Sekretnik- Czego potrzeba, by spełnić swe marzenia? Pieniędzy? Szczęścia?
- Odwagi, moja kochana. Przede wszystkim odwagi.

Zwykła dziewczyna Kapciuszka, nie wyróżniająca się z tłumu mieszkała w Warszawie wraz z synkiem w małej kawalerce. Miała okropną pracę, dość podłe mieszkanko i ciągłe niedobory finansowe. Nie była zbyt szczęśliwa. Od zawsze marzyła o domku w lesie, jednak nigdy nie dążyła do tego by go zrealizować. Któregoś dnia Kapciuszce wpadła do ręki Wielka Księga Magii, która uświadomiła jej, że od niej zależy teraz czy zmieni swoje dotychczasowe życie. Kapciuszka mimo nielekkiego życia, miała coś bezcennego: wiarę i nadzieję, siłę i determinację. Podjęła decyzję...

Po trzech latach została pisarką. Napisała książki ku pokrzepieniu serc dla kobiet takich jak ona i w końcu zamieszkała w domku, który sobie wymarzyła.

Ile osób tyle opinii. Przeglądając różne blogi zauważyłam jak ludzie są podzieleni względem twórczości pani Michalak. Jedni twierdzą, że jej książki wołają o pomstę do nieba, inni natomiast zachwalają je pod niebiosa. Każda z tych osób zachęcała mnie, albo odradzała po sięgnięcie po jakąkolwiek jej książkę, więc gdy tylko nadarzyła się okazja zrecenzowania najnowszej jej powieści, nie zastanawiałam się długo tylko po nią chwyciłam. Jeżeli chcesz się przekonać, czy coś jest czegoś warte musisz to sprawdzić na własnej skórze, inaczej będziesz tego żałować do końca życia. Więc jak oceniam ,,Sekretnik"?

To książka dla osób zdeterminowanych, które straciły wiarę w marzenia, w to, że mogą być szczęśliwe. Autorka pokazuje jak pozytywnie myśleć o swoich możliwościach, że nic nam nie stoi na przeszkodzie by dążyć do spełnienia. Wystarczy tylko uwierzyć, a życie stanie się o wiele łatwiejsze niż może nam się na początku wydawać. Tu działa podświadomość, która często może nas zgubić. Autorka pokazuje jak najlepiej nad tym zapanować. 

Moim zdaniem dobrze napisany poradnik. Czułam się jakby autorka siedziała na wprost mnie i wszystko mi opowiadała, jak mam działać by przestać myśleć pesymistycznie. Lekka, często zabawna, naucza, a także skłania do refleksji. Jednak nie spełniła do końca moich oczekiwań. Polecam.

Tytuł: Sekretnik
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ilość stron: 221

Ocena: 3+/6

Komentarze

  1. Dla mnie pozycja zupełnie nie trafiona. Zaczęłam czytać i nie dałam rady, niestety. Chociaż wydanie jest cudowne, śliczna okładka ♥

    OdpowiedzUsuń
  2. Najgorsza książka,jaką miałam okazję mieć w ręku. Dobrnęłam do 30 strony i koniec.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz