Autorzy, którzy poruszają moją duszę

Od niedawna należę do ŚBK-ów czyli Śląskich Blogerów Książkowych. Już długo przymierzałam się do tego kroku, gdyż wiele osób mnie do tego namawiało, jednak wcześniej nie było ku temu okazji. Do teraz czuje się tam jak ryba wyjęta z wody. Wszyscy znają się już bardzo długo, a tu taka świeżynka weszła w butach w ten niezwykły świat, ale mam nadzieję, że za niedługo się tam odnajdę. Jak na razie stoję na uboczu i bacznie się przyglądam.
ŚBK postanowili odświeżyć comiesięczny wpis tematyczny, który odbywa się 21 dnia każdego miesiąca. Padł temat ,,Autorzy, którzy poruszają moją duszę" więc chciałabym się z wami tym faktem podzielić. Jednakże jest wielu autorów, którzy poruszyli niebo i ziemię by wywrócić moje życie do góry nogami, dlatego napomnę tylko o niektórych by pozostawić wam pewien niedosyt ;) 

Nie każda książka jest w stanie poruszyć moje serducho, jednak, gdy taka się trafi jestem w stanie przeczytać ją w mgnieniu oka. Jeżeli chodzi o Polskie Autorki, które zaliczyły się do moich ulubionych z chęcią po przeczytaniu danej pozycji dzielę się z nimi moimi wrażeniami, wdaje się w owocną dyskusję, czy chociażby dziękuję za miłą odskocznię od zapracowanej codzienności. Dzięki takim osobom mój świat staje się bardziej kolorowy, weselszy, inaczej patrzę na otaczającą rzeczywistość, dlatego mam nadzieję, że dzięki temu postowi zrozumiecie za co kocham te cudowne autorki.

Polskie Autorki

Krystyna MirekPani Krystyna ma coś takiego w sobie, że potrafi zjednoczyć każde pokolenie, czy te starsze, czy młode. Ja, moja mama jak i babcia kochamy twórczość Krysi. Odnajdujemy w nich wiele morałów z życia, skłaniają do rozmyślań, do zastanowienia się co w życiu jest najważniejsze i jak łapać to wszystko pełnymi garściami. Jej powieści są bardzo ciepłe, magiczne, otulają nas jak kołderka, to przyjaciółki, które przyjmują nas z otwartymi ramionami, by po chwili opowiedzieć nam owocną historię przy gorącej herbacie. Panią Krystynę poznałam osobiście na Festiwalu Czasu na książki, to naprawdę pogodna, szczera, przyjazna i cudowna kobieta jaką znam. Z przyjemnością chwytam za jej książki, gdyż nigdy mnie nie zawodzą. Odnajduje w nich to co szukałam.

Magdalena WitkiewiczMadzia jest dla mnie kimś bardzo ważnym, moją inspiracją. Przez wzgląd na jej książkę zaczęłam w końcu czytać powieści polskie, dostrzegając w nich pewien potencjał. Dlatego twórczość Magdy jest dla mnie tak bardzo ważna, każdej książki wyczekuję z ogromnym napięciem, z jaką historią tym razem się z nami podzieli. Są ciepłe, a zarazem smutne. Opowiadają o prawdziwym życiu, często niełatwym, krętym i dlatego tak bardzo sobie je cenie. Madzia zapewnia nam niezapomniane wrażenia pełnych emocji od miłości, po nienawiść, czy ból. Jest bardzo mądra, podziwiam ją za to, że spełnia postawione sobie cele i mocno jej kibicuje. Jest też bardzo sympatyczna, ciepła i kochana. Nie sposób jej nie polubić.

Anna KasiukKobieta z którą paplam non stop, od rana do wieczora. Zna moje smutki, żale, marzenia, potrafi wesprzeć w sytuacjach w jakich sobie nie radzę, potrafi wysłuchać i nie potępia za błędy. Zachwyciła mnie nie tylko swoją osobowością, ale także lekkością z jaką pisze swoje powieści. Potrafi zaciekawić czytelnika, wciągnąć w swoje sidła, skrupulatnie wykorzystać swoją wyobraźnię w taki sposób, że czujemy się jakbyśmy przebywali w epicentrum wydarzenia. Anna to niesamowita kobieta, która skradła moje serce.

Agnieszka Walczak- Chojecka


Jej książki posiadają w sobie pewną magię, która mnie ku nim przyciąga, sprawiają, że zatracam się w ich treści zapominając o otaczającym świecie i mijającym czasie. Autorka w każdej książce opisuje nam różne zakątki świata, dzięki czemu możemy poznać jego uroki. Pani Agnieszka za każdym razem zadziwia mnie lekkością swojego pióra, starannością jaką oddaje powieści tak by jak najlepiej przekazać nam zobrazowanie konkretnego świata, a także niezwykłą pomysłowością, delikatnością i zmysłowością. Dlatego tak bardzo pokochałam twórczość pani Agnieszki. Potrafi wzruszyć, zaciekawić, często doprowadza do złości. Na żywo kobieta o złotym sercu, dobra, czuła i kochana. 

Beata Głąb (Augusta Docher)


Gdy zaproponowano mi do przeczytania Eperu debiutującej autorki nie wahałam się ani na moment. Wiedziałam, że nie jednym mnie zadziwi i nie myliłam się. Potrafi stopniować emocje między głównymi bohaterami, jej fabuła potrafi wciągnąć od pierwszej karki i trzymać w swoich sidłach do samego końca. Czyta się ją błyskawicznie, z wypiekami na twarzy, a bohaterowie jak i sama autorka skradli moje serce. Wnosi wiele ciekawych rzeczy do historii, nowych, zaskakujących. 
Powieść ,,Eperu" to mocna, wspaniała i cudowna lektura. Autorka dokonała czegoś niemożliwego. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnego spotkania.

Hanna Greń


Hanna ma bardzo lekki styl pisania, zabawny, czytelnik nie jest w stanie powstrzymać się od śmiechu. Są ciekawe, potrafią wciągnąć, niekończąca się akcja nie pozwala nam się ani na moment zatrzymać. Jej historie są tak realistyczne, że ma się wrażenie jakby wydarzyły się naprawdę.  Zapewnia nam niezapomniane wrażenia, w każdej powieści podrzuca nam mylne tropy, wodzi za nos, zmusza do myślenia, dlatego tak bardzo pokochałam jej książki. Jako osoba posiada niezły charakterek, który bardzo sobie cenię.

Zagraniczni Autorzy

Suzanne CollinsTa autorka zaciekawiła mnie przygodami nastoletniego Gregora, który trafia do niezwykłego Podziemia, gdzie żyją przeróżne istoty. Suzanne odkrywa przed nami swoje uroki, zalety, a także straszne zakamarki do których nikt nie chciałby trafić. Jej powieści pochłonęły mnie bez reszty. Gdy tylko zagłębiam się w historię czuje jak staję się jednością z bohaterem, wraz z nim przeżywam rozmaite przygody. Książki autorki są bardzo lekkie, przyjemne, napisane prostym, zrozumiałym językiem. Jej powieści zachwycą nie tylko młodzież, ale także osoby starsze. To przyjemne odskocznie od szarej rzeczywistości. 

Guillaume MussoDwie pewne kobiety, gdy tylko wspomniały o twórczości Musso, wiedziałam, że muszę się z nimi zapoznać by przekonać się co w nich jest takiego niezwykłego. Nie wiedziałam jednak, że od razu zostanę ZaMussowana. Jego powieści są niezwykłe, zagadkowe, wręcz zadziwiające. Zapewnia niezapomnianą adrenalinę, dozę dreszczyku, tajemnicy. Nie sposób się od jego powieści oderwać, wciągają do granic możliwości.


Komentarze

  1. Dziękuję Madźko za Twoje wyróżnienie. Jestem zaszczycona i przyznam, że Ty też zaskarbiłaś sobie moją ogromną sympatię i miejsce w moim sercu. Jesteś takim pierwiosnkiem <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Pokaźna lista - a jak pięknie zilustrowana zdjęciami. Warto dla takich chwil, jak spotkania z ulubionymi autorami, jeździć na przeróżne imprezy książkowe, prawda?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz