czwartek, 30 czerwca 2016

W ogień- Pod patronatem CzBKIle dla ciebie znaczy przyjaźń? Czy byłabyś/byłbyś w stanie zrobić dla niej wszystko, nawet oddać za nią swoje marzenia, pasje, całe życie? Przez całą książkę zastanawiałam się nad tym. Przyjaźń jest dla mnie bardzo ważna. Bez niej człowiek czuje się bardzo samotny, nie ma komu się wyżalić, na kim polegać. Mam przyjaciółkę na której mi zależy, ale nie wiem, co bym zrobiła, gdybym znalazła się w sytuacji Emily. Biłam się z myślami przez całą książkę, analizowałam każde za i przeciw, słuchałam podszeptów tego dobrego, jak i tego złego. Więc jaką drogę wybrałam?

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Chwila szczęścia


O włoskim pisarzu Federico Moccia nigdy nie słyszałam. Jakoś jego nazwisko nie obiło mi się o uszy. Książki tego pisarza widziałam jednak zawsze albo w księgarni, albo w sklepach typu Biedronka, czy Lidl. Zwracałam uwagę na okładkę oraz opis, lecz żadna z nich nie zachwyciła mnie na tyle bym wydała na nie choć parę groszy. Gdy otrzymałam propozycje przeczytania książki ,,Tylko ty" poprosiłam jeszcze o pierwszą część, by wiedzieć jak potoczyły się losy bohaterów. W pierwszym momencie, gdy powieść znalazła się w moich rękach, byłam przekonana, że mi się spodoba. Jestem ogromną romantyczką i uwielbiam takie historie dlatego z przyjemnością zabrałam się do czytania. Niestety z każdym rozdziałem mój zapał gwałtownie spadał.

piątek, 24 czerwca 2016

Gregor i tajemne znaki


Myśl, że za niedługo będę musiała pożegnać się z Gregorem i innymi bohaterami z Kronik Podziemia nie napawa mnie zbytnim optymizmem. Strasznie przywiązałam się do tej serii. Z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwałam kolejnych części. Zastanawiałam się, co tym razem się wydarzy, czy autorka stanie na wysokości zadania i kolejny raz zapewni mi niezapomniane wrażenia. A teraz, gdy pomyślę, że to już prawie koniec, ogarnia mnie przemożny smutek i żal, że przygody Gregora i innych dobiegają finiszu. Chciałabym pozostać w świecie postaci jeszcze przez jakiś czas. Przeżywać nowe przygody, walczyć, rozwiązywać tajemnice, śmiać się, płakać. Chce czuć na plecach gęsią skórkę, zagryzać zęby z nadmiaru wrażeń. Pozostać tam, gdzie ci, których pokochałam, obdarzyłam zaufaniem. Ale to, co dobre musi się kiedyś skończyć, czego nie lubię.

środa, 22 czerwca 2016

AutodestrukcjaMarzenia- każdy z nas chciałby je spełnić. Te ogromne i te całkiem malutkie. Te dzięki, którym będziemy szczęśliwi i te które dają nadzieję na lepszą przyszłość. Dzięki sile i determinacji dążymy do realizacji postawionego celu. Na świecie jest wielu optymistów, którzy wierzą w to, że marzenia można spełnić, pesymiści pomimo determinacji szybko się poddają, bo wierzą w to, że ich wysiłki i tak pójdą na marne. Realiści trzeźwo patrzą na świat, mocno stąpają po ziemi i wytrwale dążą do postawionego celu. A ty kim jesteś? 

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Złote spinki Jeffreya Banksa


Styl Marcina Brzostowskiego jest mi dobrze znany. Miałam okazję przeczytać jego wcześniejsze e-booki jak na przykład: Pozytywnie nieobliczalni, czy Wirujący sztylet hiszpańskiej kusicielki. Niestety nie wszystkie trafiły w moje gusta czytelnicze. Gdy autor zaproponował mi przeczytanie jego najnowszej powieści z ochotą się zgodziłam. Chciałam się przekonać, czy tym razem mnie zachwyci, czy jednak nie. Książka jednak musiała swoje odczekać na półce, bym w końcu po nią sięgnęła. Może to i dobrze, że tyle czekała? Bo powiem szczerze- przy tej powieści niezmiernie dobrze się bawiłam i wciągnęła mnie ona bez reszty. 

Antologia- Magia Słów. Fantastyczne Światy- Pod patronatem CzBKPewnie zdążyliście już zauważyć, że uwielbiam fantastykę. To jeden z moich ulubionych gatunków literackich i gdybym mogła, czytałabym tylko takie. Jednak co za dużo, to niezdrowo. Czasami trzeba odpocząć od potworów, wampirów, wilkołaków, by odprężyć się przy zabawnej, lekkiej lekturze. Wydawnictwo Pearlic wydaje fantastykę, a także kryminały, które spełniają moje oczekiwania czytelnicze. Dlatego Pearlic jest jednym z wydawnictw, które bardzo sobie cenię i wiem, że nigdy mnie nie zawiodą. 

czwartek, 16 czerwca 2016

Konkurs: Ból za ból


Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie! 

Do wygrania pierwsza część trylogii New York Timesa pt: ,,Ból za ból"
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w komentarzu napisać:

Zgłaszam się

I podać adres e-mail, gdzie mogłabym wysłać wiadomość o wygranej

Będzie mi miło, gdy udostępnicie informacje o konkursie

Zaobserwujecie bloga, albo polubicie FP https://www.facebook.com/Maadziuulekx3/?fref=ts


Regulamin: 

1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Czytamy bo kochamy
2. Sponsorem nagrody jest Feera young
3. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić swój udział
4. Konkurs trwa do 16 czerwca do 22 czerwca do godziny 23.59
5. Zwycięzca zostanie wytypowany drogą losową następnego dnia, czyli 23 czerwca
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz książki ,,Ból za ból"
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające konta, a także anonimowi użytkownicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem.
8. Ze zwycięzcą skontaktuje się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 5 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego zwycięzcy.
9. Konkurs trwa tylko na terenie Polski

niedziela, 12 czerwca 2016

Habbatum- pod patronatem CzBK


,,Nie wyciągaj pochopnych wniosków (...) daj jej troszkę czasu. Każdy z nas go potrzebuje, jedni mniej, a inni trochę więcej. Czasami nie dostrzegamy pewnych rzeczy, dopóki nie zacznie nam ich brakować. Coś, co pozornie wydaje się doskonałe lub pożądane ponad wszystko, nagle okazuje się nieistotne, a to, co uważaliśmy za oczywistość, za stale obecne w naszym życiu, nagle gdzieś znika. I dopiero wtedy odczuwamy brak, wyrwę w sercu.''

Kto, by pomyślał, że taka dziewczyna jak ja, będzie kiedyś promować polskich autorów i ich twórczość. Wcześniej omijałam ich szerokim łukiem, nawet wzrok kierowałam w innym kierunku tak, by nie zaprzątać sobie nimi głowę. Jednak pewnego dnia coś się zmieniło. Chwyciłam za jedną książkę, potem za kolejną i kolejną, aż w pewnym momencie straciłam rachubę. Zaczęłam doceniać polską literaturę, zauważać jej piękno, ciekawy charakter, potencjał. Autorzy z każdą kolejną powieścią przekonują mnie do swojego stylu, zachęcają nie tylko interesującą okładką, ale także zaskakującym wnętrzem. Potrafią zatrzymać w swoim świecie na długo, nawet wtedy, gdy przeczytana książka już wylądowała na półce. Coraz częściej literatura zagraniczna schodzi na dalszy plan, a gdy już się pojawia to nie zawsze zachwyca jak wcześniej. 

czwartek, 9 czerwca 2016

II Ogólnopolski Festiwal Czas na Książki w Ząbkowicach ŚląskichJuż po raz drugi mogłam uczestniczyć we spaniałym festiwalu, który zorganizowała znana blogerka Sylwia Winnik z Czas na książki wraz z mężem http://czasnaksiazki.pl/. Bałam się, że udział w tym spotkaniu nie powiedzie się (z przyczyn rodzinnych), ale jednak się udało. Już po ósmej czwartego czerwca wraz z rodzinką wyruszyłam w dwuipółgodzinną podróż. Drogi były spokojne, żadne korki nie odebrały nam przyjemności z jazdy. Słuchałam sobie muzyki, rozmawiałam z rodzicami, więc ta podróż minęła mi w szybkim tempie.

wtorek, 7 czerwca 2016

Deutsch aktuell- Magazyn dla uczących się języka niemieckiegoPierwszy raz zdarzyło mi się sięgnąć po czasopismo w języku niemieckim. Co mnie skusiło do tego? Lubię uczyć się tylko tych przedmiotów, które przypadną mi do gustu i tak właśnie było z tym konkretnym językiem. Nie wiem co mnie w nim fascynuje, po prostu go lubię, do tego bardziej go rozumiem niż język angielski. Dlatego z ochotą sięgnęłam po czasopismo ,,Deutsch aktuell". Strasznie zaciekawił mnie fakt o czym to Niemcy mogą czytać, czym się interesują, jakie tam panują trendy, co aktualnie się tam dzieje. A dzięki rozmaitym artykułom, które poruszają różne, ciekawe tematy mogłam się o tym przekonać. 

niedziela, 5 czerwca 2016

Na głowie stanęło- ZapowiedźŚwietna, ciepła i lekko napisana komedia obyczajowo – sensacyjna, poruszająca wiele ważnych aspektów  z życia codziennego: tolerancja, solidarność społeczna, odwaga 
w podejmowaniu wyzwań. 

Anatomia uległości- Daj się ponieść fantazji


Tym razem Beata (Augusta Docher) stworzyła coś nowego. Wcześniejsza powieść -Eperu- była typowo młodzieżowa, a ,,Anatomia uległości'' dedykowana jest starszym dziewczynkom. Zastanawiałam się, czy podoła temu wyzwaniu, który sobie postawiła za cel. Czy ta opowieść stanie się takim samym hitem jak wspomniane Eperu, książka, którą pokochałam całym sercem? Czy uda się jej mnie zaciekawić, wciągnąć w swoje sidła, sprawić, bym nie odłożyła powieści na półkę zbyt szybko? Nie powiem bałam się, że mnie zawiedzie, nie sprosta moim oczekiwaniom, zezłości, zirytuje, albo całkowicie do siebie zrazi. Z mieszaniną uczuć zagłębiłam się w treść.

czwartek, 2 czerwca 2016

Sycylia między niebem a morzem- pod patronatem CzBKOd zawsze marzyłam, by zwiedzić świat. Poznać każdy zakątek tych pięknych krajobrazów, które mogę oglądać tylko na ekranie monitora, stać się choć przez chwilę mieszkańcem, zobaczyć rozmaite zabytki, obrazy, poczuć smak potraw, wytrawnych alkoholi, wiatr we włosach, promienie słońca ogrzewające moją twarz. Móc wykąpać się w przejrzystych wodach oceanu, dotknąć ciepłego piasku palcami stóp. Niestety z powodu ograniczonych funduszy nie mogę nawet po części spełnić tego marzenia. Szczęśliwym trafem udało mi się odwiedzić Słowację i Paryż, jednak jak na mnie to za mało. Dlatego tak bardzo uwielbiam zagłębiać się w powieści, gdzie bohaterowie zabierają mnie w cudowne podróże dookoła świata. Dzięki temu moja dusza zwiedza wiele miejsc nie ruszając ciała z fotela. Mogę poczuć namiastkę tego o czym wciąż śnię.