Złote kłamstwa


,, Nikt nie stoczy za ciebie twoich bitew. Na końcu każdy z nas zostaje sam. Kiedy więc nadejdzie twój czas, by stanąć w pierwszej linii, unieś brodę wysoko, patrz wszystkim prosto w oczy i noś w sercu przekonanie, że podołasz wyzwaniu"

Przeglądając propozycje czytelnicze wydawnictwa BIS, pierwsze co rzuciło mi się w oczy to najnowsza książka Barbary Freethy. Mocno się ucieszyłam z tego faktu i dlatego poprosiłam o jej przesłanie. A dzisiaj przychodzę do was, by podzielić się wrażeniami na temat lektury. 

Autorka już od samego początku zachwyca mnie swoim piórem i pomysłowością na przeróżne fabuły, które z wypiekami na twarzy pochłoniłam w kilka dni. Akcje zapewniają mi niezapomniane wrażenia, dreszczyk grozy nie odstępuje na krok, a nieustające zagadki nie pozwalają odłożyć książki na półkę do samego końca. Jak na razie żadna jej lektura mnie nie rozczarowała. I jestem przekonana, że długo jeszcze to nie nastąpi. W książkach tej autorki odnajduje ukojenie, ciekawe tajemnice, które muszę odkryć na własną rękę, historie zapadające na długo w pamięci. Odrywają mnie one na moment od szarej rzeczywistości, pozwalają zapomnieć o tym, co dzieje się wokół na rzecz opowieści, która nie tylko zachwyci, ale także zapewni niezapomniane wrażenia.

,,Przekraczanie granic, wymuszanie decyzji, osiąganie niemożliwego. To krok przed wejściem na upragniony szczyt''

Paige Hathaway- dźwiga brzemię oczekiwań jej matki i dziadka- jest jedyną dziedziczką ogromnego majątku. Jej rodzina prowadzi sklep z antykami, który jest najpopularniejszy na całym świecie. Dzięki temu Hathaway'owie są najbogatsi i najbardziej wpływowymi osobami w okolicy. Kiedyś brzemię obowiązków spadnie na dwudziestosiedmioletnią Paige, dlatego od zawsze była przygotowywana do tego, by później jak najlepiej sprawować pieczę nad sklepem.

Riley- to bardzo nieufny mężczyzna. Trzyma wszystkich na dystans, swoje emocje otoczył ogromnym murem, tak by nigdy nie zostać zranionym. Jego dzieciństwo nie było zbyt kolorowe. Jedynymi osobami, które pomogły mu przejść przez życie byli jego dziadkowie. Tylko im ufa i szczerze kocha za wszystko.

Bohaterów nic ze sobą nie łączy. Żyją w dwóch osobnych światach, jednak pewnego dnia ich drogi krzyżują się, gdy babka Riley'a odnajduje na strychu posążek rzadkiego smoka, który po kilku dniach ginie z rąk zamożnej rodziny w niewyjaśnionych okolicznościach. Co się takiego stało? Co łączy bogatą kobietę z nieufnym mężczyzną?

Kolejny raz nie potrafiłam oderwać się od książki. Chęć poznania prawdy wzięła górę nad wszystkimi innymi rzeczami. To opowieść o rodzinnej tajemnicy, przeszłości, którą starano się zataić przed otaczającym światem. O tym, że nie wszyscy są tacy doskonali jak na pierwszy rzut oka, skrywają w głębi siebie wiele błędów, które odcisnęło swoje piętno na ich wspólne życie. To historia trzech rodzin, które poznajemy krok po kroku, odkrywamy wraz z nimi trudną prawdę do której nikt nie chciał się przyznać. Z zapartym tchem śledzimy poczynania bohaterów. 

Autorka nie ułatwia nam w poznaniu nurtującego nas pytania- kto stoi za zniknięciem cennego posążka?- wciąż i wciąż podrzuca mylne tropy, odbiega od odpowiedniej ścieżki, wodzi nas za nos, pobudza nas do intensywnego analizowania przebiegu wydarzeń jakie miały miejsce. Nie pozwala zwolnić, akcja pnie się do przodu, a my razem z nią. Zatracamy się w historii bez reszty. Pani Barbara potrafi budować napięcie, przy jej powieściach nie sposób się nudzić. Zawsze odnajduje w nich to, co najbardziej potrzebuje: adrenalinę, zagadkę i ciekawą historię miłosną w tle. To istna mieszanka wybuchowa, która zaspokaja moje wymagania czytelnicze. 

Nie zabraknie interesujących postaci, które wnoszą do powieści wiele ciekawych emocji. Raz za razem otulają nas swoim wachlarzem doznań, przeżyć, myśli i obaw. Zaglądamy w ich podświadomości, poznajemy ich zalety, a także wady, co bardziej przybliża nas do ich wspólnej historii. Gorąco polecam.

Komentarze