czwartek, 29 września 2016

Calder. Narodziny odwagi- powieść, która zachwyciła mnie pod każdym względem.


Miłość to niesamowite uczucie. Kiełkuje stopniowo w sercach dwojga ludzi, by później stać się pięknym, dojrzałym kwiatem o niesamowitym zapachu. Jednak jak to w życiu bywa, nic nie przychodzi z łatwością. Dookoła żyje zło, które będzie chciało zniszczyć to, co piękne, delikatne, czyste i nieskazitelne. Miłość będzie wystawiana na próbę. Będzie musiała przejść wiele nieutartych ścieżek, by później móc żyć długo i szczęśliwie. Ale czy poradzi sobie w międzyczasie? Czy nie podda się w połowie drogi, by zawrócić? Czy poradzi sobie z przeciwnościami losu? A przede wszystkim, czy pokona zło?

środa, 28 września 2016

Chciejki października- trzeba zacząć grać w totka


W końcu nastała jesień. Uwielbiam tę porę roku, liście zmieniają swoją barwę, dni są coraz to krótsze, upał nie leje się z nieba, a poza tym jest więcej czasu na leniuchowanie i czytanie. 

Dlatego z przyjemnością chciałabym wam przedstawić moją listę chciejek. Czyli na jakie książki najbardziej czekam!

piątek, 23 września 2016

Bez wytchnienia- trzyma w napięciu


Tajemnice, które trzeba rozwiązać, brak odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, adrenalina wzrastająca z każdą następną stroną, strach czyhający na każdym kroku. To wszystko sprawiło, że z przyjemnością i ogromnymi wypiekami na twarzy pochłonęłam ,,Bez pamięci" - pierwszą część cyklu Silent. Więc, gdy przeczytałam w zapowiedziach o nadchodzącej kontynuacji historii, czym prędzej musiałam lekturę zdobyć. Dzięki uprzejmości wydawnictwa BIS powieść trafiła w ręce mojej babci, gdy spędzałam wakacje z rodzicami nad morzem, a później do mnie. Niestety książka trochę przeleżała na półce nim zabrałam się do czytania.

niedziela, 18 września 2016

Słodkie opętanie- zbliżenie, namiętność, seks. Miłość?


Rosnące pożądanie, euforia, namiętność, zbliżenie dwójki obcych sobie ludzi i w końcu seks. Większość powieści z gatunku erotycznych rozpoczyna się takim samym schematem. Dwa lata temu takie powieści bardzo mi się podobały. Chłonęłam ich historie jak gąbka, wypiekom na twarzy nie było końca, ale od pewnego czasu takie opowieści mnie nużą i denerwują. Zamiast się zrelaksować, walczę z pokusą, by nie wyrzucić książek przez okno. Fala zburzenia bierze górę nad fascynacją.

czwartek, 15 września 2016

Rock & Talk- muzyka, wokal, miłość, ekscytacja


Uwielbiam słuchać muzyki. Kocham, gdy rozbrzmiewa w moich uszach. Dzięki dźwiękom znanych piosenek mój dzień staje się o wiele lepszy, pogodniejszy. Czuje wtedy, że świat stoi przede mną otworem, że jestem w stanie zrealizować to, co zaplanowałam. Melodia porywa mnie do tańca na przystanku, w tramwaju, autobusie, gdziekolwiek jestem, mam ochotę podrygiwać w takt muzyki. A uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Śmieje się, a pod nosem śpiewam znane mi słowa tekstu. Gdy mam ,,doła'', gorszy dzień, wyciągam słuchawki, podłączam do komputera, wciskam play i najgłośniej jak się da wysłuchuje słów, dźwięków, by odgonić czarne chmury.

czwartek, 8 września 2016

Archie Greene i klub alchemików- kontynuacja przygód cudownego bohatera


W mojej duszy wciąż odzywa się głos dziecka, dlatego często sięgam po książki, w których znajduje się magia, nadprzyrodzone istoty, duchy, czarodzieje. Lubię poznawać ich historie, towarzyszyć im na każdym kroku, przeżywać z nimi rozmaite przygody, odkrywać tajemnice, jakie skrywa opowieść. Przenoszę się wtedy do niezwykłego świata, z którego nie chce się wydostać. Tak samo było z powieścią o Archiem. Jego historia wciągnęła mnie do takiego stopnia, że nie chciałam się z nim rozstawać. Magia otuliła mnie ze wszystkich stron, złapała w swoje lepkie macki tak mocno, że momentami nie mogłam zaczerpnąć powietrza. Okrywanie tajemnic było dla mnie czystą przyjemnością i zabawą, a poznawanie nowych bohaterów dało mi wiele radości.

niedziela, 4 września 2016

Wrześniowe chciejki- na co wydam swoje kieszonkoweNiektórzy z was wrócili już do szkoły. Ja mam taki plus, bo mogę jeszcze psychicznie od nauki odpocząć, na spokojnie przeczytać wszystkie lektury, które mnie zaciekawią. Spotkać się ze znajomymi, albo przeleżeć w łóżku w piżamie! 

Wrzesień to czas, gdzie wydawnictwa zasypują nas przeróżnymi, ciekawymi tytułami, okładkami, które cieszą oczy. Przeglądając zapowiedzi najbardziej zainteresowały mnie:


czwartek, 1 września 2016

Mroki Łowisk- magia, tajemnica, niepewność i strach, która stopniowo owija się wokół ofiaryNic nie jest takie jak być powinno. Zamiast spokojnego życia obok ukochanego, są same tajemnice i niedomówienia. I jak tu komuś zaufać, gdy zamiast prawdy poznajemy niezliczone kłamstwa? Strach czeka tuż za rogiem, by owinąć się wokół ofiary. Niebezpieczeństwo wisi w powietrzu. Czy miłość pokona zło? Czy udźwignie brzemię tego, co ją czeka? Jak uspokoić emocje, które wciąż szalenie buzują w organizmie? Jedno jest pewne. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić autorce działać.

Po drugiej stronie barykady- jak wygląda życie na praktykach?


Przez trzy lata liceum myślałam o studiach pedagogicznych, by kiedyś zostać nauczycielką w przedszkolu. Wszyscy mi mówili, że mam bardzo dobre podejście do dzieci, dobrze się z nimi dogaduje, rozumiem ich potrzeby. Dlatego w głowie pojawiła się myśl- czemu nie warto spróbować swoich sił, poza tym bardzo lubię dzieci. Więc starałam się dążyć do spełnienia swoich marzeń. W międzyczasie narodziła się pasja do czytania książek, potem powstał blog, jednak nie myślałam, by wiązać z literaturą swoją przyszłość. Przyszła matura... no i nie zdałam niestety, przyznam się bez bicia. Wszystkie plany legły w gruzach przez znienawidzoną matematykę- mam umysł humanistyczny, nie ścisły i zawsze miałam problem z przedmiotami ścisłymi.