wtorek, 30 sierpnia 2016

Archie Greene i sekret czarodzieja- czyli magia, która nie zawsze jest bezpieczna


Każda książka jest podróżą. Piękną, owocną, długą, często skomplikowaną, niezwykłą przygodą, z którą warto się zapoznać. Te ciekawe wycieczki otwierają okno na świat, przedstawiają rozmaite sceny, zabytki, historie, które bawią, a nawet uczą. Towarzyszące emocje tylko potęgują doznania, dają radość, a także ogromne szczęście, które przyjmujemy wielkimi garściami. Wystarczy, że pobudzimy naszą wyobraźnię i już znajdujemy się w niesamowitym świecie, innej rzeczywistości, która pochłania czytelnika bez granic. Nie potrzeba ruszać się z fotela, by odwiedzić te prawdziwe, jak i fikcyjne miejsca.

czwartek, 25 sierpnia 2016

Zakątek- pod patronatem CzBK


Czy lubisz się bać? Czuć na swoich plecach oddech śmierci, mieć ciarki a nawet palpitację serca? A może dodatkowo lubisz wysoki poziom adrenaliny, strach, gęsią skórkę, przerażenie? Jeżeli tak, ta książka jest dla ciebie! Pod niepozornym tytułem skrywa się mrożąca krew w żyłach opowieść, która do tej pory śni mi się po nocach. 
Nie spodziewałam się, że  książka aż tak wywróci moje życie do góry nogami. Sądziłam iż pod tym tytułem skrywa się coś lekkiego, przyjemnego, przy czym mogłabym się zrelaksować i zapomnieć o otaczającym świecie. W rzeczywistości poznałam historię, która sprawiła, że zaczęłam się bać, spoglądać za siebie czy nikt za mną nie stoi. I pomyśleć, że za niepozorną powłoką kryje się istna perełka, która zwala z nóg.

środa, 24 sierpnia 2016

Chłopak na zastępstwo- Czy kłamstwo jest dobrym rozwiązaniem?


Jak wiadomo kłamstwo ma krótkie nogi. Ale kto z nas w życiu powiedziałby prawdę, jeśli właśnie na jej ukryciu zależałoby nam przede wszystkim? Jednak ciągłe omijanie tego, co nieuniknione nie uchroni nas przed ostatecznym. Możemy się plątać w zeznaniach, kręcić, ale przyjdzie taki moment, gdzie się potkniemy, ktoś pozna naszą tajemnicę, której nie powinien się dowiedzieć. I co później? Jak odzyskać zaufanie do kogoś tylko dlatego, że nie chcieliśmy go w żaden sposób stracić? Jak uchronić się przed bólem, które nas czeka?

niedziela, 21 sierpnia 2016

Lewy brzeg- cudowny świat, który warto odwiedzić


Kilka lat temu będąc jeszcze małym brzdącem, miałam możliwość odwiedzić urokliwe zakątki Mazur. Zachwyciły mnie swoim pięknem, prostotą, spokojem. Do teraz pamiętam te wszystkie cudowne miejsca, zapachy, szum lasu, śpiew ptaków, wszechogarniającą ciszę, ciepłe słońce oraz wodę z której w ogóle nie chciałam wychodzić. Ten niezwykły zakątek ma w sobie również pewną tajemnicę, drapieżność, która przyciąga w swoje szpony. Uzależnia od siebie, kusi, wabi. To raj dla duszy, która chce uwolnić się od zgiełku, ciągłego wyścigu szczurów, hałasu, duchoty, ciągłego zaganiania. Tam pośpiech nie gra roli, czas jakby się zatrzymał, wszystko odżywa od nowa, a człowiek nabiera nowej energii na podbijanie świata.

piątek, 12 sierpnia 2016

Żona plantatora herbaty- czy warto poznać jej historię?Uwielbiam pić herbatę, praktycznie od zawsze. Granulowaną o smaku cytryny, zwykłą, a czasem zieloną. Dziennie przygotowuję duży dzbanek tej ciepłej cieczy, która pobudza moje kubki smakowe. Nie pijam żadnych soków, energetycznych napojów, wolę herbatę, która towarzyszy mi od dłuższego czasu. Dlatego, gdy ujrzałam książkę ,,Żona plantatora herbaty" postanowiłam ją niezwłocznie przeczytać. Nie tylko zaciekawiła mnie swoim tytułem, opisem, ale także tym, co takiego może ta historia w sobie skrywać. Czy mnie zaciekawi, wciągnie w wir wydarzeń, czy sprosta moim oczekiwaniom względem powieści. Bałam się jednak do niej zajrzeć, że moje przypuszczenia co do opowieści będą mylne i zawiodę się na tej historii, skrytej w tej pięknej okładce. Dni mijały, a moja ciekawość z każdą minutą wzrastała. Nie mogłam oprzeć się tej książce, więc gdy tylko uporałam się z mrocznymi demonami zabrałam się za lekturę. 

Boska seksualność, czyli Sztuka kochania sercemZrozum świat na nowo i odkryj w pełni tajemnice swojego Serca wzaz z Grzegorzem Kaźmierczakiem

,,Ta księga wita Ciebie, wita też każdego, kogo Ty tu zaprosisz. Przyjmij ją sercem, miłością w nim, a świadomość zawarta w niej, przepełni w tej miłości całe Twoje jestestwo. Wpisując się w tę księgę sercem, łączysz się z boską świadomością Źródła, z którego ona płynie. Pokochaj ją sercem, a w jednej chwili stajesz się, Jednością Miłości, która zawsze w Tobie była” – tak brzmi wstęp do książki Grzegorza Kazimierczaka ,,Boska seksualność, czyli Sztuka kochania sercem”. ,,Jest to książka, na którą czekał Świat”. 

Kim jest autor? 
W centrum jego zainteresowań leży m.in. uzdrawianie, bioenergoterapia, rozwój duchowy, psychosomatyka, symbolika ciała, reinkarnacja, astrologia, numerologia i radiestezja. Jak sam twierdzi, celem jego życia jest pomaganie innym. Na swojej oficjalnej stronie internetowej pisze: 

,,Ukochani! JAM JEST to Bóg we mnie, to też Bóg w Tobie. Jestem Tobą, a Ty mną. Kimkolwiek mnie postrzegasz, widzisz jako takiego – tym właśnie jestem dla Ciebie. Jest to Twoje widzenie świata i postrzegasz mnie zawsze przez pryzmat siebie, adekwatny do świadomości, jej wzniesienia w Tobie”. 

Autor przekonuje nas, że światło jest w każdym z nas i to od nas zależy, czy zmienimy proporcje pomiędzy nim a ciemnością. To książka, która pozwoli nam zrozumieć istotę tytułowej Boskiej Seksualności, a ona jest, jak pisze Grzegorz Kazimierczak niezwykle pomocnym darem. Aby należycie scharakteryzować to zagadnienie, autor analizuje wszystkie kwestie, które wiążą się z ową seksualnością. 

Odnajdziemy tu więc działy takie jak: anatomia człowieka, dar dziewictwa, radości w seksualności i również dowiemy się czym jest telegonia, miesiączka i zazdrość w rozumieniu autora. ,,Boska seksualność, czyli Sztuka kochania sercem” to zajmująca lektura dla tych, którzy chcą na nowo odkryć siebie w ,,nowej bezczasowej Erze Serca”. 

To także jedna z wielu pozycji tego autora, która jest dopełnieniem jego niezwykłych rozważań. Grzegorz Kazimierczak jest również autorem książek takich jak: ,,Królestwo serca czyli jak rozmawiać z Bogiem”, ,,Prawda serca. Elementarz Nowej Ziemi”, ,,Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi”, ,,Zwierzęta. Prawdziwi przewodnicy człowieka” oraz ,,Jezus zwany Chrystusem”. Ta niezwykła seria pozwoli Ci zrozumieć świat na nowo i odkryć w pełni tajemnice swojego Serca.  

Wszystkie pozycje autora do kupienia w sklepie http://tylkorelaks.pl/szukaj?tag=kazimierczak

Bądź naturalnie piękna, czyli domowe sposoby upiększania się,,Im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia” stwierdził Ali Ibn Abi Talib. Po przeczytaniu poradnika Barbary Ciepielewskiej ,,Bądź naturalnie piękna, czyli domowe sposoby upiększania się” można sparafrazować tę sentencję w taki sposób: ,,Im więcej natury, tym więcej zdrowia”. Nie da się ukryć, że w produktach nachalnie proponowanych nam przez reklamy mało jest naturalnych składników. Mimo że obecnie produkuje się mnóstwo kosmetyków ,,na wszystko”, warto na chwilę wyłączyć radio, telewizję oraz witryny internetowe i sięgnąć po książkę, w której znajdziemy mnóstwo  przepisów na to, jak z owoców, warzyw czy też ziół wyczarować zbawienne produkty do codziennej pielęgnacji. Autorka w bardzo przystępny sposób pokazuje nam, że kosmetyki zrobione w domowym zaciszu nie są wcale gorsze od tych, które możemy nabyć w drogeriach. Ba! Twierdzi nawet, że są one lepsze i zaznacza to w swoim słowie wstępnym: ,,Nawet jeśli pielęgnujesz skórę odpowiednim kremem na efekt jego działania trzeba czekać co najmniej miesiąc, a maseczka w kilkanaście minut nawilży, odżywi, zregeneruje cerę”. Brzmi zachęcająco? 

Dzięki poradnikowi ,,Bądź naturalnie piękna, czyli domowe sposoby upiększania się” możemy poznać (a niektóre z nas mogą sobie przypomnieć) skład różnych cudownych mikstur, które pewnie jeszcze pamiętają i stosują nasze babcie. 

Warto więc sporządzić pachnące letnie maseczki truskawkowe, kawowy peeling do dłoni czy przygotować sobie kąpiel różaną. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, by zadbać o swoją urodę i zdrowie. Można zrobić sobie domowe spa w parę minut, oszczędzając nie tylko pieniądze, ale również czas. To książka dla wszystkich kobiet, które chcą mieć gładką cerę, piękne włosy i czuć się pięknie bez kosmetyków chemicznych. Wszystko co potrzebujemy dała nam Matka Natura. Dlaczego więc z tego nie korzystać?

czwartek, 11 sierpnia 2016

Wakacyjny wyjazd


Kolejny raz zawitam w górskie rejony. Co roku z dziadkami wybieram się nad różne części Wisły. Raz na wschodzie, a raz na zachodzie. Uwielbiam te podróże, pejzaże, wspinaczki, zapachy lasu, szum wody, góralskie zwyczaje. To mój raj na ziemi. Kocham tam wracać, mogę wyciszyć się, odpocząć od miasta, zgiełku i duchoty. Ładuje akumulatorki na kolejne działania. 

Sierpniowe chciejki- czyli na co wydam swoje oszczędnościOd pewnego czasu moja lista pragnień wzrasta. Do tego ciągły brak miejsca na półkach też nie napawa zbytnim optymizmem. Trzeba zacząć kupować ebooki! Przynajmniej dużej przestrzeni nie zajmuje, jest poręczne i można je wszędzie zabrać. 

Tym razem na ostatnie wakacje w tym roku, chciałabym zabrać ze sobą powieści, które mnie zachwycą, wciągną w swoją historię, a przede wszystkim umilą czas, naładują pozytywną energią, na działanie, na to, co mnie niebawem czeka.

A wy? Na co czekacie?

środa, 10 sierpnia 2016

Moje miejsce na ziemi- Co takiego w sobie ma, że mnie zaciekawiła?


Niedawno w moje ręce trafiła bardzo ciekawa pozycja, a mianowicie ,,Moje miejsce na ziemi". Okładka przyciąga wzrok, jest prosta, kolorowa, czytelnik zastanawia się, co sprowadza kobietę z dzieckiem do pięknej willi. Nie powiem jestem wzrokowcem, gdy natrafię na okładkę, która zainteresuje mnie swoją szatą graficzną, wtedy dopiero zaglądam na opis fabuły. Wiem nie powinnam tak decydować, gdyż perełki mogą się skrywać pod niezachęcającą okładką, a pod tą cudną może się kryć istny gniot, który mnie nie zaciekawi. Ale jak to się mówi ,,starego psa nie nauczysz nowych sztuczek" jestem jak sroka, co się świeci, wyróżnia na tle innych to od razu muszę to mieć, nieważne, czy później będę tego żałować, czy też nie.

sobota, 6 sierpnia 2016

Cześć, co słychać?


Uwielbiam czytać książki Magdaleny Witkiewicz. Mają w sobie przesłanie, życiową mądrość, którą można cytować bez przeszkód, nauczają, często bawią, smucą, są też bardzo prawdziwe. Do teraz pamiętam, jak pewna kobieta powiedziała mi, że nie czytelnik wybiera książkę, tylko książka czytelnika i jestem o słuszności tego stwierdzenia święcie przekonana. Tak właśnie było z pierwszą książką Magdy, która wpadła w moje ręce. Jestem jej ogromną fanką i każdą jej powieść biorę w ciemno, bo wiem, że nigdy mnie nie zawiedzie, umili czas, a przede wszystkim otworzy oczy na otaczający świat. Tak było i tym razem. Niestety nie zaczęłam czytać najnowszej powieści Magdy tak od razu jak miałam w zwyczaju. Za dużo rzeczy wydarzyło się w moim życiu, więc pozostawiłam ją sobie na inną okazję. Pojechała ze mną nad polskie morze, leżąc na piasku zaczęłam czytać i nie mogłam się wprost od niej oderwać. Gdy tylko zakończyłam przygodę z bohaterami odebrało mi mowę i racjonalne myślenie. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

środa, 3 sierpnia 2016

Podsumowanie lipca


Lipiec był dla mnie miesiącem odpoczynku od czytania książek. Przez te trzydzieści jeden dni miałam bardzo mało czasu. Inne rzeczy stały się dla mnie ważniejsze od literatury. A mianowicie spędzenie miłych chwil w gronie rodziny. Przez czas poświęcony najbliższym nabrałam nowej energii do działania. A dzięki wakacjom poznałam ciekawe osoby, miejsca, a także przybliżyłam się do postaci z którymi spotykałam się jedynie w Mikołajki, czy Dzień Dziecka. Ten miesiąc zapamiętam na długo. 

wtorek, 2 sierpnia 2016

Idealna- książka, która trzyma w napięciu do samego końca


,,Załóżcie się ze mną o Idealną''- To pierwsze zdanie jakie rzuciło mi się w oczy po otrzymaniu maila od wydawnictwa Znak literanova. Zaintrygował mnie, co takiego może się kryć w tej powieści, o czym opowiada, czy mnie zaskoczy, zaciekawi, usidli? Gdy tylko otrzymałam książkę moją uwagę zwróciła okładka, oko, które zagląda w duszę, a dopiero później spojrzałam na opis. Postawiłam powieści wysoką poprzeczkę, pomimo, że to debiut autorki. Byłam przekonana, że wciągnie mnie w swoją historię. I nie myliłam się.