Na błędach poradnik- odradnik
Paulina Młynarska (ur. 1970) – dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna, związana z rynkiem polskim i francuskim. Felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy i książek, znana z ciętego języka, własnego zdania i odważnego podejścia do tematów tabu. Od ponad dekady na antenie TVN Style współprowadzi talk-show „Miasto Kobiet”. Feministka, narciarka i podróżniczka. Matka dorosłej córki. Mieszka w Kościelisku, gdzie przyjmuje gości, smaży konfitury i pisze książki.

(Informacje wzięte z Prószyński i S-ka)

Na błędach to bardzo ciekawy poradnik, który jest podzielony na dobre i złe rzeczy. W przypadku pani Młynarskiej przedstawia dwie strony medalu jej całego życia.  Opowiada szczegółowo o swoich przeżyciach, powodzeniach, radzi co najlepiej robić by przeżyć życie w pełni szczęśliwie, a także przekazuje swoje myśli jak osiągnąć swój największy sukces i jakimi kryteriami najlepiej się posługiwać by osiągnąć wymarzone szczęście. 

Pani Młynarska oprócz historii swojego przeżytego życia porusza bardzo ciekawe tematy, które pokazują jak człowiek powinien się zachować w niektórych momentach. Chłodnym okiem kalkuluje swoje wydarzenia, a także poucza nas byśmy nie popełnili tych samych błędów co ona. 

Druga część składa się z odradnika czyli zła strona medalu autorki dotycząca złych wydarzeń, złych postanowień, decyzji, niejasności. Odradnik przekazuje, że każdy ma prawo mylić się, błądzić, źle wybierać, potykać się i ponosić porażki. Bo przecież nie wszyscy widzą tylko w czarnych lub tylko kolorowych barwach. Każde życie pisane jest tak byśmy doświadczyli różnych przeżyć i tych dobrych i tych złych. Autorka pokazuje nam, że nie wszystko co dobre musi akurat takie być, a złe czasami może przerodzić się w coś bardzo dobrego. 

Pani Młynarska ma ciekawy światopogląd, poznajemy jej przemyślenia te pozytywne jak i te negatywne. Pomimo, że nie lubię poradników z przyjemnością przeczytałam jej książkę. W niektórych kwestiach (tematach) nie zgadzam się z autorką, ale to sprawa indywidualna każdego czytelnika. Każdy z nas ma prawo do swojego zdania, dlatego szanuję poglądy autorki i jej przemyślenia, zachęcam do lektury bo warto. Gorąco polecam.

Tytuł: Na błędach poradnik-odpradnik
Autor: Paulina Młynarska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 272
Ocena: 5/6

Komentarze