Asasyni i Sojusznicy

    Justin Somper - Ukończył Warwick University, a następnie pracował dla wydawnictw Puffin i Random House Children’s Books.
Osiem lat temu założył firmę PR „Just So”, działającą na rynku książek dla dzieci i młodzieży. Mieszka w północnym Londynie i swój czas dzieli między pracę w „Just So” a karierę pisarską.

(Wiadomości wzięte z Lubimyczytać.pl)Książka rozpoczyna się, gdy sokolniczka- dziewczyna o imieniu Nova- wysyła sokoła z najsmutniejszą wiadomością dla mieszkańców Archenfield. Ich książę Anders został zamordowany, a jego zabójca pozostaje na wolności. 


Kraj pogrążony jest w żałobie. Najbardziej cierpi Nova po stracie księcia. Nie potrafi wyobrazić sobie świata bez niego. Wie, że nadchodzą mroczne i trudne czasy nie tylko dla dwunastu ( są to ludzie wspierający księcia w rządach- Nova należała do nich), ale także dla całego Archenfield.

Jaread to młodszy brat władcy, który ma szesnaście lat. Wraz z łowcą wyrusza na polowanie wczesną porą. Zdecydowanie wolałby zostać w komnacie pod pierzyną, niż wstawać o nieludzkiej godzinie. Nagle wśród drzew widzi swego dwa lata temu zmarłego ojca Gorana. Poległ on na polu bitwy zanim Anders zdołał poderwać wojowników do ostatniego, decydującego zwycięstwa. Dlaczego Jared widzi zjawę? Co może oznaczać obecność zmarłego?

Gdy szesnastoletni Jared dowiaduje się o zabójstwie swojego brata nie potrafi w to uwierzyć. Jego życie miało się teraz zmienić diametralnie.  Musi przejąc obowiązki władcy Archenfieldu . Bał się, że nie sprosta oczekiwaniom obywateli,  jego brat był dla ludzi wzorem i nie wyobrażał sobie, że teraz będzie musiał zająć miejsce uwielbianego brata. Musiał dowiedzieć się, kto zabił jego brata, ale wiedział, że to nie będzie takie proste. Czy Jared znajdzie mordercę swojego brata? A może stanie się kolejną ofiarą mordercy?


Szesnastoletni Jared musi teraz przejąć obowiązki władcy Archenfieldu. Nie może uwierzyć w śmierć swego starszego brata. Jego życie musi się teraz diametralnie zmienić. Książę Anders był wzorem dla swoich obywateli i to niepokoi młodego Jareda. Czy będzie umiał sprostać ich oczekiwaniom? Czy będzie tak dobrym władcą? Czy Jared znajdzie mordercę? A może stanie się jego kolejną ofiarą?


Od Justina Sompera zaczęła się moja mania czytania książek o wampirach. Któregoś dnia wpadła mi w ręce książka ,,Wampiraci". Zaintrygował mnie jej tytuł, oraz okładka, więc postanowiłam ją przeczytać. Gdy dowiedziałam się o jego najnowszej książce, bardzo zapragnęłam ją zdobyć by sprawdzić, czy podniósł swoją pisarską poprzeczkę, czy może nie sprostał czytelniczym oczekiwaniom. Asasyni i Sojusznicy to nowa książka autora i moim zdaniem jest bardzo ciekawa. Posiada lekki styl, wartką akcję przy której nie da się nudzić i szybko się ją czyta. Autor bardzo dobrze wykreował swoich bohaterów.

Czy przypomina choć trochę książkę Assassin's Creed autora Bowdena Olivera? Moim zdaniem wcale nie. Autor na prawdę postarał się, by napisać świetną książkę dla młodzieży jak i dla dorosłych, którzy kochają przygody. Nie znajdziemy w historii, żadnej fabuły jak w powieści ,,Wampiraci". Justin ukazał nam świat średniowieczny, gdzie szesnastoletni chłopak zasiada na tron pomimo swojego strachu i poczucia, że nie sprosta oczekiwaniom mieszkańców Archenfieldu. Pomimo braku zapoznania się z młodzieńczym życiem, uważam, że to na prawdę dobrze wykreowana postać. Poznajemy jego przeżycia, rozterki, smutki, złości, zażenowania, oraz radości. Jeżeli nie miałeś/ miałaś okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza to gorąco ci go polecam. Uwierz mi nie pożałujesz. Polecam.

Tytuł: Asasyni i Sojusznicy
Autor: Justin Somper
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 400
Ocena: 5/6
Komentarze