Mimo wszystko,,Związek dwojga ludzi to wielka odpowiedzialność. Nie tylko za siebie i za tę drugą osobę, ale za wszystko to, co się zdarzy lub nie. Nie można też zatrzymać rzeki, bo i tak popłynie innym, nowym korytem".

Natalia wiodła szczęśliwe życie, miała u boku ukochanego faceta, cudowną przyjaciółkę. Jednak pewnego dnia coś się popsuło. Mężczyzna, który był dla niej ostoją wypowiada pod adresem Natalii wiele gorzkich słów. Potrzebuje wolności, odpoczynku, oddechu, prosi ją by nie dzwoniła do niego przez dziesięć dni. Przez ten czas musi przekonać się co ich tak naprawdę łączy. Pozostawia kobietę w rozpaczy, bólu i cierpieniu. Kolejne dni przedłużają się w nieskończoność. Duśka- najlepsza przyjaciółka od piaskownicy- stara się za wszelką cenę wyciągnąć kobietę z dna rozpaczy. Razem wyruszają do Zakopanego. Ta podróż na dobre odmieni ich dotychczasowe życie. 

Czasami człowiek jest w stanie udźwignąć więcej problemów niż mu się wydaje. Wystarczy przyjaciółka, która da ogromnego kopa motywacji by przeszkody, które wydawały się nie do pokonania z łatwością zostały zrealizowane. Jakie to proste i mądre nieprawdaż? 

Książka ,,Mimo wszystko" skłania do refleksji, do zastanowienia się nad tym co jest w życiu najważniejsze. Autorka pisze o ludzkich słabościach, o tym co dzieje się w życiu każdego z nas, czego tak naprawdę się boimy, o czym nie chcemy wiedzieć, nie mieć pojęcia. Daje nadzieję na lepsze jutro. Książka nie tylko doprowadza do łez, ale także wzrusza, rozśmiesza, bawi. Treść jest bardzo przemyślana, błyskotliwa z poczuciem humoru, dlatego czytelnik z taką łatwością towarzyszy Natalii w zlotach i upadkach jej codziennego życia. Obserwujemy jak się zmienia przez te dziesięć dni, poznajemy jej myśli, emocje, przeżycia, kibicujemy jej z całego serca by historia dobiegła do szczęśliwego końca. 

Autorka pozwoliła mi choć na moment zapomnieć o moich troskach. Zapewniła mi ciekawą przygodę do której będę często powracać z uśmiechem na ustach. To bardzo mądra i życiowa powieść, warto do niej zajrzeć i przekonać się, że po burzy zawsze wyjdzie słońce. Gorąco polecam.

Tytuł: Mimo wszystko
Autor: Monika Sawicka
Wydawnictwo: Novea Res
Ilość stron: 216
Ocena: 5/6

Komentarze

Prześlij komentarz