Cześć, co słychać?Magdalena Witkiewicz jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek literatury kobiecej. Jej książki sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W swojej najnowszej powieści „Cześć, co słychać?” autorka przygotowuje się do przekroczenia przełomowej granicy 40-tego roku życia. To pełna dystansu, a zarazem wzruszająca opowieść o tym jak jedna pochopna decyzja może zdeterminować całe nasze życie.

„Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa” - mówi w pierwszych zdaniach książki Zuzanna, bohaterka najnowszej książki Magdaleny Witkiewicz. Tak jak autorka – Zuzanna znajduje się właśnie u progu 40-tego roku życia. Prowadzi ustabilizowane życie, jest szczęśliwa w małżeństwie, zadowolona z pracy. Po niespodziewanym spotkaniu z przyjaciółkami z liceum odkrywa, że czegoś jej jednak brakuje. Pod wpływem impulsu pisze do swojej pierwszego ukochanego – „Cześć, co słychać?”. Niewinna wiadomość wywołuje lawinę zdarzeń, które będą nieodwracalne w skutkach.

Magdalena Witkiewicz znana jest z bestsellerowych na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści. Czytelniczki cenią ją za niezwykłe ciepło, dystans do siebie i poczucie humoru. Pisarka nie ucieka jednak od trudnych tematów. Tym razem rozprawia się z problemem samotności, zdrady i kryzysu w związku. Nie ocenia jednak swoich bohaterek, pozwala podejmować im kontrowersyjne decyzje, nie poucza. To dzięki niezwykłej empatii i sile życiowego optymizmu autorka zjednała sobie rzesze fanek w Polsce, a ostatnio także za granicą. Powieści „Zamek z piasku” i „Pierwsza na liście” ukazały się w Wietnamie, a „Opowieść niewiernej” została przetłumaczona na język litewski.

„W połowie życia ludzie są zdolni do najbardziej zaskakujących posunięć, czasem zupełnie nie pasujących do ich osobowości. Przełamują rutynę, wyłamują się z do tej pory uznawanych przez siebie zasad i norm. Również tych moralnych”. – czytamy na początku książki. „Cześć, co słychać?” to historia o dojrzałej kobiecie rozdartej między stabilizacją, a potrzebą przygody, tęsknotą za szaleństwem. Ma dużo do stracenia: kochającego męża, córki, dotychczasowe życie. Czy powstrzyma ją to przed romansem?

Magdalena Witkiewicz – pisarka, autorka bestsellerowych powieści m.in.: „Moralności pani Piontek”, „Opowieści niewiernej”, „Pierwszej na liście”. Miłośniczka literatury oraz dzieci. Jej pierwsza powieść, „Milaczek", poprawiła humor dziesiątkom tysięcy kobiet.

Komentarze

  1. Pierwszą książką autorstwa Pani Witkiewicz (i Pani Sochy) była "Awaria małżeńska", którą skończyłam w poniedziałek. Jestem zachwycona sposobem w jakim została ona napisana oraz poczuciem humoru autorek :) To taki mój number one wśród przeczytanych w tym roku książek <3 Teraz czekam na "Cześć co słychać?". Martwię, że po takiej "BOMBIE" jak "Awaria" może mnie spotkać rozczarowanie, ale po tej recenzji moje obawy są mniejsze. Dzięki :)
    Pozdrawiam.
    http://spotkanieprzyliteraturze.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz