Trudne życie seksoholikaSeks jest dla każdego. To przyjemność, erotyzm, zmysłowość, odpoczynek, relaks, często pikanteria. Wszystko dopełnia miłość między partnerami, zaufanie, a także chęć dania tej drugiej osobie spełnienia, której tak potrzebuje do życia. Jednak jak to czasem bywa, wszystko może się wymknąć spod kontroli. 

Seksoholizm to choroba bez którego nie można żyć, którego nie łatwo odstawić. Tak jak inne środki odurzające, seks przejmuje kontrolę nad myśleniem, a także życiem. Nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, zajmować się zwykłą codziennością. Obsesja seksu zmusza człowieka do częstego zmieniania swoich partnerów, wiążę się z ciągłą zmianą nastrojów, nieustanne poszukiwanie zaspokojenia, przekraczanie kolejnych granic. 

Robert- bohater powieści borykał się z tym problemem. Czy dało się temu zapobiec? Sądzę, że tak. Gdyby żył w innym środowisku, wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej. Niestety otoczenie, a także wojna w tle przyczyniła się do tej choroby. Mamy okazję zobaczyć krok po kroku jak jego życie diametralnie się zmienia po podjęciu jednej decyzji. Przeprowadza nas przez odmęty swojej rzeczywistości. Z jednej strony ciągła chęć uprawiania seksu, zmiany partnerek, z drugiej normalne życie: praca, nauka. Niestety obsesja często grała pierwsze skrzypce w jego życiu. 

Autor przeprowadza przez ten niezwykły świat. Pokazuje pierwsze fantazje naszego bohatera, pierwsze zbliżenia z kobietami, seksualne doznania, miłostki. Czytelnik od samego początku zadaje sobie pytanie, czy można było temu zapobiec. Czy była inna metoda by jego życie inaczej się potoczyło? Seks w powieści nie jest brutalny, jest za to miły, przyjemny dla oka, nie zraża do zagłębiania się w lekturę. Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tą książką. Polecam.

Tytuł: Trudne życie seksoholika 
Autor: Wojciech Tadkowski

Wydawnictwo: Psychoskok
Ilość stron: 267
Ocena: 4/6

Komentarze

  1. Bardzo podoba mi się ta książka! seks kojarzy nam się z przyjemnością, z cudownym uczuciem nie do opisania, ale niestety uzależnia. Fajnie jest myśleć że nasz partner uwielbia się z nami kochać , ale kiedy kocha się z bezdomną albo kilka razy w tygodniu chodzi na prostytutki zaczyna się problem. Dlatego polecam ośrodek leczenia uzależnień , gdzie można znaleźć pomoc i zrozumienie!

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza