Jantar i SłońceJoanna Terka- Urodziła się w Zabrzu. Jest absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego. Mieszka i pracuje w Piotrkowie Trybunalskim. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji - pisaniu. 

(Wiadomości wzięte z Lubimyczytać.pl)

Główną bohaterką jest Jantar kobieta wysoka, smukła, o długich, czarnych włosach i brązowych oczach. Daleko miliony lat świetlnych od Ziemi i w innej czasoprzestrzeni znajduje się jej rodzima planeta- Kromeria. Z zawodu jest specjalnie wyszkoloną agentką jedyną, która zachowała swoje emocje dzięki, którym zakochała się w ziemskim mężczyźnie Marcusie i to z wzajemnością. 

Jantar została wysłana na ziemię nie bez powodu. Kromerianie nie wiedzieli, dlaczego nagle znikają miliony mieszkańców. Skąd się biorą nieznane choroby dziesiątkujące ich miasta, czemu powietrze staje się zatrute i skąd się biorą nagłe zmiany klimatyczne prowadzące do kataklizmów o niewyobrażalnych konsekwencjach. Na początku nie wiedzieli co się dzieje z ich planetą, aż któregoś dnia odkryto, że wszystkiemu jest winna Ziemia i postępowanie jej mieszkańców. Zadaniem Jantar było zlikwidowanie ziemianina, który przyczynił się do katastrofy na jej planecie.

Lecz sprawy się skomplikowały... Po nieudanej misji, zostaje sprowadzona na swoją planetę, gdzie staje przed Radą, która chce ją ukarać za złamanie dwóch najważniejszych zasad : zawalenie zadania i zakochanie się w ziemianinie. Co ją teraz czeka? Izolatka? Więzienie? Czy zobaczy jeszcze swojego ukochanego? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie. 

,,Jantar i Słońce"- to moje pierwsze spotkanie z twórczością Joanny Terki i mam nadzieję, że nie ostatnia.

Książka posiada lekką i ciekawą historię w której przeplatają się wątki science fiction z miłosnymi, przy których nie jesteśmy w stanie się nudzić. Od pierwszego rozdziału jesteśmy rzuceni na głęboką wodę i zastanawiamy się, dlaczego Jantar jest skazana, za co, na jak długo i czy uda jej się uwolnić. 

W powieści odnajdziemy wartką akcję, która co chwilę wstrzykuje nam dawkę adrenaliny, nie pozwala się zatrzymać i co chwilę sprawia, że serce zaczyna mocniej bić. Także nie zabraknie ckliwych i miłosnych uniesień, walki o prawdziwą miłość, oraz o szczęście. Pomimo, że nie przepadam za taką kombinacją powieści z przyjemnością ją przeczytałam z wypiekami na twarzy. 

Autorka napisała bardzo ciekawą książkę, w której uwzględniła interesującą historię osób z różnych planet, którzy się w sobie zakochują. Nie zabrakło autorce wyobraźni, którą moim zdaniem dobrze wykorzystała i bardzo ciekawie opisała. Nie mogę doczekać się następnej części przygód Jantar. Polecam.

Tytuł: Jantar i Słońce
Autor: Joanna Terka
Wydawnictwo:  Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 151
Ocena: 6/6

Komentarze

  1. Wysoka ocena. Ale książka jednak nie w moich klimatach - fantastyka zdecydowanie nie należy do moich ulubionych gatunków.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz