Wszystko czego pragnęłaNatalie, Madinson, Laura i Emily to cztery dziewczyny, które mają po dziewiętnaście lat i poznają się w dniu gdy rozpoczynają naukę w college'u. Bardzo się polubiły od samego początku i mają nadzieję, że ich przyjaźń przetrwa na zawsze. Jednak jak to w życiu bywa, los płata nam przeróżne figle. Podczas imprezy studenckiej Emily wychodzi na dach i z niego spada. Policja uznaje tę tragedię za wypadek, a wspaniała czwórka jak nazywały się dziewczęta, rozpada się.

Od tego czasu, kobiety nie utrzymują ze sobą kontaktów. Te wydarzenie odcisnęły się piętnem na ich życiu, a ich przyjaźń nie przetrwała tej próby. Mija dziesięć lat, na rynku wydawniczym ukazuje się książka pt. ,,Upadły anioł". Historia w niej opisana łudząco przypomina fakty z życia ,,wspaniałej czwórki" i wypadku Emily. Autor za dużo wie o sekretach, miłościach i życiu naszych bohaterek. Mimo, że tragedia Em została uznana za wypadek, autor ,,Upadłego anioła" sugeruje, że jest inaczej i oskarża jedną z nich za śmierć koleżanki.

Dziewczyny spotykają się i jednoczą siły by wspólnie wyśledzić tajemniczego autora powieści. Jak myślicie, czy uda im się na nowo odnowić utraconą przyjaźń? Wytropić kim jest ów tajemniczy autor intrygującej powieści  wyjaśnić niedopowiedzenia sprzed dziesięciu lat? Musicie koniecznie przeczytać.

Autorka porywa nas w wir wydarzeń, przedstawia nam swój dopracowany świat, zmusza nas byśmy wraz z bohaterami kroczyli przez odmęty powieści w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane pytania. Wodzi nas za nos, pobudza naszą wyobraźnię, podnosi ciśnienie i stopniowo buduje napięcie. Niezwykły charakter całej książce nadają barwni, wyraziści bohaterowie, którzy od samego początku wzbudzają naszą sympatię. Nie tylko mamy okazję zagłębić się w przeszłości sprzed dziesięciu lat, co takiego się wydarzyło, co miało miejsce, Mamy także okazję zajrzeć w głąb psychiki naszych bohaterów, z jakimi demonami przeszłości się sami zmagają, co czują, o czym myślą. Każda z tych postaci jest inna, czymś charakterystycznym się wyróżnia. Autorka dobrze o nich zadbała by jak najlepiej każdego z nich nam przedstawić. Przeciwieństwa się przyciągają prawda?

,,Wszystkiego czego pragnę" to historia, którą się pochłania w zastraszającym tempie. Książkę czyta się lekko i bardzo szybko. Akcja porywa nas w świat tajemnic, zagadek, demonów przeszłości. Fabuła bardzo ciekawie skonstruowana. Do samego końca nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się rozwiązania zagadki. Natomiast wlepiony wątek miłosny Natalie i Cola dodał trochę pikanterii do kryminalnej adrenaliny. Książkę polecam każdemu czytelnikowi. Autorka porywa nas w świat, który pod warstwą skrywa coś z czym na co dzień mamy do czynienia. Gorąco polecam.

Tytuł: Wszystko czego pragnęła
Autor: Freethy Barbara
Wydawnictwo: BIS
Ilość stron: 384
Ocena: 5/6

Komentarze

  1. Nie pamiętam, na której części skończyłam, ale wiem, że nie zaczęłam od początku. Fajne, delikatne, troszkę mi przypominają książki Nory Roberts (tylko te z pogranicza romansu i intrygi) :)
    http://piszeczytamgotuje.blogspost.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz