Top 5 idealnych książek na wiosnę

W końcu wiosna do nas przyszła! Ptaszki za oknem śpiewają, słońce ogrzewa swoimi promieniami, na drzewach pojawiają się pierwsze pączki, trawa staje się bardziej zielona. Człowiek nabiera energii do życia, przystawia twarz do słońca, a otaczająca rzeczywistość nabiera ciepłych barw. Dni stają się coraz to dłuższe, cieplejsze. 

Czekam z niecierpliwością na wolne dni od uczelni, wtedy wybiorę się na mój ukochany ogródek. Przy drzewku postawie sobie leżak i z przyjemną książką w ręce, będę mogła rozkoszować się ciszą i spokojem. 

Dzisiaj przychodzę do was z top piątką książek, które warto przeczytać na wiosnę. Są bardzo lekkie, piękne, każda z nich zabiera nas w cudowne miejsce. Przy nich można się dobrze bawić, zrelaksować, zapomnieć o codziennych obowiązkach i zmartwieniach. A więc zaczynamy!

1. Szczęście all inclusive/ Francuska opowieśćUwielbiam książki Krystyny Mirek, jednak najbardziej w pamięci zapadła mi powieść o Grecji, a także kontynuacja jej historii we Francji. To lektura, która przenosi nas w urokliwe miejsca, pełne słońca, pięknych zapachów, ciepłego morza, smakowitych potraw. Poznajemy ciekawe historie na temat bohaterów, którzy od razu zagnieżdżają się w naszych sercach. Z jednej strony lekko napisana, z drugiej porusza ważne tematy, które skłaniają do refleksji, do zastanowienia się nad tym co w życiu jest najważniejsze. 

2. Milaczek/Panny Roztropne/Szczęście pachnące waniliąMagdalena Witkiewicz od razu skradła moje serce, a najbardziej tą serią. Jest ciekawa, lekka, przyjemna, człowiek zagłębia się w historię bohaterów z wypiekami na twarzy, a często z szerokim uśmiechem na ustach. Podnosi na duchu, ładuje w nas wiele pozytywnej energii, a także dawkę humoru. Godna uwagi, gdy życie stanie się na nowo czarno-białe.

3. Droga do domu


Życie pisze różne scenariusze. Czasami pragniemy wyrwać się z rzeczywistości, która nas otacza, pozostawić ją daleko za sobą i nigdy do niej nie wrócić. Rozwiązanie jest bardzo proste, ale czy decyzja ucieczki jest rzeczywiście taka prosta? Nie da się od tak rzucić wszystkiego i wyjechać na koniec świata i jeszcze dalej. Przecież trzeba utworzyć plan podróży, załatwić transport, wyżywienie, oraz nocleg.  Lecz to nie staje na drodze naszym głównym bohaterkom. Zabierają nas w podróż od której nie jesteśmy w stanie się oderwać. Przedstawiają swoje perypetie, historie, z każdą minutą wkradają się do naszego serca. Książka pełna ciepła, radości, szczęścia. Dzięki niej dostrzec można, że szczęście mamy na wyciągnięcie ręki tylko czasami potrzebujemy zmienić otoczenie by dopiero to dostrzec.

4. Włoska symfonia


Agnieszka Walczak-Chojecka w każdej książce zabiera nas w urokliwe miejsca, jednak najbardziej spodobała mi się historia Marianny. Posiada w sobie pewną magię, która przyciąga, sprawiając, że zatracamy się w jej treści zapominając o otaczającym świecie.  Książka jest erotyczną opowieścią, która przedstawia nam kobiety, ich zmysły, pożądania, pasje tworzenia czegoś nowego. Przez powieść przewijają się sceny łóżkowe jednak nie są ani wyuzdanie, ani niesmaczne. Ten seks posiada w sobie pewną delikatność, zmysłowość, ogromną pikanterię, która sprawia, że sami zaczynamy wyobrażać sobie przeróżne sceny, doznania. Plusem całej powieści jest fakt, że zawsze w tle pojawia się piękna muzyka, która swoim akompaniamentem sprawia, że książka staje się w naszej wyobraźni bardziej żywsza, pociągająca, zmysłowa.

5. Tajemnice Luizy Bein/Kołysanka dla Rosalie


Książka pełna tajemnic, posiadająca wartką akcję, oraz ciekawą fabułę. Autorka napisała niesamowitą historię, która od samego początku daje nam ogromnego kopa pełnego emocji. Pisarka posiada lekki i ciekawy styl pisania, prosty język dzięki czemu czytelnik nie ma trudności w zrozumieniu czytanej treści. W książce możemy znaleźć ciekawe wzmianki historyczne, które urozmaicają powieść, nie odpychają, a wręcz przyciągają w swoje sidła i nie pozwalają oderwać się od książki, aż do samego końca. 

Komentarze

  1. Czytałam książki trzech autorek, Pani Mirek, Gargaś i Walczak-Chojeckiej (akurat nie te ze zdjęć, te zamierzam przeczytać) i rzeczywiście nadają się na słoneczne i nieco leniwe dni :) Klimat, które tworzą w swoich książkach jest niepowtarzalny!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz