Tylko ty


Książka Fererico Moccia pomimo niewielkich zgrzytów, podobała mi się. Miałam do niej kilka obiekcji, jednak do końca dawałam jej szansę, by mogła się zrehabilitować. Pod kątem całości historia jak każda inna, niczym nie zaskakuje, nie zadziwia, ale przyjemna dla tych, którzy potrzebują wyciszyć się, zapomnieć o otaczającym świecie. Sięgając po drugą część przygód bohaterów postanowiłam dać autorowi kolejną szansę. Może tym razem mnie do siebie przekona, bym w przyszłości znowu sięgnęła po jego powieści? Niestety tak się nie zdarzyło.

Nie będę opisywała fabuły. Dzisiaj bardziej skupię się na moich odczuciach względem książki. Sądziłam, że druga część będzie o wiele lepsza od poprzedniej. Niestety ta była o wiele gorsza. Ani zabawna, ani ciekawa, taka nijaka, prostacka, bez żadnych ochów i achów. Po połowie zrezygnowałam z czytania. Jak sami dobrze wiecie uwielbiam czytać książki, które czymś zaciekawią, zaskoczą, wciągną w wir wydarzeń, są naszpikowane przeróżnymi emocjami. Taką historię jestem w stanie przeczytać w parę godzin, ale musi być ciekawa, bo jeżeli nie jest, wije się jak w ukropie, odkładam ją na półkę. Tak samo było z tą częścią. Strasznie mnie nużyła, usypiała, doprowadzała do złości i skrajnego załamania.

Chciałabym znaleźć pozytywne cechy w tej historii, ale nie jestem w stanie. Dziwne, wręcz bezsensowne dialogi, przemyślenia, które nie mają większego sensu, do tego główni bohaterowie zeszli gdzieś na dalszy plan, a jak wiadomo koło pary zakochanych powinno się jak najwięcej dziać. Jestem strasznie zawiedziona tą pozycją. Do teraz czuje smak goryczy, a gdy tylko pomyślę o tej powieści wzdryga mnie od niej. Ta opowieść nic nie wniosła do mojego życia. Może jedynie rozczarowanie i zawód. Mam nadzieję, że znajdzie swoich miłośników. Ja już niestety nie sięgnę po inne powieści tego autora. Nie chce zawieść się kolejny raz. Potrzebuje przyjemnych i miłych opowieści, a czasami wręcz brutalnych i mocnych.

Tytuł: Tylko ty  
Autor: Moccia Federico
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 320
Ocena: 2/6

Komentarze

  1. Czytam właśnie pierwszą część ale to całkowity gniot. Yhh, inne książki autora bardziej mi się podobały :)
    Pozdrawiam, pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza