WykolejonyKsiążka ,,Wykolejony" rozpoczyna się w Sztokholmie w dwa tysiące trzynastym roku, gdzie na złomowisku zostają odnalezione zwłoki młodej dziewczyny upozorowane na posąg anioła. Następnie cofamy się do roku dwutysięcznego dziesiątego, gdzie poznajemy dwudziestojednoletnią prostytutkę Maszę i jej chłopaka Igora. Masza za jego długi karciane zostaje przez Igora sprzedana do piekła w ręce mafioza Slavrosa, dla którego od tej pory ma pracować, żeby zwrócić mu dług. Jak potoczą się dalsze losy dziewczyny? Czy zdoła uwolnić się z rąk swego oprawcy?


Oprócz Maszy jedną z głównych postaci tej powieści jest były detektyw Thomas Ravnsholdt nazywany Ravn (kruk) przebywający obecnie na przymusowym urlopie bezpłatnym. Topi on smutki w alkoholu, jest załamany i pije do utraty przytomności, od czasu gdy nieznany sprawca zamordował jego ukochaną żonę Evę. Boi się wrócić do mieszkania w którym wydarzyła się ta tragedia i pomieszkuje na zapuszczonym jachcie staczając się na dno.

Jego drugim domem jest bar Wydra Morska, którego właścicielem jest Johnson przyjaciel naszego gliny. Jego lokal sprząta kobieta z Litwy o imieniu Nadia. Dwa lata temu córka Nadii Masza zaginęła, Johnson prosi policjanta o jej odszukanie. Początkowo Ravn nie chce się zgodzić, ale w końcu rozpoczyna śledztwo. Kiedy zaginionej nie odnalazł w Danii wyrusza do Szwecji i tam natrafia na jej ślad. Czy policjant odnajdzie Maszę? Czy rozwiąże sprawę kobiet posągów? I najważniejsze... Czy otrząśnie się z przygnębienia i wróci do policji? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

Książka bardzo mi się podobała, szybko się czyta, posiada wartką akcję, która ani na moment nie spowalnia sprawiając, że nie sposób się przy niej nudzić. Pierwszy raz czytałam dzieło autorstwa pana Michaela Katza Krefelda i muszę stwierdzić, że pozytywnie mnie zaskoczył. Wciągnął mnie od pierwszej kartki. Na początku nie potrafiłam zbytnio odnaleźć się w fabule bo często autor przeskakiwał z jednego wydarzenia do drugiego, ale zagłębiając się dalej w tekst zaczęło mi się wszystko rozjaśniać w głowie. Autor ma lekki styl pisania, dobre przystępne pióro i wybrał sobie bardzo ciekawy temat na fabułę.

Ta książka może być przestrogą dla dziewcząt, które chciałyby zakosztować łatwych pieniędzy pracując jako prostytutka. Autor pokazuje nam, że to jednak nie jest taki różowy świat jakby się wydawało. To piekło na ziemi, które pomimo, że przeraża pochłonęło mnie do reszty i nie pozwoliło ani na moment oderwać się od powieści. Nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za dalsze przygody naszego Ravna. Na pewno zostanę miło zaskoczona. Gorąco polecam.

Tytuł: Wykolejony
Autor: Michael Katz Krefeld
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 336
Ocena: 6/6

Komentarze