Pampiludki i tajemnice wiaryKażde z nas było kiedyś dzieckiem, które zawsze poszukiwało odpowiedzi na wszystkie zadane pytania nie bacząc na konsternację rodziców. Poruszaliśmy niebo i ziemię tak by dostać to czego oczekiwaliśmy. Ale jak wytłumaczyć dziecku poszczególne zdarzenia tak by je zrozumiało? Czym jest wiara, miłosierdzie? Z pomocą dla rodziców jak i dla najmłodszych przychodzi Asia Olejarczyk, która stworzyła Pampiludki.

Książeczka opowiada o przygodach Gideaona i Alimemka, którzy mieszkają w niewielkiej krainie położonej na szarym końcu Nie-Wiadomo-Gdzie. To historia ich wspólnej przyjaźni, rozważań na temat otaczającego życia, pomagają sobie nawzajem i razem się wspierają w chwilach, gdy coś im nie wychodzi. W książeczce nie tylko możemy poznać przygody bohaterów, ale także ich zobaczyć, oraz otaczający ich świat, dzięki pięknym ilustracjom. One najbardziej przykuwają uwagę i pozwalają dzieciom na to by mogły razem z nimi kroczyć przez ich świat. 

Opowieść napisana jest bardzo łatwym i zrozumiałym językiem. Najmłodsi będą w stanie zrozumieć morał, znaczenie jaki w sobie skrywa ta niezwykła historia. Nie tylko naucza, ale zapewnia też przyjemną zabawę i zachęca do towarzyszenia bohaterom w ich codziennych przygodach. Gorąco polecam. Rodzice poczytajcie dzieciom na dobranoc.

Tytuł: Pampiludki i tajemnice wiary
Autor: 
Olejarczyk Joanna
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 64

Ocena: 5/6

Komentarze