Farbowana blondynka,,Prawdziwe szczęście docenia się dopiero wtedy, gdy spojrzy się wstecz i jeszcze raz odczuje minione chwile"

Trzydziestoletnia Tamara to główna bohaterka powieści, jest mądra, ambitna, pomysłowa, zaradna, pochodzi z małej miejscowości. Kobieta od zawsze miała wielkie plany względem siebie dlatego wyjeżdża do dużego miasta studiować. Tam w końcu zdobywa wymarzoną pracę, realizując swoje marzenia. Wspinając się po szczeblach osiąga coraz to nowsze sukcesy. Twardo stąpa po ziemi, nic jej nie zaskoczy. Niestety życie prywatne nie zawsze jest usłane różami tak jakbyśmy tego chcieli. Tamara uważana za twardą, stanowczą, pewną siebie osobę okazuje się kruchą istotą, która tak jak każda kobieta potrzebuje ciepła drugiej osoby. Coraz bardziej orientuje się, że praca to nie wszystko. Jej przyjaciółki odnajdują wymarzoną drugą połówkę, jednak na jej drodze nikt taki nie staje. Czy Tamara będzie w końcu szczęśliwa?

Wiele słyszałam o powieściach Danuty Noszczyńskiej, kuszą nie tylko opisem, ale także okładką, więc nie zastanawiając się długo sięgnęłam po ,,Farbowaną blondynkę". Książka jest lekka i bardzo szybko się ją czyta, jednak nie zachwyciła mnie tak jakbym tego chciała. Porusza bardzo znany schemat kobiety sukcesu, która po pewnym czasie uświadamia sobie, że kariera to nie wszystko. Przez większość czasu nic konkretnego się nie działo, poznawaliśmy codzienny tryb życia Tamary, jej przyjaciół, jakimi kategoriami się kierowała, a gdy w końcu dochodzi co do czego schemat znanych historii się powiela. Nie tego się spodziewałam po trzykrotnej laureatce festiwalu literackiego. Sądziłam, że powieść porwie mnie w swoją historię, zaskoczy mnie pod każdym względem nie pozwalając ani na moment się od niej oderwać, a otrzymałam mało wyróżniającą się książkę na tle innych powieści. 

Autorka przedstawia interesującą bohaterkę, która doskonale odnajduje się we współczesnym świecie. Wiele osób myśli podobnymi kategoriami co Tamara, dlatego uważam, że przedstawienie takiej postaci jest ogromnym plusem. Ma także bardzo lekki i ciekawy styl co z łatwością da się zauważyć wczytując się w treść, jednak przez mało zaskakującą fabułę, którą bez problemu można przewidzieć oceniam powieść bardzo słabo. Oczekiwałam po tej lekturze czegoś więcej. 

Tytuł: Farbowana blondynka
Autor: Danuta Noszczyńska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 328
Ocena: 3/6

Komentarze

  1. Książkę mam w planach, tylko czasu brak. Mam nadzieję, że jednak się z nią zapoznam, choć Twoja recenzja mnie nie przekonała do niej. Będe musiała jednak przekonać się sama ;)
    Jak znajdziesz chwilę czasu, to zapraszam do mnie. Może najdziesz coś ciekawego dla siebie
    www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza