ŚBK-owe wymiany książkowe


(Babcia wzięła dwie do przeczytania ;) Brakuje Motylka, oraz Zasługa nocy)

Nim jeszcze wstąpiłam do ŚBK, uczęszczałam na różne wymiany książkowe, które sami organizowali. W tym roku byłam już na dwóch takich wydarzeniach. Raz w Zabrzu, a 9.04 w Katowicach. Przyniosłam sześć książek, które szukały nowego domu. Przeczytałam je raz i już do nich nie powrócę mimo szczerych chęci. Dlatego miło jest wziąć udział w takim wydarzeniu i widzieć jak inni zabierają powieści, by potem móc je przeczytać i samemu ocenić, czy było warto po nią sięgnąć.

Ze swojej biblioteczki wygrzebałam jeszcze osiem, więc tym razem, gdy pojawi się kolejna wymiana z chęcią oddam je w dobre ręce. 


Regulamin wymiany:

1) Wymianę książkową organizują Śląscy blogerzy książkowi we współpracy z daną biblioteką lub księgarnią w której odbywa się wymiana2) Organizatorzy akcji w żaden sposób nie zarabiają na tej akcji oraz nie czerpią z niej żadnych innych profitów.3) "Ile przynosisz tyle wynosisz" to główna zasada akcji.4) Książki wymieniamy w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2000 – 2008, II kategoria to roczniki 2009 - 2016, III kategoria to książki młodzieżowe wydane w latach 2000-2016.


5) Wymieniamy tylko beletrystykę dla dorosłych oraz dla młodzieży. Nie przyjmujemy książek dla dzieci, podręczników, poradników, komiksów itp. Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie.

6) Wymiana odbywa się "z ręki do ręki" - jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania).

7) Wraz z oddaniem książek na wymianę uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.

8) W sprawach, które pomija powyższy regulamin decyzję podejmują Śląscy Blogerzy Książkowi.

Cieszę się, że takie coś powstało. Nie tylko można wymienić i pozyskać nowe nabytki to można jeszcze poznać różne osoby, które są molami książkowymi tak jak i my. Nie ma ograniczeń wiekowych. Przychodzą młodzi, starsi z wielkimi stosami lektur do których już nie powrócą, a ucieszą oko innej potencjalnej osobie. 

Już 16 kwietnia w Gliwicach najpierw od 14-16 odbędzie się spotkanie z autorką Hanną DiktąŚląscy Blogerzy Książkowi czytają śląskich autorów!

Hanna Dikta zaproszona przez Śląskich Blogerów Książkowych pojawi się w Biblioforum w Gliwicach (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1) i porozmawia z czytelnikami o literaturze i życiu. 

Hanna Dikta pochodzi z Piekar Śląskich i właśnie wydała powieść „We troje”, ciepło przyjętą przez czytelników.

Spotkanie poprowadzi Marta Kurczyk

A później w tym samym miejscu odbędzie się wymiana książkowa :) Zapraszam wszystkich chętnych ;) 

Komentarze