Kobieta z impetemCzy każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans, pełnego pikanterii i zmysłowości? Irena na pewno. Ale jak poinformować kochanka, że ma nie przyjeżdżać do niej przez jakiś czas, gdyż do jej domu zawitały dorosłe dzieci, które nie powinny go spotkać, wścibska, złośliwa, na wszystko narzekająca matka, oraz przyjaciele, którzy traktują dom Ireny jak własny hotel? Nie dość tego, gdy organizuje kameralną imprezę dla bliskich przyjaciół ginie tajemniczy mężczyzna, a wszyscy są podejrzani o morderstwo. Sprawę dochodzenia prowadzi aspirant Zuzanna Brodzik, która za wszelką cenę chce udowodnić w męskim gronie policji, że kobieta też może być dobrym policjantem. Bardzo pragnęła wybić się na tej sprawie, ale czy jej się uda? Kto jest na prawdę mordercą? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

Książka jest istną wybuchową mieszanką wydarzeń. Szalona, zakręcona, połączona wątkiem kryminalnym, oraz obyczajowym, nie zabraknie tam humoru, ciekawych zwrotów akcji, zaskakujących intryg, a także zabawnych dialogów. Istny Rollercoaster zapewniający wyśmienitą zabawę, która nie nudzi, ani na moment. W książce podobał mi się pomysł na stworzenie nietypowego kryminału, gdzie pojawia się temat nielegalnego handlu, a także opis niebezpiecznych zwierząt takich jak lwy, jadowite pająki, krokodyle, skorpiony. Te zwierzęta odgrywają w całej książce szczególną rolę.

Nie zabraknie interesujących, barwnych postaci, które otworzą przed nami drzwi do swojego życia. Poznamy ich emocje, odczucia, rozterki, sprawią, że zaczniemy się z nimi utożsamiać, a także przeżywać ich wzloty, oraz upadki. Poznamy grupkę przyjaciół, każdy z nich żyje własnym życiem jednak ich przyjaźń przetrwała lata, jak się wspierają, jak pomagają sobie nawzajem. I może czasami dochodziło między nimi do zgrzytów, krzyków i przepychanek ich więź nie rozerwała się.

Akcja powieści jest tak przemyślana, że nie jesteśmy w stanie odgadnąć, kto jest mordercą. Każdy z podejrzanych mógł mieć motyw by zabić mężczyznę, więc kto to mógł być? Autorka świetnie lawiruje między wydarzeniami z czego po kawałku odkrywamy motywy mordercy. Do tego z łatwością możemy poznać szalone, zakręcone życie bohaterów, którzy swoją sympatią zaskarbiają sobie nasze serca. Oprócz świetnie wykreowanych, barwnych bohaterów otrzymujemy interesujące opisy zwierząt, które urozmaicą naszą dotychczasową wiedzę na ich temat, oraz humor, który nie jest ani przesadzony, ani niezrozumiały. Co chwilę wybuchałam gromkim śmiechem, a po chwili dostawałam obuchem w głowę, gdy autorka narzuciła na bohaterów kolejne kłody pod nogi. 

Podsumowując książka bardzo mi się podobała. Idealna na wakacje, zapewnia wartką akcję, która sprawi, że powieść, ani na moment nam się nie znudzi. Jest bardzo lekko napisana z czego nie męczy, a wręcz pochłania, dzięki ciągłym zaskakującym wydarzeniom. Jestem bardzo mile zaskoczona powieścią Marioli Zaczyńskiej ,,Kobieta z impetem". Myślałam, że to będzie zwyczajna obyczajówka, a zostałam bardzo mile zaskoczona. Autorka nieźle buduje napięcie, z czego nasza adrenalina gwałtownie wzrasta, a po chwili gwałtownie spada. Zwariowany kryminał, który zaskakuje. Gorąco polecam.  

Tytuł: Kobieta z impetem
Autor: Mariola Zaczyńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 488
Ocena: 6/6

Komentarze