poniedziałek, 30 stycznia 2017

Luty- chciejki, które w najbliższym czasie muszę zdobyć.


Sesja prawie dobiega końca (wreszcie!). A co za tym idzie? Więcej czasu na czytanie! Tak jest! Z niecierpliwością wyczekuje chwili wytchnienia, bez myśli, że trzeba coś zaliczyć, poprawić, napisać. Usiąść sobie z myślą, że już nic więcej cię nie interesuje tylko czas spędzony z ukochanymi bohaterami ( i z chłopakiem, gdy nie musi wracać do pracy). Przeglądając nadchodzące premiery książek, kilka z nich przykuło moją uwagę i czym prędzej chciałabym je zdobyć, by się nimi na spokojnie nacieszyć.

czwartek, 26 stycznia 2017

Margo- książka, którą szczerze polecam


O tej książce słyszałam wiele dobrego. Dziewczyny na każdym kroku o niej opowiadały, jaka jest świetna, mroczna, dająca do myślenia. Dlatego po tylu pozytywnych opiniach postanowiłam sięgnąć po ,,Margo''. Byłam bardzo ciekawa, czy po tych pochlebnych recenzjach na temat powieści i mnie w jakimś stopniu zachwyci. Uwielbiam thrillery psychologiczne, więc wiedziona zachętami innych i własnej nieodpartej ciekawości zagłębiam się w jej historii.

poniedziałek, 23 stycznia 2017

Biuro przesyłek niedoręczonych- opowieść, która oderwała mnie od szarej rzeczywistości


,,Trudno być szczęśliwym, kiedy człowiek przez cały czas grzebie we własnych wspomnieniach. Przeszłość, choćby nie wiem jak była piękna, jest jednak tylko przeszłością, a roztrząsanie jej, wracanie pamięcią do rzeczy, które już były i minęły, zabijają radość z teraźniejszości. Człowiek żyje tu i teraz. Nie wczoraj i nie miesiąc temu."

niedziela, 15 stycznia 2017

Kiermasz dobrej książki- Warto pomagać!


Nie wiem czy wiecie, ale ponad miesiąc temu zmieniłam adres zamieszkania. Pozostawiłam za sobą dawną okolicę i osiadłam w nowej. W dużo większym, przyjemnym otoczeniu, bliżej miasta, sklepów, autobusów i pociągu, który bezpośrednio zawiezie mnie do mojego ukochanego. Do tego przyszła pora na gruntowne porządki. 

sobota, 14 stycznia 2017

Jagoda- trzecia, a zarazem ostatnia część przygód bohaterów, którzy zagościli w moim sercu na dobre. Pod patronatem CzBK


Po przeczytaniu lektury zawsze mam trudność z napisaniem recenzji. Czy to pozytywnej, czy negatywnej. Myśli kłębią się niemiłosiernie w głowie nie pozwalając normalnie funkcjonować, emocje, które towarzyszą mi nawet po odłożeniu książki na półkę nie ustępują, lecz z coraz większą mocą uderzają w podświadomość niszcząc spokój i opanowanie. Potrzebuje wtedy kilku dni na ostudzenie rozszalałych wrażeń, przeżyć, przemyśleć, to wszystko, co przekazała mi fabuła opowieści. Często refleksja zajmuje mi kilka godzin, a czasami wiele dni. Nie łatwo zebrać myśli w całość, gdy na głowie ma się inne obowiązki typu nauka, czy spędzanie miło chwil z chłopakiem. Jednak na przemyślenia względem najnowszej powieści Anny Kasiuk nie musiałam długo czekać. Wystarczyła noc i piękne wspomnienie magicznych Łowisk, które pozwoliły mi na uspokojenie się, wyciszenie i spojrzenie z dystansu na całą opowieść.

środa, 11 stycznia 2017

Bestsellery Empiku 2016 - znamy nominacje książkowe!Znamy największe hity roku 2016: najchętniej wybierane przez Polaków książki, płyty, filmy i gry multimedialne! Absolutna lista top – po pięć najgorętszych tytułów w każdej kategorii – powstała na podstawie wyborów ponad 33 milionów osób. Wśród nominowanych w kategorii literatura polska znaleźli się: Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Szczepan Twardoch, Andrzej Pilipiuk oraz Piotr C., a w kategorii literatura zagraniczna: Jojo Moyes, Hanya Yanagihara, Harlan Coben, Nicholas Sparks oraz Robert Galbraith.

wtorek, 10 stycznia 2017

Jerozolima miasto Boga- pod patronatem CzBK


Bliski Wschód jest dla mnie tajemniczym i orientalnym skrawkiem na Ziemi. Podobnie jak Izrael, którego nigdy nie odwiedziłam, choć marzę, by kiedyś właśnie tam spędzić wakacje. Dlatego też z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po książkę „Jerozolima. Miasta Boga” Eweliny Rubinstein.

Patronat!


Już niebawem na rynku wydawniczym pojawi się książka, którą objęłam swoim patronatem medialnym! Za zaufanie z całego serca dziękuję wydawnictwu! Opinią na temat lektury podzielę się wkrótce!

niedziela, 8 stycznia 2017

Zapowiedź!


Niebawem w moje łapki trafi ta książka! Jestem jej niezmiernie ciekawa!

Agnieszka Opolska – Róża  Premiera 14 stycznia 

sobota, 7 stycznia 2017

P.S. I like you- autorka, która podbiła moje serce!


Uwielbiam słuchać muzykę. Wesołą, skoczną, a czasami i ciężką. Zatracać się w jej dźwiękach, melodiach, słowach, które otaczają mnie ze wszystkich stron. Dlatego, gdy gdzieś podróżuje zabieram ze sobą ukochaną playlistę i zatracam się w niej, odcinam od otaczającego świata, wczuwam tak, że momentami chce mi się tańczyć na środku ulicy i wykrzyczeć całemu światu jaka jestem szczęśliwa, gdy w uszach rozbrzmiewa ukochany głos wokalisty. Wciąż nucę pod nosem znane mi słowa piosenki, a przy akompaniamencie gitary elektrycznej udaję, że gram wydając niesłyszalne dźwięki. Kiedyś miałam marzenie nauczyć się grać na gitarze, brzdąkać na instrumencie jak moi idole. I po części się to ziściło. Dostałam gitarę, radość przeogromna, jednak z czasem zapał do tego marzenia zaczął gwałtownie spadać. Moja mała dziecinka trafiła na szafę, by przeleżeć tam kilka miesięcy nieużywana. Gdy sięgnęłam po najnowszą książkę Kasie West te wszystkie obrazy do mnie powróciły, w tej historii odnalazłam swoje miejsce, a bohaterka stała się moją bratnią duszą.

czwartek, 5 stycznia 2017

Czytelnicze wyzwanie na rok 2017


Każdy tworzy jakieś czytelnicze wyzwanie ,,Przeczytam 52 książki w 2017 roku" ,,Przeczytam polski kryminał w 2017 roku" ,,Ile książek przeczytasz w 2017 roku" i wiele innych. Więc postanowiłam stworzyć swój własny. Spisałam wszystkie lektury, które posiadam na półce i na czytniku i stworzyłam swoją własną listę, którą będę chciała w tym roku zrealizować. Nie wiem, czy mi się uda. Trochę tego jest, a nauka daje o sobie ciągle znać, ale co tam warto spróbować.

środa, 4 stycznia 2017

Przez rzeki i jeziora Brasławczyzny


Lubię czytać książki, które mnie czegoś uczą, przedstawiają ciekawe, a zarazem mądre historie. Takie w których znajdę pasję, marzenia i miłość, które chwycą za serce. Podziwiam ludzi, którzy mają w sobie wielką siłę i determinację, by coś osiągnąć, zdziałać. Którzy wbrew przeciwnościom losu nie poddają się, gdy jest źle czy okropnie. Ja w sobie takiej siły nie mam. Gdy coś nie idzie po mojej myśli od razu to skreślam, odrzucam w kąt. Poddaje się, przestaje walczyć. Los wygrał walkowerem, bo nie podjęłam się tego, brak mi siły by stanąć na nogi i stawić czoło przeznaczeniu. Wolę schować głowę w piasek, bo to jest łatwiejsze niż chwycić byka za rogi i dać mu się sponiewierać.

poniedziałek, 2 stycznia 2017

Styczniowe chciejki- moja lista na nowo się zapełnia


Nowy rok i nowe czytelnicze zapowiedzi. Wiele z nich pragnę zdobyć, nie wiem tylko czy fundusze na to pozwolą. Za dużo perełek wychodzi na polski rynek i nie wiadomo na czym się tak naprawdę skupić. Muszę zacząć grać w totka inaczej rodzice i chłopak mnie znienawidzą, że mój stos książek zamiast maleć stale rośnie ;) A wy na, co ciekawego czekacie?

niedziela, 1 stycznia 2017

Podsumowanie roku 2016

Ten rok zaliczam do najlepszych! Ponad 133 000 wejść na mojego bloga, 2200 osób lubi mój fapeag, przez ostatni okres udało mi się przeczytać 140 książek, czyli nie jest tak źle :) Nawiązałam nowe współprace, poznałam wiele ciekawych postaci, mogłam patronować wspaniałym książkom! No i poznałam cudownego chłopaka pod słońcem. I cóż chcieć więcej :)?