Magiczne miejsceKażdy z nas marzy o miejscu do którego będzie można uciec, gdy monotonność życia przerośnie nasze oczekiwania. O miejscu w którym będzie cisza i spokój, by można było na spokojnie zastanowić się nad senem życia. Ja odnajduję ukojenie w książkach, które otwierają przede mną drzwi swojej historii. One odrywają mnie od szarej rzeczywistości. Witold odnalazł ukojenie w Idzie, a ty gdzie masz swoje miejsce?

Witold Mossakowski to trzydziestopięcioletni wiceminister Spraw Zagranicznych. Nigdy nie potrafił zapuścić korzeni w jednym miejscu. Przemierzał świat wzdłuż i wszerz poznając nowe miejsca, zwyczaje, ludzi. Pewnego dnia znudzony monotonią życia, nabywa w miejscu zapomnianym przez Boga zabytkową posiadłość. Jednak gdy zaczął się zastanawiać nie był pewny czy dobrze zrobił kupując posiadłość rodziny Tyczyńskich w Idzie. Jego zdziwienie nie znało granic, gdy Ida okazała się zupełnie inna niż na początku sądził. Tam poznaje ciekawych mieszkańców w tym piękną panią sołtys, która ubóstwia koty i astronomię. A także byłą dziedziczkę pałacu, która zajmuje się destylacją perfum. To miejsce, a także jego mieszkańcy odmienią życie Witolda. Czy na dobre? Przekonajcie się sami.

Wiele już słyszałam o powieściach pani Agnieszki, że są cudowne, magiczne, ciepłe i niezwykłe. Zachęcona pozytywnymi recenzjami sięgnęłam po ,,Magiczne miejsce". Każdy przecież chce uciec przed szarą codziennością, więc i ja postanowiłam na tym skorzystać. Powieść jest niezmiernie piękną historią opowiadającą o miejscu jak z bajki w którym żyją ciepli i życzliwi ludzie. Do takiego miejsca chce się wciąż powracać, w którym będziemy czuć się wyjątkowo, dobrze, przyjemnie. Każdy w tej powieści odnajdzie ukojenie, spokój, przy niej się zrelaksuje, odpocznie by nabrać siły na nowe wyzwania.

Książka jest naprawdę dobra, można ją zabrać spokojnie na wakacje, czy chociażby usiąść z nią w te zimowe dni pod kocykiem z gorącą herbatą w ręce. Jest lekka, przyjemnie się czyta,  zawdzięczamy to autorce, która z łatwością lawiruje między wydarzeniami jakie chce nam przedstawić, jednak zabrakło mi tu czegoś. Tego ogromnego kopa dzięki któremu nie chciałabym odłożyć książki ani na moment. Jednak książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Potrzebowałam takiego wyciszenia przed zbliżającymi się egzaminami, humoru, lekkiego podejścia do życia. Naprawdę te miejsce przyciąga, chce się ciągle do niego powracać.

Ze wszystkich postaci najbardziej spodobała mi się pani sołtys i to jak dbała o rozwój swojego miasta. Podziwiałam ją, oddała Idzie całe swoje serce by mieszkańcom miasta żyło się o wiele lepiej. Podziwiałam jej determinację, wolę walki, nie poddawała się, gdy życie wciąż pięło się w górę. Ona jak i inni bohaterowie umilili mi czas. Gorąco polecam.

Tytuł: Magiczne miejsce
Autor: Agnieszka Krawczyk
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 300
Ocena: 5/6


Komentarze

  1. Polecam Ci z całego serca, kolejne części. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Strasznie chciałabym ją przeczytać :) Okładka jest magiczna, ciekawe jak odbiorę wnętrze...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz