Francuska opowieść


Beata rok pracowała w Greckim hotelu jako pokojówka. Tam zakochała się w Jakubie z wzajemnością, ich uczucie rozkwitło wśród wyjątkowych romantycznych krajobrazów greckiej wyspy. Zaręczyli się, a później rozłączyli na trzy miesiące. Jakub wrócił do Polski, a także do swojego zawodu dziennikarza. Jednak nie zdołał nawiązać żadnej współpracy z wydawcami. Po trzech miesiącach rozłąki w głowie Beaty zaczęły pojawiać się wątpliwości. Musiała podjąć ważne decyzje życiowe. Nie chciała wyjść za niego tylko dlatego, że posiadał dobry gust w dobieraniu rzeczy. Rozum podpowiadał różne możliwości, ale serce stanowczo nakazywało dać Jakubowi szansę. Kochała go, tęskniła za nim. Emocje ciągnęły ją w jedną stronę, rozsądek w przeciwną. Tak dłużej jednak być nie mogło. Jakub mocno naciskał na szybki ślub, ale Beata potrzebowała czasu na przemyślenia. Do tego znowu wyjeżdża. Z Jakubem wyrusza do pracy w winnicy do pięknej południowej Francji. Jakub miał się tam zająć pisaniem książki, zarabianiem pieniędzy, przeżywać ciekawą przygodę, a przy jego boku Beata. 

Aleks Sadowski od pięciu lat mieszka we Francji. Aleks to prawa ręka Hrabiego, który zarządza winnicą, oraz wielką posiadłością. Mężczyzna dawno opuścił niziny społeczne by wspinać się coraz wyżej. On zawsze musiał sam mierzyć się z życiowymi wyzwaniami i nikt mu nie pomagał. Żył razem z Marie, ale jej nie kochał. Utrzymywał z nią znajomość, ponieważ kobieta była piękna, dobrze gotowała i miała własny dom. Nie miał pojęcia jak to się stało, że tak łatwo poddała się jego nieudolnym staraniom. Nigdy nie był specjalnie przystojny, czarowanie kobiet też nie było jego mocną stroną. A jednak udało mu się z zimną precyzją wykonać kolejne kroki i mimo konkurencji zdobyć serce pięknej francuski. Jest draniem i to niezłego kalibru. Doszedł do wniosku, że bycie draniem w dzisiejszych czasach to całkiem nie głupie rozwiązanie. Od dłuższego czasu czeka na list z Polski, który ma odmienić całe jego życie. 

Oliwia to szefowa Jakuba, oraz jego była narzeczona. Zawsze dostaje to czego chce i wie w którą stronę uderzyć żeby sobie człowieka owinąć wokół palca. Ma propozycję nie do odrzucenia dla Beaty, oraz Jakuba. Pragnie zabrać się z nimi do Francji, gdyż spodobał jej się pomysł podróżowania po świecie i pisania w każdym kolejnym miejscu książkę. Poznawać świat, a jednocześnie samego siebie. Uporządkować w ten sposób swoje życie. Oliwia ma konkretny plan i nikt nie zdoła jej powstrzymać. Postanowiła napisać artykuł o winnicy, gdzie Jakub ma zacząć pracować, a także o hrabim i jego posiadłości. Jest stanowcza, władcza i żaden mężczyzna nie potrafi się jej oprzeć. Gra na ich uczuciach dzięki kobiecemu urokowi i seksapilowi.

Kacper to były facet Beaty. Jedzie asystować Oliwii. Chce w końcu osiągnąć wymarzony sukces jako dziennikarz. Jest bardzo niezdarny i myśli, że wszystko załatwi swoją urodą. Jest sprytny i zarozumiały, strasznie ciapowaty. Nie potrafi wykonać nawet prostego polecenia.Kolejna cudowna książka autorstwa Krystyny Mirek. Jest bardzo ciepła, ciekawa i przyjemnie się ją czyta zagłębiając się w kolejne kartki. Bardzo dobra na letnie wakacje, samotne przesiadywanie w domu, a także dobra na poprawienie humoru.

Francuska opowieść to kontynuacja książki pt: ,,Szczęście all inclusive”. Na początku miałam trudność z przypomnieniem sobie głównych bohaterów, którzy występowali w poprzedniej części, ale zagłębiając się coraz bardziej w powieść zaczął pojawiać mi się ich obraz. Jednak nie trzeba znać pierwszej części by odnaleźć się w drugiej historii.

Krystyna Mirek znowu zabiera nas w magiczny świat. Tym razem do północnej Francji do pięknej winnicy, gdzie możemy spotkać ciekawe postacie, zobaczyć ciężką pracę wyrabiania wina, a także poznać hrabiego, który skrywa nie małą tajemnice, jego posiadłość i historię. Dzięki szczegółowym opisom byłam w stanie wyobrazić sobie otaczający krajobraz, ciepły i słoneczny, winnicę skąpaną blaskiem słońca, dorodne winogrona. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani z czego łatwiej potrafiłam zrozumieć ich decyzje, uczucia, a także różne dylematy. Każdy z nich zapadł mi w pamięci i pozostanie w moim sercu na zawsze. Najbardziej polubiłam Oliwię, a także Aleksa. Oboje mieli to coś w sobie, że od razu przypadli mi do gustu. A najbardziej polubiłam ich wspólne przekomarzania. 

Przeczytałam dopiero trzy książki Krystyny Mirek i już mogę stwierdzić, że jest jedną z moich ulubionych pisarek. Bardzo dobrze oddaje emocje w swoich powieściach z czego lepiej możemy wczuć się w głównych bohaterów. Uwielbiam jej lekki styl pisania i to z jaką pasją potrafi stworzyć arcydzieło. Oczarowała mnie tym wszystkim. Krystyna Mirek potrafi poruszyć serca, dodać ciepła do życia, oraz miłości. W jej książkach odnajduje ukojenie i myśl, że wszystko się ułoży. Bardzo gorąco wszystkim polecam. Na pewno każdemu książki pani Krystyny Mirek się spodobają.  

Tytuł: Francuska opowieść
Autor: Krystyna Mirek

Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 342
Ocena: 6/6

Komentarze

  1. Uwielbiam powieści Mirek, więc pewnie ta tez zasili moją biblioteczkę :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz