czwartek, 29 grudnia 2016

Shadow- czy kontynuacja powieści, będzie tak samo dobra jak poprzednia? A może lepsza?- Nigdy nie wierzyłam w piekło, ale teraz zaczynam zmieniać zdanie.
- Piekło jest wtedy, gdy znasz swoje przeznaczenie i wiesz, że nie ma nic, zupełnie nic, co mogłabyś zrobić, żeby je zmienić (...)

poniedziałek, 26 grudnia 2016

Cytrynowy sad- czy mogłam jej dać kolejną szansę?Nie lubię pisać negatywnych recenzji. Najlepiej powiedziałabym ,,nie podobała mi się'' i tyle bez żadnego wytłumaczenia dlatego, ale to nie na tym to polega. Dlatego dzisiaj przychodzę do was z moją opinią na temat ,,Cytrynowego sadu".

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Dziewczyna, która przepadła- warto się z tą lekturą zapoznać. Dlaczego?


Pierwszy raz w życiu śniła mi się fabuła książki, do której wcześniej ani razu nie zaglądałam. To mi uświadomiło, że czym prędzej powinnam się z nią zapoznać. Przecież to znak, a takich rzeczy nie powinno się bagatelizować. Dlatego wszystko, co do tej pory robiłam odeszło w odstawkę na rzecz zapoznania się z treścią lektury.

poniedziałek, 12 grudnia 2016

Córka handlarza jedwabiem- Czy to dobra lektura?


Długo zastanawiałam się nad tą recenzją. Przez pewien okres czasu nie potrafiłam jej napisać, zebrać myśli w jedną spójną całość, by w końcu podzielić się wrażeniami na temat lektury. Przeprowadzka do nowego mieszkania tym bardziej mi tego nie ułatwiła. Wcześniejsza książka autorki bardzo mi się podobała, wciągnęła w historię barwnych, a zarazem ciekawych bohaterów, którzy odkryli przede mną swój wspaniały świat. Tę opowieść pochłonęłam w szybkim tempie i do teraz miło ją wspominam. Dlatego, gdy zobaczyłam zapowiedź najnowszej powieści pisarki niezwłocznie o nią poprosiłam sądząc, że i ta opowieść przeniesie mnie do fascynującego świata, z którym na długo nie będę chciała się rozstać. Niestety stało się inaczej, ale po kolei.

wtorek, 6 grudnia 2016

Książkowe prezenty dobre pod choinkę!

Z racji tego, że jestem strasznym molem książkowym pragnę na każde święta (i nie święta) otrzymywać ciekawe, a zarazem wciągające lektury, które umilą mi czas, oderwą od szarej rzeczywistości. Niestety rodzina, a także chłopak nie chcą mi sprawić tej przyjemności, więc zostaje mi moje kochane kieszonkowe, które nie zawsze wystarcza na książkowe szaleństwa, bo poza tym potrzebuję jeszcze innych rzeczy do życia. Dlatego na otarcie łez przychodzę do was z polecankami powieści, które warto schować pod choinkę i podarować ukochanej osobie, by w zimne noce mogła opatulić się ciepłym kocykiem z herbatą w ręku i zatopić się w niezwykłym świecie bohaterów.

niedziela, 4 grudnia 2016