Wybór Jasminy. Prawdziwa opowieść o niewolnicy, która wywalczyła sobie życie.,,Po zwycięstwie w bitwie nic nie wywabia zła z jego ukrytej nory z taką siłą jak obecność pięknej kobiety".

W piekle nie ma zwycięzców. Jeśli nawet wygrasz, przegrasz. Nic się nie zmienia. Jesteś w piekle. Odważysz się z niego wydostać?

Jasmine od urodzenia była obdarzona urodą. Wszyscy dookoła się nią zachwycali, a najbardziej rodzina, byli bardzo dumni z córki. Z biegiem lat jej ciało zaczęło nabierać kobiecych kształtów, była skromna, przenikliwa, inteligentna, wrażliwa na cierpienie innych. Jasmine była zupełnie inna niż kobiety z Libany. Miała swoje marzenia, plany. Dążyła do tego by być niezależną, nie musieć żyć dla kogoś innego tylko dla siebie. Niestety jej cudowne, spokojne życie nie trwało zbyt długo. To co piękne, nagle się skończyło. Pewnego dnia do Kuwejtu wdziera się iracka armia, która przejmuje rządy nad wszystkimi. Jasmine na skutek zbiegu okoliczności zostaje aresztowana. Od tamtej pory losy kobiety były przesądzone. Trafia do specjalnego więzienia, do piekła z którego trudno się wydostać. Jedynie spryt i nadzieja pozwolą uporać się z tym co ją czeka, ale czy temu podoła? Czy wytrzyma psychicznie? Nie dowiecie się, jeżeli nie przeczytacie.

Prawdziwa i bardzo ważna historia, która nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach. To opowieść o kobietach, które przetrzymywano jako niewolnice. Kobiety które przeżyły gwałt i tortury seksualne. Przerażająco drastyczne szczegóły o których nie sposób zapomnieć. To piekło do którego możemy wkroczyć dobrowolnie, zobaczyć na własne oczy jak są traktowane istoty płci pięknej. Ta opowieść nie należy do najłatwiejszych. Sprawia, że mamy gęsią skórkę na plecach, gwałtowne bicie serca, a drastyczne sceny, odcisną piętno w naszej podświadomości.

Powieść daje ostro do myślenia, do zastanowienia się nad tym co dzieje się wokół nas. Przemierzamy przez świat krok po kroku poznając nie tylko historię Jasminy, ale także przyczyny konfliktu między Irakiem, a Kuwejtem. Jak iraccy żołnierze traktowali kobiety i jak wojna odbiła się na psychice ludności. 

Książkę bardzo szybko się czyta. Za wszelką cenę chcemy poznać jak potoczą się losy kobiety, czy w końcu jej życie będzie spokojne i szczęśliwe. Przez całą lekturę miałam gęsią skórkę, serce biło jak oszalałe, a z głowy wciąż nie znikała myśl ile te kobiety przeżyły. Ta opowieść przeraża, wstrząsa. Nie da się jej przeczytać bez wielkiej fali emocji. Rozchwiała cały mój świat. Gorąco polecam.

Tytuł: Wybór Jasminy
Autor: Sasson Jean

Wydawnictwo: Znak Literanova
Ilość stron: 288

Ocena: 5/6

Komentarze