Autorka


Maria Ulatowska- Czytała od zawsze. To, że napisze książkę, wiedziała również od bardzo dawna. Na co dzień specjalistka od prawa dewizowego, dopiero na emeryturze znalazła trochę czasu i zrealizowała swoje marzenie. Mieszka w samym centrum Warszawy, ale najchętniej mieszkałaby gdzieś poza miastem… Na przykład tam, gdzie stoi dworek pośród sosen. Najbardziej bowiem kocha las, swoją rodzinę i psy. Może w trochę innej kolejności... "Sosnowe dziedzictwo" to jej debiut literacki. Druga część tej opowieści, "Pensjonat Sosnówka", ukaże się w maju 2011 roku.

Jacek Skowroński- (ur. 16 lipca 1963 w Warszawie) – współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego Qfant, juror cyklicznego konkursu literackiego Horyzonty Wyobraźni, laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008 r.). Autor powieści sensacyjno-kryminalnej ”Był sobie złodziej”. Mieszka w Warszawie, studiował ekonomię (sic!) w Nowosybirsku i Moskwie, absolwent SGH. 

(Informacje wzięte ze strony Lubimyczytać.pl)

Na początku przenosimy się do kawiarenki internetowej, gdzie tajemnicza osoba tworzy profil na facebooku nadając sobie imię Maks Baron. Konto założył dla jednej konkretniej osoby, a właściwie dla pisarki. Bardzo dobrze ją zna, wie o niej więcej, niż tłumy pochlebców rzucających komplementy. Przeglądał różne informacje na temat spotkań autorskich, planowanych wyjazdach i wrażeniach ze spotkań. Czuł dziwne uczucie nieznane dotąd- wcielił się w stworzoną na poczekaniu postać , nadając jej wybraną płeć i osobowość, zagrał kogoś, kim się w istocie nie był, kogo nikt nie rozpozna w realnym świecie''. Fascynujące, a zarazem wciągające...

Justyna Sobolewska- pisarka. 
Pewnego majowego dnia, dwa lata temu, usiadła przy komputerze i rozpoczęła nowe życie. Pisała kilka miesięcy. Wydawało jej się, że nigdy książki nie skończy, miała więcej upadków, aniżeli wzlotów. Tytuł jej książki to ,,Wojenna miłość". Opowiada o historii miłośnej, która dzieje się podczas drugiej wojny światowej. Historia zawsze ją pasjonowała, a czasy drugiej wojny światowej jeszcze bardziej. Ileż tam było namiętności, tragizmu, okrucieństwa i okropności. Taka właśnie była jej pierwsza powieść. 

Justyna jest rozwódką. Rozstała się z mężem, kiedy dowiedziała się o jego zdradzie. Janusz z Justyną rozstali się w zgodzie- ona otrzymała dom i majątek, a on zabrał samochód. Jednak na dobre ze sobą nie skończyli. Obraz, który otrzymała Justyna na urodziny stanowił między nimi pewien spór. Obraz namalował dobry przyjaciel Janusza, dlatego postanowił go odzyskać. Któregoś dnia bez wiedzy właścicielki wszedł do domu w poszukiwaniu obrazu, ale go nie odnalazł. Po tej sytuacji Justyna nie chciała go oddać za żadne skarby, ponieważ chciała zrobić na złość byłemu mężowi. 

Któregoś dnia pani Danuta wybrała się do biblioteki na spotkanie z autorką Justyną Sobolewską. Zajęła puste miejsce w drugim rzędzie i zaczęła się przysłuchiwać autorce. Po spotkaniu pani Danuta kupiła książkę i wróciła do domu. Wracając do niego czuła, że ktoś idzie za nią. Wstukała kod domofonu, weszła na klatkę schodową i po omacku zaczęła szukać włącznika na ścianie. Nagle usłyszała dźwięk przypominający wyskakiwanie korka od szampana, ostre uderzenie między łopatkami pchnęło ją na schody, aż straciła równowagę i upadła. Nie rozumiała co się dzieje, nie czuła bólu. Krew z rozciętego czoła płynęła po twarzy ciepłą strugą. Szeroko otwarte oczy staruszki ogarnęła ciemność. Morderca położył obok bezwładnego ciała wykonaną z papieru łódeczkę. Schował pod kurtkę pistolet z tłumikiem i wyszedł z domu. Zamykające się drzwi trzasnęły głośno. 

Kryminał- Nigdy bym nie pomyślała, że kiedyś sięgnę po ten gatunek. Nigdy go nie lubiłam, w ogóle nie ciągnęło mnie do zapoznania się z tym gatunkiem. Kiedyś czytałam kryminały, ale nie zaciekawiły mnie, dlatego odeszły na dalszy plan. Aż do ostatniego roku... Przeczytałam raptem (niech pomyślę) 2 książki kryminalne, wraz z ,,Autorką'' i normalnie przepadłam... Niech mi tylko ktoś powie, że polscy pisarze nie potrafią pięknie pisać... Tak jak wspomniałam Autorka jest trzecim kryminałem po który sięgnęłam i nie żałuje swojej decyzji, że właśnie akurat po nią. 

Już od chwili, kiedy zobaczyłam okładkę ,,Autorki'' zapragnęłam zdobyć ją i w końcu się udało. Już od pierwszej kartki pojawia się tajemnicza osoba, a wraz z nią pojawia się myśl ,,Co ona takiego kombinuje?" ,,Czy jest zła, czy wręcz przeciwnie?" Autorka'' pozostawia wiele pytań, zagadek, tajemnic przy których nie da się znudzić. Moim zdaniem - nie można się nudzić. Książka intryguje ciekawi , serwuje czytelnikowi niepewność czasem strach i podnosi adrenalinę. Książkę możne zastąpić wisienkę na torcie, chylę czoła przed autorami - Panią Marią i Panem Jackiem...


Tytuł: Autorka
Autor: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 422
Ocena: 5/6


Komentarze