Jutro


Kilka słów o autorze Guillaume Musso- 

Młody pisarz francuski, absolwent ekonomii, z zawodu nauczyciel. Debiutował thrillerem "Skidamarink" (2001), doskonale przyjętym przez krytykę. Jego druga powieść "Potem..." (2004), zainspirowana wypadkiem drogowym, z którego cudem uszedł z życiem, sprzedała się we Francji w nakładzie pół miliona egzemplarzy. Niedawno miał premierę film nakręcony na jej podstawie z Johnem Malkovichem, Evangeline Lily i Romainem Durasem w rolach głównych; w planach są dalsze ekranizacje prozy Musso. Pisarzowi wróży się światową karierę. Prognozę tę potwierdzają ogromne sukcesy jego kolejnych powieści: "Uratuj mnie" (2005), "Będziesz tam?" (2006), "Ponieważ Cię kocham" (2007), "Je reviens te chercher" (2008) i "Que serais-je sans toi?" (2009) - łącznie ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy i przekłady na 31 języków. 


(Informacje zdobyte dzięki stronie Lubimy czytać)

A wracając do książki...


Mattew mieszka w Bostonie wraz ze swoją czteroletnią córeczką. Swoją żonę stracił w wypadku samochodowym i zostaje sam ze swoim skarbem. Pewnego dnia kupuje na garażowej wyprzedaży komputer. Tam znajduje zdjęcia pewnej kobiety i jej adres e-mail. Po kilkunastu wiadomościach dowiaduje się dużo o Emmie...


W końcu zaprasza ją na kolację. Każdy z nich starannie się przygotowuje do spotkania. W końcu, kiedy oboje otwierają drzwi restauracji w tym samym czasie... Ich drogi jednak się nie krzyżują...


Gra kłamstw? Manipulacja? Co się wydarzyło, że się nie spotkali? 


Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.


Nigdy bym nie pomyślała, że Musso tak na miesza w swojej nowej książce. Strasznie mnie zaskoczył. Gdyby mi nie powiedziano o tym francuskim pisarzu, nigdy bym się nie dowiedziała o jego twórczości. Wciąga czytelnika w swoje sidła i nie pozwala mu się oderwać, aż do końca książki. Musso często podnosił mi ciśnienie. Co chwilę jakieś niespodzianki na mnie czyhały. 


Jestem zachwycona tą książką- niespodziewane zwroty akcji, bardzo dobra fabuła. Łatwo pokochać jego twórczość. Zapoznajcie się z Musso i jego książkami.                                                                                                                     Gorąco polecam.

Tytuł: Jutro
Autor: Guillaume Musso
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 400
Ocena: 6/6Komentarze