udało wam się trafić szóstkę i wygrać ogromną sumę pieniędzy? Wiedzielibyście co z nią począć, czy tak jak nasze bohaterki nie mielibyście konkretnego planu co z tym fantem zrobić? Przez całą lekturę sama zaczęłam się nad tym wszystkim zastanawiać. Każdy z nas posiada marzenia, które chciałby zrealizować, jednak nie zawsze nadarza się do tego okazja. Dzięki takiej sumie pieniędzy nasze dotychczasowe życie zmieni się diametralnie, ale czy będziemy szczęśliwi? 

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Cień sprzedawcy snów,,Sprzedałem jej sen. Cudowny, wieczny sen. Przedtem grzeszyła, teraz śpi szczęśliwa. Odkupienie poprzez cierpienie, sen przez śmierć".

Kobiety zastanówcie się, czy chcecie się kochać w policjantach. Dlaczego? Bo może się to okazać bardzo niebezpiecznie...

sobota, 19 grudnia 2015

Feeria Young w następnym roku też zapewni nam wiele ciekawych pozycji do czytania

Wydawnictwa bardzo dbają o swoich czytelników. Tak samo Feeria Young przygotowała dla nas niezłe perełki na nowy rok, których wręcz nie mogę się doczekać, a wy? Na co czekacie? 

piątek, 18 grudnia 2015

W piekle eboliTadeusz Biedzki odbył ze swoją żoną Wandą najtrudniejszą wyprawę w całym ich dotychczasowym życiu. Przedzierali się przez dżunglę i lasy namorzynowe, często brakowało wody, prądu, czasem jedzenia. Do trzech krajów dostali się przez zieloną granicę i przebywali tam nielegalnie. Po raz pierwszy świadomie pojechali wprost w objęcia śmierci, na spotkanie z najbardziej groźnym wirusem, z jakim dotąd zetknął się człowiek- z ebolą. Poznali się z tym zabójcą poprzez kontakty z ludźmi zmagającymi się z nim na co dzień: chorymi, pielęgniarzami, lekarzami. Zobaczyli jak się żyje w strachu przed ebolą. Odwiedzili m.in. Gambię, Senegal, Gwineę.

środa, 16 grudnia 2015

Baśniarz'' Jego usta były zimne jak śnieg, ale biło z nich ciepło jedwabnej czerwonej tkaniny, tkaniny z pokładu statku. Poczuła jego język i pomyślała o wilku. ,,A jeśli to prawda? Jeśli ta baśń jest prawdziwa? Pocałunek i śmiertelne ugryzienie w kark. Wszystko się zgadza. Co, jeśli właśnie całuję mordercę?"

Misja: RodzinkaNa rodzinie zawsze można polegać. Nie ważne co się w naszym życiu wydarzy, oni zawsze będą z nami bez względu na wszystko. Będą nas kochać, szanować, wspierać, pomagać przy każdej nadarzającej się okazji. Nie odwrócą się od nas gdy na naszą głowę spanie choroba, brak funduszy, czy chociażby inne mamy poglądy. Rodzina to istny skarb, diament, którego nie trzeba szlifować, jest najważniejsza, a ,,Misja: Rodzinka" nie pozwoli ci o tym zapomnieć. 

niedziela, 13 grudnia 2015

Ostatnia wiedźma


Odeszła ostatnia wiedźma. Mieszkańcy nie potrafili uwierzyć w to co się stało. Zawsze im służyła pomocą, mogli na nią liczyć. Bez niej byli słabi w starciu z okrutnym światem. Ci ludzie nie mieli już na kim polegać i choć byli silni, potrafili ciężko pracować, jednak potrzebowali kogoś kto wskaże im drogę, postawi cele.

czwartek, 10 grudnia 2015

Sekowanie w garniturach"Korporacje dzielą się na dwie grupy: jedne są jak dżungla, a drugie jak oazy. Praca w tych pierwszych polega więc na ciągłej walce o przetrwanie, co często kończy się ofiarami. W korporacjach, które są oazami ludzie funkcjonują bez zbędnych konfliktów. Wszystko polega na współpracy. Nie ma wyścigów szczurów. Nikt siebie nie poniża, nie sprowadza na dno rozpaczy..."

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Endgame. Wezwanie"Przybyli przed dwunastoma tysiącami lat. Zeszli z gwiazd pośród dymu i ognia, stworzyli ludzkość i pokazali nam jak żyć. Pragnęli złota i zbudowali pierwsze cywilizacje, aby im go dostarczyły. A kiedy dostali już to czego chcieli opuścili nas. Odchodząc, obiecali, że któregoś dnia powrócą, a gdy tak się stanie, rozpocznie się gra- gra, która zadecyduje o naszej przyszłości. Oto Endgame."

niedziela, 6 grudnia 2015

Malarz obłęduNiektórzy twierdzą, że nikt nie przychodzi na świat jako zwyrodnialec, że proces zmian osobowości inicjują doświadczenia z młodości, wręcz z dzieciństwa. Przeżyta trauma, bicie, poniżanie, wykorzystywanie seksualne. To wszystko sprawia, że psychika będąca dopiero po fazie rozwoju zbacza z utartych torów. A inni uważają, że gwałciciele i zabójcy, a w szczególności ci seryjni noszą w sobie zło od samego początku, nawet od momentu urodzenia, a trwający w nich morderczy potencjał potrzebuje katalizatora czegoś, dzięki czemu wypłynie na światło dzienne. A jak jest naprawdę?

sobota, 5 grudnia 2015

Czy łatwo napisać powieść?Od dłuższego czasu sama zaczęłam się nad tym zastanawiać. Nie ukrywam marzy mi się kiedyś wydanie własnej powieści, ale czy łatwo ją napisać? 

środa, 2 grudnia 2015

PatronatDzisiaj oficjalnie informuję, że objęłam patronatem książkę Hanny Greń ''Cynamonowe dziewczyny". Książka ukaże się w styczniu 2016 roku dzięki wydawnictwu Replika. Ja niebawem się za nią zabieram i nie mogę się doczekać lektury. Wiem, że nie zostanę rozczarowana. 

Gdzie kupuje najczęściej książki?

Każdy z nas ma obraną księgarnię w której najczęściej kupuje książki. Ja uwielbiam zamawiać powieści na dyskoncie książkowym http://aros.pl/. Dlaczego wybieram właśnie jego? Różne ciekawe przeceny, szybka dostawa (zdarza się nawet, że już następnego dnia paczka czeka na mnie na poczcie). Za inne księgarnie rzadko sięgam (jedynie empik.pl gdy nadarzy się okazja zdobycia książki przed premierą). Obrałam jedną sprawdzoną drogę i jej jedynie się trzymam bo wiem, że mnie nie zawiedzie. Wiele kupiłam u nich książek i jestem zadowolona z tej wspólnej współpracy. A wy gdzie najczęściej kupujecie książki? Na jakich stronach?