Wróć jeśli pamiętasz

Może się kiedyś zdarzyć ta godzina próby,
Kiedy,przebita bólem, w mocy jego mroków,
Albo we władzy głodu silniejszej niż śluby,
Będę gotowa miłość twą sprzedać za okruch
Ulgi, za okruch chleba - naszych nocy pamięć.
Tak, może się tak stać. Choć chyba się nie stanie.


                                                                                                              Edna St. Vincent Millay
                                                                                                           
                                                                                                       Nie, miłość nie jest wszystkim


Ciąg dalszy losów Mii i Adama bohaterów ,,Zostań jeśli kochasz", światowego bestsellera. 


Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Obudziła się ze śpiączki i zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki.

Tym razem historię opowiada Adam. Chłopak stał się gwiazdą, ale to wszystko go przerosło. A może w jego głowie ciągle przesiaduje pewna dziewczyna, może tęskni?
Przez wyjazd Mii załamuje się psychicznie, już nie jest takim samym facetem jak kiedyś. Próbuje normalnie żyć, ale to nie jest takie łatwe dla niego.

Czuje się ciągle samotny. Przeprowadza wywiady, gra w sławnej kapeli, jeździ po świecie, ale to wszystko nie daje mu pełnego szczęścia. Spotyka się z dziewczyną o imieniu Bryn, ale nigdy nie zapomniał o Mii. Wciąż ją kocha, darzy szacunkiem. Czy wrócą do siebie?  

Któregoś dnia zauważa plakat Mii wraz ze wzmianką o jej występie i postanawia wybrać się na przedstawienie by posłuchać jak gra. Po koncercie, w końcu ma okazję porozmawiać z nią. Co z tego wyniknie? Czy się jeszcze odnajdą? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?


Jaka jest moja ocena na temat ,,Wróć jeśli pamiętasz" ? Książka jest bardziej ciekawsza, zawiera więcej emocji. Autorka miała ciekawy plan by powierzyć uwagę postaci Adama. Mogłam poznać go o wiele lepiej niż w pierwszej książce, gdzie zajmował miejsce drugoplanowej postaci. 

W tej historii dowiadujemy się o bólu i cierpieniu Adama po wyjeździe Mii, bez żadnego wytłumaczenia, lub pożegnania. Po prostu odsunęła się od jego dotychczasowego życia i zaczęła swoją karierę jako wiolonczelistka. Nie potrafiłam zrozumieć postępowania Mii. Przecież go bardzo kochała i było widać jakimi uczuciami darzyła Adama w pierwszej części, a tu nagle bez żadnego słowa wyjaśnienia znika z życia Adama. 


Do samego końca gryzłam się z myślami co kierowało Mią. Dlaczego tak postąpiła, a nie inaczej. Już miałam zamiar rzucić książką z wściekłości, ale grzecznie się powstrzymałam i doczytałam do końca. I powiem szczerze nie spodziewałam się takiego zakończenia. Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z tą książką, oraz z ,,Zostań jeśli kochasz" nie myśl zbyt długo tylko biegnij do księgarni po nie. Polecam.


Tytuł: Wróć jeśli pamiętasz
Autor: Gayle Forman
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 286
Ocena: 4,5/6


Komentarze