Co z ciebie za matkaLisa Kallisto żyje w ciągłym biegu. Stara się za wszelką cenę zapanować nad otaczającym chaosem, jednak z marnymi skutkami. Z mężem, trójką dzieci i z trzema psami zamieszkuje w wynajętym domku w Troutbeck. W życiu im się zbytnio nie przelewa, mają często kłopoty finansowe z czego Lisa czuje się gorsza od innych matek, które radzą sobie w życiu, są szczęśliwe, mają na wszystko czas i nie mają podobnych problemów do niej. Jest bardzo dobrym człowiekiem o złotym sercu, wrażliwa, kochana, patrząca na potrzeby innych, jednak ma strasznie zaniżoną samoocenę i o wszystko siebie obwinia, że jest gorsza, że nie potrafi nad niczym zapanować. 
Z Kate przyjaźni się pięć lat. Zazdrości jej lekkiego życia. Ma dwójkę dzieci, nie pracuje, żyje za pieniądze męża w pięknym nowoczesnym domu. Bierze udziały w różnych imprezach szkolnych, poświęca się opiece nad dziećmi. Jej życie jest zupełnie inne w stosunku do życia Lisy. Nie musi się przejmować problemami na głowie, jej mąż dba o jej dobrobyt, a ona jedynie musi ładnie wyglądać i dbać o dzieci. 

Któregoś dnia ich przyjaźń zostaje podana próbie. Ginie córka Kate w momencie, kiedy powinna być pod opieką Lisy. Co się z nią stało? Czy uciekła? Została uprowadzona? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

Kolejny znakomity thiller psychologiczny z jakim miałam dotychczas styczność. Każda książka z serii ,,Kobieca strona thillera" opowiada o ciężkich, często szokujących wydarzeniach, które mrożą krew w żyłach, dlatego tak pokochałam tę serię. Zawsze odnajdę w nich to co szukałam. Wciągają do reszty, doskonale skonstruowane i nie dowiadujemy się do samego końca prawdy. Często mamy okazję poznać historię bohaterów z różnych perspektyw z czego łatwiej nam zrozumieć decyzje jakie podejmują. Książka nie posiada brutalnych scen, opowiada o psychice człowieka, o jego lękach, traumatycznych przeżyciach. Jesteśmy w stanie poznać jego myśli, uczucia, emocje o których nie chcieli by rozmawiać. Zaglądamy w głąb ich duszy i z nimi odkrywamy różne tajemnice z życia. 

Uwielbiam w tej serii także to, że bardzo szybko się te powieści czyta, nie da się wręcz od nich oderwać. Pochłaniają nas do reszty sprawiając, że na naszej skórze pojawia się gęsia skórka. Pozwalają zajrzeć w psychikę człowieka co bardziej przybliża nas do głównego bohatera. 

,,Co z ciebie za matka" to bardzo ciekawa, niebanalna historia, która wciąga do reszty. Zaginiona dziewczynka, zrozpaczeni rodzice, pedofil, żona ukrywająca sekret przed swoim mężem, strach, ból i niedowierzanie. Co tak naprawdę się stało? Czy dziewczynka sama uciekła z domu? A może została uprowadzona? Albo co gorsza została zabita i gdzieś zakopana? Pomimo, że każda z tych książek opowiada o trudnych tematach, na których trzeba mocno się skupić, są bardzo lekkie, wciągające i często zaskakujące. To najlepsza seria z jaką miałam styczność. Gorąco polecam.

Tytuł: Co z ciebie za matka
Autor: Paula Daly

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 416
Ocena: 6/6

Komentarze