Antologia- Magia Słów. Fantastyczne Światy- Pod patronatem CzBKPewnie zdążyliście już zauważyć, że uwielbiam fantastykę. To jeden z moich ulubionych gatunków literackich i gdybym mogła, czytałabym tylko takie. Jednak co za dużo, to niezdrowo. Czasami trzeba odpocząć od potworów, wampirów, wilkołaków, by odprężyć się przy zabawnej, lekkiej lekturze. Wydawnictwo Pearlic wydaje fantastykę, a także kryminały, które spełniają moje oczekiwania czytelnicze. Dlatego Pearlic jest jednym z wydawnictw, które bardzo sobie cenię i wiem, że nigdy mnie nie zawiodą. 

Tym razem miałam okazję zapoznać się z cudowną ,,Antologią- Magia Słów. Fantastyczne Światy", która zawiera przeróżne opowiadania. Skupia się na fantastyce, jednak każda z historii jest zgoła inna. Mają ten sam punkt zaczepienia, czyli postacie z nadnaturalnymi mocami, ale osobno tworzą odrębne opowiadania. Znalazły się w tym gronie historie, które zachwyciły mnie pod każdym względem, a także takie, które przeczytałam z mniejszym entuzjazmem. Jednakże patrząc na całość jest to powieść doskonała i każdy czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie. 

Szkoda tylko, że te opowiadania tak szybko się kończą. Chciałabym, by każde z nich miało po kilkaset stron. Ich zakończenia za bardzo mi się nie podobały, gdyż wątki każdej historii wciąż mogły zostać rozwinięte. Teraz czuje ogromny niedosyt, każda z opowieści zakończyła się w takim momencie, że ciąg dalszy muszę sobie wyobrazić. Oby autorzy tekstów zlitowali się nade mną i opowiedzieli mi dalsze przygody każdego z bohaterów. 

,,Antologia- Magia Słów. Fantastyczne Światy" jest przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków, umila czas, pobudza wyobraźnię, sprawia, że uśmiech nie schodzi człowiekowi z twarzy. Każda z opowieści wciąga swoją historią, zaciekawia, szokuje, czasami przeraża. Autorzy mają różnorodny styl i dzięki temu czytelnik nie jest w stanie znudzić się przy czytanej powieści. Uważam, że każdy w tych opowiadaniach znajdzie coś dla siebie i nie będzie zawiedziony. Gorąco polecam.

Tytuł: Antologia-  Magia Słów. Fantastyczne Światy
Autor: Zbiór opowiadań
Wydawnictwo: Pearlic
Ilość stron: 154
Ocena: 6/6

Komentarze

 1. Magdo, pocieszę Cię. Mój Orian będzie miał swoją książkę :) Plan już dawno jest na dysku :)
  Fajnie, że Ci się podobało.

  Pozdrawiam
  Katarzyna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa i toast wznoszę. Dziś Kupalnocka, zatem poleniuchuję, ale wkrótce chyba będę miała do Ciebie romans ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza