niedziela, 31 stycznia 2016

Wybór Jasminy. Prawdziwa opowieść o niewolnicy, która wywalczyła sobie życie.,,Po zwycięstwie w bitwie nic nie wywabia zła z jego ukrytej nory z taką siłą jak obecność pięknej kobiety".

Dotrzymana obietnicaCzy potrafisz dotrzymać obietnicy, czy raczej łamiesz ją pod byle pretekstem? Co jeśli wiążę się z życiem najbliższej osoby? Jesteś w stanie bezczynnie patrzeć jak ukochana osoba odchodzi na twoich oczach, czy raczej starasz się go uratować pomimo, że znowu będzie żył w nieszczęściu i rozpaczy? Decyzje nie są łatwe, nie zawsze idą nam na rękę. Często stawiają nas pod murem i zmuszają do ostatecznego przemyślenia bez wyjścia, które później odbijają się na nasze życie z nieciekawym skutkiem. 

sobota, 30 stycznia 2016

Gregor i Klątwa StałocieplnychNa twojej głowie spoczywa los istot z Podziemia. Od ciebie zależy czy wrócisz do nich by zrealizować kolejną przepowiednię. Czy się tego podołasz? 

piątek, 29 stycznia 2016

Aleja tajemnicWiele słyszałam o twórczości Johna Irvinga, że jego książki można kupować w ciemno bo są niezwykłe, ciekawe, interesujące i doskonale przemyślane. Wcześniej nie miałam ku temu okazji by sięgnąć po którąkolwiek z jego powieści, nie byłam pewna jak odbiorę jego historię, którą będzie mi chciał przekazać, jednak gdy zobaczyłam okładkę i przeczytałam opis wiedziałam, że muszę w końcu poznać słynne książki tego pisarza. Więc jak oceniam jego najnowszą powieść?

czwartek, 28 stycznia 2016

Dziewczyna z portretuMiłość pokona każdą przeszkodę, ale czy na pewno? Co jeśli osoba, którą szczerze kochasz staje się dla ciebie zupełnie obcą postacią, której tak naprawdę nigdy nie poznałaś? Pozostajesz w tym związku i popierasz jego decyzję? Byłabyś z nim nadal, gdybyś wiedziała, że ta osoba już nigdy nie powróci, że jej nie ma wśród nas? Czy zastanawiałaś się co ludzie czują, gdy we własnej skórze jest im źle, obco?

poniedziałek, 25 stycznia 2016

Oman. W cieniu minaretówKsiążki podróżnicze są dla mnie jak drzwi. Tylko je otwierasz, a już znajdujesz się w innym świecie, innym miejscu, masz okazję poznać ciekawych ludzi ich zwyczaje, kulturę nie ruszając się nawet z kanapy. To jest piękne, a jakie prawdziwe.

niedziela, 24 stycznia 2016

Złe dziewczyny nie umierająCzy wierzysz w duchy? W nadprzyrodzone siły? Ja do pewnego czasu nie wierzyłam. Przecież to bujda na resorach, bajki dla dzieci, ale gdy tylko przeczytałam książkę... Wszystko się zmieniło...

LiteratAkcja powieści zaczyna się w Gdańsku. Policjant dyżurujący odbiera telefon z informacją ,,Dzień dobry znalazłem mumię". Tego odkrycia dokonał młody mężczyzna uprawiający jogging z samego rana. Przybyła na miejsce ekipa policyjna faktycznie odkrywa siedzące w wykopie zmumifikowane ciało młodej kobiety. Rozpoczyna się śledztwo, któremu przewodniczy komisarz Barnaba Uszkier ze swoją ekipą dochodzeniowo-śledczą. Po paru tygodniach żmudnych poszukiwań sprawcy, śledztwo staje w martwym punkcie.

piątek, 22 stycznia 2016

Magiczne miejsceKażdy z nas marzy o miejscu do którego będzie można uciec, gdy monotonność życia przerośnie nasze oczekiwania. O miejscu w którym będzie cisza i spokój, by można było na spokojnie zastanowić się nad senem życia. Ja odnajduję ukojenie w książkach, które otwierają przede mną drzwi swojej historii. One odrywają mnie od szarej rzeczywistości. Witold odnalazł ukojenie w Idzie, a ty gdzie masz swoje miejsce?

środa, 20 stycznia 2016

Okładki- dlaczego są bardzo podobne do siebie?

Przeglądając różne księgarnie z książkami zauważyłam, że większość powieści posiada zbliżoną lub bardzo podobną do siebie okładkę. Dlaczego tak jest? Dlaczego wydawnictwa powielają okładki zmieniając tylko tytuł i imię autora? Czy to jest dobre? Czy wprost przeciwnie?

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Mimo wszystko,,Związek dwojga ludzi to wielka odpowiedzialność. Nie tylko za siebie i za tę drugą osobę, ale za wszystko to, co się zdarzy lub nie. Nie można też zatrzymać rzeki, bo i tak popłynie innym, nowym korytem".

niedziela, 17 stycznia 2016

Woła mnie ciemnośćCiemna strona mocy mnie do siebie przyciąga, nie potrafię się jej oprzeć, kusi mnie różnymi sposobami, oddaje się jej z łatwością... A ty? Czy będziesz w stanie się od niej uwolnić? Czy tak jak mnie wciągnie cię w wir grozy?

Pomóżcie!Przeczytałam niedawno książkę Agaty Suchockiej ,,Woła mnie ciemność". Moją ocenę poznacie niebawem, jednak teraz bez wahania mogę stwierdzić, że powaliła mnie na kolana! Niestety kolejne części nie powstaną zbyt szybko, gdyż wydawnictwo nie chce na razie ich wydać. Pokażmy Novea Res i autorce, że kochamy Lorda, Lothara i Armagnaca! Dodawajcie pod typ postem zdjęcia z książką i napiszcie kilka zdań jakie wrażenie na was zrobiła. Pomóżmy autorce w wydaniu jej kolejnych powieści!!!! Pokażmy jej, że to co napisała pobija o głowę historie o wampirach!!! Możecie także dodawać zdjęcia na moim fanpeagu, lub na fanpeagu autorki. Linki zamieszczam poniżej.

https://www.facebook.com/Maadziuulekx3/?fref=ts

https://www.facebook.com/Agata-Suchocka-1422844648023022/?ref=ts&fref=ts

sobota, 16 stycznia 2016

Morderstwo i cała reszta


Niebawem zabieram się za powieść Marty Reich, która napisała najgrubszą książkę jaką będę miała okazję przeczytać. Jestem jej bardzo ciekawa, a niebawem pojawi się o niej recenzja :)

czwartek, 14 stycznia 2016

Sekretnik- Czego potrzeba, by spełnić swe marzenia? Pieniędzy? Szczęścia?
- Odwagi, moja kochana. Przede wszystkim odwagi.

środa, 13 stycznia 2016

Wywiad z Hanną Greń


1. Skąd pomysł na napisanie własnej powieści? Jak to się stało, że tak nagle zrodził się w twojej głowie?

Cynamonowe dziewczyny,,Kiedyś chciałam być morderczynią. Myślałam, że to łatwe. Wystarczy trochę skrzywić swoją psychikę i zabrać z kuchni nóż. Ale potem zaczęłam czytać książki i mi przeszło..."

wtorek, 12 stycznia 2016

Pulse,,Wiesz, jakie to straszne, gdy pragniesz czegoś tak bardzo, że dla tego czegoś chcesz zmienić całe swoje życie?"

Jesteś tylko mojaNie możesz spać, racjonalnie myśleć... Nieproszony gość wciąż ci miesza w głowie, kusi, doprowadza do szaleństwa, podnieca... Przyciąga cię coraz bliżej i bliżej, próbujesz się powstrzymać, stawiasz opór, starasz się od niego uwolnić, ale to nie jest takie łatwe. Ma cię w garści. Co z tego wyniknie?

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Miejsce zwane domem,, Pozostawiono ją własnemu losowi do tego stopnia, że tylko uczestnicząc w życiu innych, mogła zdobyć dodatkowe doświadczenie i czerpać z niego nauki".

niedziela, 10 stycznia 2016

Dziecilandia

Raz na jakiś czas chwycę za książki dla dzieci. W nich odnajduje ukojenie po lekturach, które bardzo nadszarpią moją psychikę różnymi emocjami. Przy książkach dla dzieci mogę się odprężyć, wyciszyć, zrelaksować, miło spędzić czas przy powieściach, które chwytają za serce, które czegoś nauczają, posiadają morał lub które zapowiadają dobrą zabawę. Pobudzają naszą wyobraźnię, a także przedstawiają nam beztroskie uroki bycia dzieckiem, kiedy obowiązki i ciągły brak czasu na cokolwiek nie przeszkadzały w zagłębianiu się w inny, magiczny świat.

Klucz niebiosZasady fair play nie mają tu znaczenia... Każdy walczy by przetrwać... Zwycięzcą może być tylko jeden...

Farbowana blondynka,,Prawdziwe szczęście docenia się dopiero wtedy, gdy spojrzy się wstecz i jeszcze raz odczuje minione chwile"

sobota, 9 stycznia 2016

Dar morzaWoda to nieokiełznany żywioł. Raz spokojne, a raz wzburzone. Potrafi zniszczyć wszystko co stanie na jej drodze i nie tylko. Woda to też życie, skrywa na dnie różne, ciekawe tajemnice, które czasami wyrzuca na brzeg. Pewnego dnia po nocnym sztormie na plaży pojawia się małe zawiniątko...

piątek, 8 stycznia 2016

Wywiad z Eweliną Rubinstein1. Ostatni raz rozmawiałyśmy w lipcu ub.r. Wówczas zapytałam Cię m.in. o Twoje najbliższe plany literackie. Przypomnę może krótko, że zadebiutowałaś książką „Nina, prawdziwa historia”, która ukazała się pod koniec 2014 roku. Co teraz się u Ciebie dzieje?

środa, 6 stycznia 2016

CollideZakazany owoc smakuje najlepiej... Najpierw przyciąga, kusi nie dając o sobie zapomnieć, a gdy go spróbujesz... Przepadniesz z kretesem...

wtorek, 5 stycznia 2016

Polskie książki które warto przeczytać

Gdyby ktoś dwa lata temu powiedział mi, że sięgnę po książki polskiego autora, który nie pisze o wampirach, po prostu bym go wyśmiała. Miałam taką fazę, że tylko sięgałam po literaturę w której pojawiały się wampiry, wiedźmy, upadłe anioły, czy wilkołaki. Sprawdzałam czym owe powieści się różnią, czy posiadają jakieś cechy wspólne. Nigdy bym nie pomyślała, że moja faza diametralnie się zmieni po jednej lekturze. Sprawiła, że odblokowała we mnie pewien mechanizm, dzięki któremu chętniej sięgałam po książki naszych autorów.

Jest wiele pisarek, które zachwyciły mnie nie tylko pod względem literackim, ale także charakterem i osobowością. Od nich czuć takie ciepło, radość, szczęście, że człowiek machinalnie sięga po jej powieści wczytując się w nie z ogromną przyjemnością. Dlatego w tym poście chciałabym wam przedstawić autorki i ich książki za które warto sięgnąć. Ja już poznałam ich styl pisania i z ręką na sercu mogę stwierdzić, że każdą ich powieść przeczytam w ciemno. Nigdy się na nich nie zawiodłam.

poniedziałek, 4 stycznia 2016

LoloMorderca- jedno słowo, które przeraża. Mieszkańcy miasteczka dziennie żyją w strachu o własne życie. Czy i tym razem zaatakuje? Kogo? Gdzie? Czy ktoś go złapie? Czy w końcu będą mogli spokojnie żyć nie oglądając się ciągle za siebie? Śmierć czai się wszędzie...

piątek, 1 stycznia 2016

Czerwień obłęduDorian to trzydziestokilkuletni mężczyzna, który posiada wszystko by być w pełni szczęśliwym- wspaniałą, piękną i seksowną żonę Amelię, utalentowanego sześcioletniego syna Kacpra. Żyje według ustalonego grafiku, ma wszystko poukładane do perfekcji, nie przewiduje żadnych poślizgów bo nigdy mu się nie zdarzały. Jednak jego starannie ułożone życie zostaje zachwiane, widzi wizję, którą interpretuje jako zjawisko przedziwnego deja vu. Na wizji jednak się nie kończy. Tajemnicze wyobrażenia powoli wdzierają się niespodziewanie w idealne życie Doriana, doprowadzając go do obłędu. Nie jest w stanie tego zatrzymać, a one zaczynają się pogłębiać.