Trudny mężczyznaPoznajemy dwudziestokilkuletnią bohaterkę Olgę. Wiedzie w miarę normalne i szczęśliwe życie. Ma cudownych przyjaciół na których zawsze może liczyć w trudnych chwilach, interesującą pracę w portalu Magia życia oraz kochanego mężczyznę. Więc dlaczego nie jest dostatecznie szczęśliwa? Jej związek skonstruowany jest na miane grafiku. 


Gdy jej wymarzony i przystojny mężczyzna nie ma żadnych ważniejszych spraw do załatwienia spotyka się z naszą bohaterką. Adam- bo tak ma na imię ów mężczyzna, jest dość popularnym pisarzem i zamiast stawiać dobro kobiety na pierwszym miejscu, odsuwa ją na dalszy plan. Jedynymi formami kontaktu przez pięć lat ich wspólnego życia to esemesy, maile, a nawet czasami rozmowy. Zdarza się, że nie widzą siebie przez kilka tygodni, a gdy już do nich dojdzie to spotykają się tylko w weekendy. Adam jak na prawdziwego pisarza przystało uważa, że tyle ile poświęca czasu swojej własnej kobiecie całkowicie wystarczy. Ale czy się to Oldze podoba? No nie koniecznie. Jednak zawsze może liczyć na spotkanie z wiernymi przyjaciółmi, którzy jej nigdy nie odtrącą. Pewnego dnia na jej głowę spadają nowe problemy, które ostro kotłują się w głowie. Czy nieporadny Adam to zwykły pikuś w porównaniu z problemem, który zwalił się jej na głowę? Czy w końcu przejrzy na oczy i zostawi mężczyznę? A może inaczej potoczy się życie naszej głównej bohaterki? Nie dowiecie się, jeżeli nie przeczytacie.

Jak żyć z trudnym mężczyzną, który zamiast zajmować się własną kobietą, jego głowę zaprzątają inne, ważne sprawy? Jak dać mu do zrozumienia, że chce się być dla niego ważnym, spędzać z nim miło chwile, nie tylko wtedy kiedy przypomni mu się, że ma jakieś obowiązki względem kobiety. Adam jest takim mężczyzną. Nie potrafiłam zrozumieć Olgi, dlaczego wciąż żyła z takim pasożytem, który odbierał jej energię do jakiegokolwiek życia. Dobra był przystojny i posiadał niezłą karierę pisarską, ale nie to jest w życiu najważniejsze. Potrzeba wspólnej relacji, miłości, wsparcia, spotkań, a tu tego jak dla mnie w ogóle nie było. Adam traktował Olgę jak kolejną klientkę, którą trzeba się zająć, a potem spokojnie wrócić do pozostawionych obowiązków. Denerwowało mnie to, że traktował ją bardzo przedmiotowo. Ja na jej miejscu nie tkwiłabym w tak toksycznym związku, tylko po prostu z nim zerwała, pomimo tego, że by to bardzo bolało. Dobrze, że miała wiernych przyjaciół na których zawsze mogła liczyć, to pomagało jej żyć. 

Jak oceniam całą powieść? Momentami była napisana dość chaotycznie z czego miałam problem w zrozumieniu pewnych kwestii, ale oceniam ją bardzo pozytywnie. Moim zdaniem książka ma na celu pokazać, że taka sytuacja damsko-męska może nas spotkać nawet w prawdziwym życiu. Napisana z humorem, pewną dozą ironii z czego bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Pomimo, że momentami nie potrafiłam zrozumieć co autorka chciała mi przekazać, powieść pochłonęła mnie do reszty. Zapewniła mi przyjemne chwile pełne złości, humoru, a często też i radości. Książka warta przeczytania. Polecam.

Tytuł: Trudny mężczyzna
Autor: Anna Bednarska
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 512
Ocena: 4+/6

Komentarze