W butach Valerii


Książka ,,W butach Valerii'' to historia o czterech przyjaciółkach Valerii, Carmen, Loli, oraz Nerei. Przyjaźnią się już od wielu lat, a każda z nich różni się od siebie zachowaniem, charakterem, upodobaniami i pomimo różnic jakie je dzielą dogadują się doskonale, wspierają się nawzajem i zawsze mogą na siebie polegać. Wspólnie spędzają czas na pogaduchach, plotkach, piciu, oraz śmianiu. Więc jak wygląda ich osobne życie?

Tytułowa Valeria jest jedyną zamężną kobietą w gronie przyjaciółek. Niestety jej związek z Adrianem z każdym dniem się pogarszał. Nie dotykał jej, nie całował na przywitanie. Każdą wolną chwilę spędza w swojej pracowni fotograficznej ze swoją prawą ręką o imieniu Alex. Valeria natomiast stara się napisać kolejną wspaniałą książkę niestety z marnym skutkiem. Brakowało jej pomysłów. Ślęczała cały dzień przed komputerem starając się sklecić kilka zdań, lecz po każdym zdaniu zmieniała koncepcje. Bała się, że nie stworzy już niczego wybitnego, że się wypaliła

Pomimo braku inspiracji do pisania nie brakowało jej chęci by spotykać się ze swoimi przyjaciółkami. One zawsze potrafiły poprawić jej humor i wydostać z ciemnej otchłani rozpaczy. Mogła polegać na ich opinii i wsparciu. Więc, gdy dowiedziała się, że Alex, tak na prawdę nie jest pryszczatym studentem tylko piękną i mądrą kobietą dziewczyny zabierają ją na dyskotekę by zapomniała o przeczuciach jakie w niej buzowały. Tam właśnie poznała przystojnego i seksownego Victora, o zielonych oczach. Zaczynają rozmawiać, tańczyć, popijać drinki... Czy coś z tego wyjdzie?

Lola to seksowna i pewna siebie kobieta, której nie brakuje poczucia humoru. Nie rozstaje się ze swoim terminarzem, gdzie notuje całe swoje życie. Numery telefonów chłopaków, z którymi się umawia, aktualna wagę, ile razy się bzyknęła, godziny, które zamierzała spędzić na siłowni, oraz wiele innych ciekawych informacji z życia wzięte. Jednak pod płaszczykiem seksapilu kryje się wykształcona kobieta, która zna angielski, francuski, niemiecki, włoski, a nawet podstawy chińskiego. Pracuje w wydawnictwie jako tłumaczka, a jej szefem jest seksowny Sergio. Między kobietą, a mężczyzną wywiązał się niezobowiązujący związek. Niestety Sergio zamiast traktować kobietę z szacunkiem traktuje ją przedmiotowo. Lola jednak nie zostaje mu dłużna i także ma na niego niezły haczyk.

Carmen to niezła babeczka. Podkochuje się w koledze z pracy Borjrze, on natomiast myśli, że Carmen podkochuje się w ich wspólnym szefie Danielu. Kobieta jednak nienawidzi go z całego serca i to z wzajemnością. Daniel każdego dnia uprzykrza Carmen życie doprowadzając kobietę do szału. Chociaż ma kochane przyjaciółki, które pomagają przetrwać jej każdy kolejny dzień ze znienawidzonym szefem.

Nerea jest jedyną poukładaną kobietą w gronie przyjaciółek. Poszukuje idealnego mężczyzny, który sprosta jej oczekiwaniom. Jednak to nie jest takie proste. Kandydatów jej nie brakowało, ale Nerea zawsze miała nieskończony zapas wymówek, żeby nie spotykać się z żadnym z nich. Do czasu, aż na jej drodze nie stanął przystojny Daniel.

Jak dalej potoczą się losy przyjaciółek? Valeria poukłada sobie na nowo życie z Adrianem? Może zakocha się w przystojnym Victorze? Lola utrze nosa Sergiowi? Będzie w końcu szczęśliwa? Carmen z Borją będą w końcu razem? A może szef im stanie na drodze? Czy Daniel będzie wymarzonym facetem dla Nereii? Na te i inne pytania odpowiedź odnajdziecie w książce ,,W butach Valerii".

Już wiem dlaczego ta książka wywołała takie ogromne poruszenie wśród hiszpańskich czytelniczek i internautek. I nie dziwie się, że podbiła serca tysięcy czytelników. Ta historia tryska niezwykłym optymizmem, humorem, ciekawymi zwrotami akcji. Nie było chwili bym nie wybuchała śmiechem podczas czytania tej niezwykłej powieści. Znalazłam w niej ukojenie, radość, oraz ogromną ciekawość, gdyż losy naszych bohaterek ciągle się zmieniał. Byłam bardzo zainteresowana ich przeżyciami, troskami, z czym się zmagają w codziennym życiu i zauważyłam, że żadna z nich nie różni się od nas. Tak jak my zmagały się z przeciwnościami losu, z podbojami sercowymi, oraz zmaganiami w pracy. 

Każda z nich pokazała mi swój świat, czym się zajmuje, interesuje. Pozwoliły mi wejść między ich paczkę, oglądać ich oczami różne wydarzenia z ich życia, słyszeć to co do siebie mówią. Dzięki temu czułam się jakbym znała je przez całe swoje życie, jakby były zaraz obok mnie na wyciągnięcie ręki. Śmiałam się razem z nimi, wkurzałam, a także smuciłam. Przyjemnie spędzałam z nimi czas.

Autorka napisała na prawdę świetną książkę. Jest bardzo lekka, zawiera dużą czcionkę z czego bardzo przyjemnie zapoznaje się z treścią jaką chce nam przekazać. Książka nie nudzi, lecz pochłania od pierwszej kartki. Nie potrafiłam oderwać się od historii przyjaciółek i poznania ich całego życia. W książce nie zabrakło ciekawych anegdot, humoru, pikantnych scenerii, a także miłości, którą można bardzo łatwo zauważyć. Ta historia urzeknie każdą kobietę, zachęci temperamentem, oraz zmysłowością. Pochłonie do reszty, a także skradnie nawet najtwardsze serce. Nie mogę się doczekać kolejnych przygód Valerii i jej przyjaciółek. Gorąco polecam.

Tytuł: W butach Valerii
Autor: Elisabet Benavent
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 428
Ocena: 6/6

Komentarze