niedziela, 19 marca 2017

Z każdym oddechem- czwarty tom? A gdzie wcześniejsze?


Coraz częściej zdarza się, że nie mam czasu na przyjemności czytelnicze. Obowiązki przytłaczają, nauka odbiera chęci do robienia czegokolwiek. Lektury musiały odejść bardziej na bok nad czym strasznie ubolewam, gdyż lubię przenosić się do innego świata, poznawać ciekawe postaci, historie z nimi związane, emocje jakie im towarzyszą. Jednak na wzgląd studiów, zaliczeń, na tę moją rzeczywistość czasami nie starcza czasu. Gdy natrafiam na istną perełkę potrafię oderwać się od wszystkiego i z wypiekami na twarzy wyczekiwać wolnej chwili, ale gdy trafiam na książkę nudną, która mnie drażni i irytuje od razu odkładam ją na półkę książek, do których już nigdy nie wrócę. Zdarza się, że daje lekturze kolejną szansę, a nóż się rozkręci i czymś mnie zaskoczy, jednak takich wyjątków jest bardzo mało.

czwartek, 16 marca 2017

Tęsknota i przeznaczenie- kobiety też potrafią wiele zdziałać


Góry, to dla mnie drugi dom. W ich otoczeniu czuje się jak ryba w wodzie. Nigdy mnie nie zawiodły, naładowały pozytywną energią, dodały wiary w moje możliwości, otworzyły mój świat na nowo nadając rzeczywistości przeróżnych kolorów. Nie ważne czy deszcz, czy słońce, czy wiatr, zawsze wyruszam z najbliższymi zdobywać mniejsze szczyty, napawać się widokiem, czy cieszyć się czasem spędzonym w gronie najbliższych. Poznawać ciekawych ludzi, miejsca, do których jeszcze nigdy nie dotarliśmy. Ciężko rozstać się później z górskimi szlakami, tęskno za spacerami, ciszą i spokojem. Miasto ma swój urok, wszędzie blisko, jest kultura, jednak nie daje mi to obcowanie aż tyle szczęścia jak góry. I gdybym miała kiedyś zamieszkać blisko nich nie wahałabym się ani chwili.
 

wtorek, 14 marca 2017

Zakazane życzenie- bajka opowiedziana inaczej


Marzenia są po to, by je spełniać. Niestety do ich zrealizowania nie wystarczy tylko wiara, ale czyny i ogromna walka z przeciwnościami losu. A gdyby tak w wasze ręce trafiła złota rybka, albo magiczna lampa, która spełniłaby wasze trzy życzenia bez żadnego wysiłku? Pstryk palcami i cały świat pada wam do stóp. Skorzystalibyście z daru? Jednak pamiętajcie, że każde wypowiedziane życzenie ma swoją cenę.

wtorek, 7 marca 2017

Nie czas na miłość- bez chusteczek się nie obejdzie


,,Życie jest niczym ścieżka usłana kamieniami wyborów. Czasem mkniemy po niej, nie zważając na nic, jak liście niesione wiatrem, a kiedy indziej schylamy się przy każdym z najmniejszych kamyków. Oglądamy go dokładnie, a w końcu pakujemy do plecaka i dźwigamy ze sobą. Niektóre decyzje są jak kamienie milowe- zmieniają nasz los.''
 

środa, 1 marca 2017

Zanim zapomnę- pod patronatem CzBK. Zapowiedź!

Z przyjemnością oznajmiam, że mój blog objął patronatem książkę pt: ,,Zanim zapomnę"- autorstwa Iwony Wilmowskiej :) Niebawem pojawi się recenzja! 

Bezsenność- czy warta uwagi? Poznajcie moją opinię.


Niepożądane wspomnienia tak trudno wymazać ze świadomości. Pomimo, że zostaną zakopane w najdalszych zakamarkach podświadomości, to któregoś dnia znajdą drogę, by przypomnieć o swoim istnieniu. Będą mącić, spędzać sen z powiek, usilnie niszczyć ułożony świat bohatera. Pozwolić im na dobre zawładnąć umysłem, czy na dobre stłumić wszystko w zarodku? A co, jeśli powtarzający się koszmar przeszłości, o której zapomniałaś, sprawia, że nie możesz normalnie funkcjonować z niewyspania? Bezsenność- strach przed kolejnym powrotem do strasznego wydarzenia.