Zakon MimówPo sześciomiesięcznym więzieniu w kolonii karnej Szeol I nastąpiła spektakularna ucieczka. Odmieńcy połączyli siły, tak by wydostać się z nienawidzonego miejsca. Wszyscy pokaleczeni, zranieni, postrzeleni, ale w miarę szczęśliwi bo w końcu wyrwali się z niechcianego i złego Szeolu. Jednak szczęście w nieszczęściu otrzymuje nieliczna garstka, której udaje się ukryć na ulicach Londynu. Ale to jeszcze nie koniec kłopotów w życiu ocalałych. Każdy z nich musi się mieć na baczności, Sajon nie dopuści do tego by ktoś dowiedział się o Szeolu I. Będą próbowali za wszelką cenę odnaleźć Paige, oraz innych jasnowidzów, którzy uciekli, by w końcu sprzątnąć ich z powierzchni ziemi. Dlatego strach nie spędza im snu z powiek, boją się wyjść poza mury swoich schronień, paraliżujący lęk nie pozwala im zapomnieć o tym co się wydarzyło.

Paige, najbardziej poszukiwany jasnowidz w całym Londynie nie chce siedzieć spokojnie i pozwolić Sajonowi decydować jak ma wyglądać jej życie. Dlatego postanawia za wszelką cenę przedstawić społeczności jasnowidzów informację o Refaitach, Emmitach, jak byli traktowani w niewoli i co skutkuje, gdy pozwolą im sobie wejść na głowę. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Nie chce się poddać bez walki, bo gdyby się tak stało to ,,oni" wygrają. Nie wie, czy jasnowidze mogą walczyć z Refaitami i w jaki sposób, ale jedno było pewne, nie poddadzą się tak łatwo i wytępią pasożyty. Czy im się uda? Czy najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy w ogóle zechcą wysłuchać tego co Paige ma im do powiedzenia? Uwierzą jej? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

Czy pamiętacie Paige, która potrafiła dostać się do zaświatów przez senny krajobraz? Nie? To wam przypomnę. Główna bohaterka wraz z innymi jasnowidzami trafiła do Szeol I. Tam przez sześć miesięcy żyje pod czujnym okiem Naczelnika. Szeol I to miejsce do którego nikt nie chciałby trafić. Jednak, gdy się to już stanie, bardzo trudno się z niego wydostać. Cały teren jest zaminowany, a w niektórych miejscach stacjonują nieznane stwory Emmity, z którymi nikt nie chciałby mieć styczności. Żeby przeżyć trzeba robić to co każą Refaici, kto się sprzeciwi otrzymuje kary cielesne, wstrzyknięcie fluxu do organizmu, albo co gorsza- śmierć. Jednak Paige nie poddaje się, walczy z przeciwnościami losu i pomaga wydostać się nie tylko sobie, ale także nielicznej grupce z okropnego miejsca. Teraz dopiero zaczyna się zapierająca dech akcja. Trzeba przekonać innych do istnienia Szeolu tak by go w końcu obalić jak i Refaitów, nie dać się Sajonowi omamić i walczyć o swoje prawa. Jednak nie będzie łatwo. Czy Paige sobie poradzi?

Kolejny raz mogłam powrócić do cudownie wykreowanego świata, który znowu zaskarbił sobie moje serce. Nie zabrakło bogatych opisów, zaskakujących detali, dopracowany w najmniejszych szczegółach, pełnych emocji i niekończącej się akcji. Wciąż zaskakuje mnie wyobraźnia autorki, stworzyła coś niesamowitego. Nowy świat, który z przejęciem i dokładnością chce nam przekazać, zobrazować, tak byśmy wraz z nią przeżywali coś niezwykłego. ,,Zakon Mimów" to kolejna cudowna część trzymająca w napięciu, pełna akcji, niekończącej się adrenaliny. Autorka utrzymała taki sam poziom. Zaskakuje, zadziwia, szokuje, doprowadza do złości. Czytelnik nie jest w stanie oderwać się od powieści. To istny kalejdoskop wydarzeń, który od pierwszej karki pochłania do reszty.

Większość osób wspominała mi, że książka ,,Zakon Mimów" jest bardzo słaba i nie ciekawa tak jak pierwsza część, jednak ja się nie mogę z nimi zgodzić. Moim zdaniem autorka dalej utrzymuje wysoki poziom. Obie części są bardzo ciekawe i dopracowane w detale. Przyjemnie i szybko się je czytało, chęć poznania co się wydarzy dalej popychała czytelnika coraz bardziej w głąb powieści. Książka mnie nie nudziła, nie sprawiła zawodu, zachęciła mnie do wyczekiwania na dalszą część, która mam nadzieję szybko się niebawem pojawi. Jednym słowem autorka sprawiła, że mam książkowy niedosyt i pragnę więcej. Powieść gorąco polecam i zachęcam do zapoznania się z niezwykłym światem Sajonu, który zaskoczy i zadziwi każdego. 

Tytuł: Zakon Mimów
Autor: Samantha Shannon
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: 544
Ocena: 6/6

Komentarze