Życie i zdrowie masz tylko jedno!- zacznij o nie dbać!Mamo lub Tato pełnoletniej Córki czy Syna, co chciałabyś/chciałbyś życzyć swojemu Dziecku z okazji Dnia Dziecka i tak bez okazji? 


Satysfakcji z życia, powodzenia w szkole lub w pracy, dobrej pracy, kochającego partnera/partnerki, wartościowych przyjaźni, dobrych relacji z ludźmi, poczucia elementarnej wartości jako człowieka, poradzenia sobie z wyzwaniami i kryzysami życiowymi, zdrowia, szczęścia, wiary, miłości, nadziei, odwagi w życiu… i na pewno wielu innych rzeczy. Jako rodzice dorosłych lub prawie dorosłych dzieci wiemy, jak ważne jest, aby dzieci poszukiwały swojej własnej, najkorzystniejszej dla nich drogi życiowej. Rodzice nie są w stanie przeżyć życia za swoje dzieci, ale mogą je mądrze wspierać w ich trudnych i decydujących wyborach życiowych. W szkole czy na studiach nie ma takiego przedmiotu jak Sztuka dobrego życia. Młodzi ludzie najczęściej czerpią wzorce życia z domu rodzinnego, filmów, Internetu, czasopism czy grona znajomych. Tam też poszukują odpowiedzi na ważne dla nich pytania, choćby na takie jak: Jaki jest sens życia? Co jest w życiu najważniejsze? Dla kogo, po co i jak chcę żyć? Kim chcę być, czego chcę w życiu? Ale nie zawsze tam je znajdują. Stąd coraz częściej można zauważyć, że młodzi ludzie borykają się z poczuciem zagubienia, osamotnienia, niezrozumienia, bezsilności, frustracji, głębokiego niezadowolenia z życia w obecnym świecie, nieumiejętnością stawienia czoła poważnym problemom życiowym. Coraz więcej młodzieży zmaga się z brakiem akceptacji siebie i wsparcia ze strony bliskich, niezrozumieniem ze strony innych, silną presją rówieśników, nieumiejętnością panowania nad emocjami i radzenia sobie ze stresem. Jest to całkiem normalne i naturalne, że w życiu trzeba stawiać czoło nowym wyzwaniom, zmagać się z różnymi problemami, kryzysami i stratami, wybaczać doznane krzywdy, pracować nad swoim charakterem, niejeden raz się rozczarować i zawieść na bliskich osobach. Ale to jest prawdziwe życie. Żyjąc, poszerzamy własną świadomość dochodząc do różnych ważnych wniosków, doznajemy wielu uczuć, doświadczamy bólu i cierpienia. Życie nie oszczędza nam łez, ale i daje dużo radości i miłości. Dlatego warto, aby młodzi ludzie lepiej rozumieli siebie, innych i swoje życie, smakowali je we wszystkich jego przejawach, cieszyli się nim, pomimo trudów dnia codziennego i szli przez nie wytrwale. Żyli w sposób jak najbardziej zrównoważony, uwzględniający możliwie zdrowy styl życia, tak, aby w jak największym stopniu zminimalizować prawdopodobieństwo popadnięcia w uzależnienia i nałogi, ryzyko wystąpienia nadwagi, zachowań autodestrukcyjnych, autoagresji, nadmiernej agresji w stosunku do bliskich osób, różnych chorób psychicznych i fizycznych. 

Opinie o książce, zebrane między innymi z różnych księgarń internetowych, znajdziesz na stronie: http://psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

Książkę można kupić w wielu księgarniach stacjonarnych i internetowych m.in. na http://tylkorelaks.pl/

Z życzeniami wszystkiego dobrego
Violetta Wróblewska
www.psychologwarszawa.biz.pl

Komentarze

  1. Temat książki jest jak najbardziej aktualny. Jak wpadnie w moje ręce to może przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz