Dziecilandia

Raz na jakiś czas chwycę za książki dla dzieci. W nich odnajduje ukojenie po lekturach, które bardzo nadszarpią moją psychikę różnymi emocjami. Przy książkach dla dzieci mogę się odprężyć, wyciszyć, zrelaksować, miło spędzić czas przy powieściach, które chwytają za serce, które czegoś nauczają, posiadają morał lub które zapowiadają dobrą zabawę. Pobudzają naszą wyobraźnię, a także przedstawiają nam beztroskie uroki bycia dzieckiem, kiedy obowiązki i ciągły brak czasu na cokolwiek nie przeszkadzały w zagłębianiu się w inny, magiczny świat.Klub ratowników zwierząt


Schronisko dla zwierząt w Dormouth przeżywa poważne trudności i grozi mu zamknięcie. Eliza, Abby, Molly i Lisa postanawiają je ratować. Dostają też poważne zadanie od nauczycielki gry na pianinie; muszą zaopiekować się pewnym uroczym, ale bardzo nieostrożnym maluchem.


Czy poradzą sobie ze wszystkim? Kim naprawdę jest pani Gresham? Co wspólnego mają ze sobą mały czarny kot i Cudowna Czerwona Skarpeta? W kim i dlaczego kocha się Lisa? Jak zrobić cukierki z pestek dyni?


Jak się masz, Cukierku?


Rodzina pewna, jakich jest wiele
Zdecydowała w pewną niedzielę:
Miłego kotka chcemy mieć bardzo!
Miłego kotka trzeba przygarnąć!
Szukali długo, długo szalenie
W końcu znaleźli kota marzenie
Słodki jak cukier, piękny jak kwiatek 
W rzeczywistości był to gagatek...

Mors, Pinky i tajemnica Dyrektora Fiszera


Zwykła szkoła, a w niej dzień jak co dzień. I pewnie wszystko szłoby swoim torem, gdyby nie detektywistyczne zacięcie dwojga dziesięcioletnich bohaterów, którzy w najmniej spodziewanych okolicznościach wpadają na trop osobliwej afery? Okazuje się, że wiedza zdobyta tak w szkole, jak i poza nią, może się przydać. Aby ratować z opresji siebie i swą koleżankę, Mors posłuży się znajomością matematyki, fizyki, znaków drogowych, a nawet Biblii!

Plastusiowy Pamiętnik


Historia Opowiada o Plastusiu – ludziku z plasteliny – ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię

Dzieci z Bullerbyn


W książce dziewczynka o imieniu Lisa opowiada o przygodach swoich i innych dzieci z osady Bullerbyn w ciągu trzech kolejnych lat.

Lilka i spółka
Wymarzone plany wakacyjne Lilki i jej rodzeństwa legły w gruzach. Zamiast jechać nad jezioro do ukochanej ciotki Franki, lato spędzą w Jastarni, u Jadźki! A ciotka Jadźka jest straszna. Ma pypeć na nosie i każe pić syrop z cebuli oraz pokrzywy. Bez przerwy sprząta niewidzialne pyłki i pozwala jeść słodycze tylko w sobotę. Jakby tego było mało, ciągle pada deszcz i w tym samym czasie do ciotki przyjeżdża Wojtuś, który we wszystkim jest mistrzem świata. Po prostu koszmar! Lilka, Wiki i Matewka obmyślają więc kolejne plany, jak wyrwać się z Jastarni. Wkrótce jednak okaże się, że pobyt u znienawidzonej ciotki jest ich najmniejszym problemem…

Czaruś, pies z charakterem


Opowieść o Julce i jej przyjacielu-psie Czarusiu i o tym, że przyjaźń pomoże przetrwać najtrudniejsze chwile, nawet z daleka od domu i bliskich ludzi.

Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera


Piotrek ma dziewięć lat, kocha komputery. Tak jak tata, chciałby kiedyś pracować jako informatyk. I nagle, po przeprowadzce, odkrywa, że istnieje drugie życie komputerów! Zaprzyjaźnia się z rówieśnikiem, Ulpikiem, który… A nie, o tym, jakie psikusy i dobre uczynki spłatali razem Piotrek i Ulpik, i co ma z tym wspólnego wierzba rosnąca przed domem, trzeba przeczytać samemu. Uwaga! Odtąd inaczej będziecie patrzeć na swoje komputery!

Pierwsza noc pod gołym niebem


Bazyl i Inka przypadkowo spotykają się w dworcowej kawiarni. Obydwoje mieli ostatnio sporo problemów, od których postanowili uciec. Niefortunne zdarzenie sprawia, że wyruszają razem w podróż.
Na pierwszy rzut oka dzieli ich przepaść. On — zbuntowany dziwak z ufarbowanymi na czerwono włosami, ona — przykładna uczennica z dobrego domu. Oboje uparci, przekonani o własnych racjach i… niebywale utalentowani w pakowaniu się w coraz to nowe kłopoty. Po prostu mieszanka wybuchowa!
„Pierwsza noc pod gołym niebem” to pełna humoru powieść drogi. Pościgi, podróże stopem, gangsterzy, nagłe zwroty akcji, a do tego tajemniczy skarb, no i miłość… Ta książka trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić!

Czarny Maciek i tunel grozy


Klasa Czarnego wygrywa konkurs ekologiczny. Nagrodą jest kilkudniowa wycieczka i pobyt w zamku w Suchej Beskidzkiej. A na miejscu? Na miejscu czeka wszystkich odlotowa niespodzianka: autentyczna sztuczna inteligencja, która nazajutrz zostaje skradziona w niewyjaśnionych okolicznościach. Chwilę później – o zgrozo – znika również wychowawca klasy. Maciek i jego kumple wszczynają dochodzenie. Przed nimi żmudne przeszukiwanie dokumentów w bibliotece i rozszyfrowywanie rysunkowych zagadek oraz tajemniczy samochód koloru jajecznicy. I tak spokojna wycieczka klasowa zamienia się w pełną niebezpiecznych przygód wyprawę, która zaprowadzi bohaterów do... "Tunelu Grozy".

Komentarze