Kiermasz dobrej książki- Warto pomagać!


Nie wiem czy wiecie, ale ponad miesiąc temu zmieniłam adres zamieszkania. Pozostawiłam za sobą dawną okolicę i osiadłam w nowej. W dużo większym, przyjemnym otoczeniu, bliżej miasta, sklepów, autobusów i pociągu, który bezpośrednio zawiezie mnie do mojego ukochanego. Do tego przyszła pora na gruntowne porządki. 

Przejrzałam swój księgozbiór (który nie mieścił się już na półkach). Miałam zamiar oddać książki do biblioteki lub po prostu je sprzedać, lecz pewnego dnia Paulina do mnie napisała, by przeznaczyć ponad 100 książek na Kiermasz dobrej książki, która zbiera pieniądze dla chorych dzieci. Wtedy w mojej głowie i sercu pojawiła się jedna myśl: ,,Tak oddam bezinteresownie książki na licytację. Jest tyle dzieci, które potrzebują pomocy, a moje zbiory w jakimś stopniu im pomogą". Dlatego przekazałam nowe, raz czytane pozycje w ręce Pauliny, która wrzuca na grupę https://www.facebook.com/groups/1780271545545370/?fref=ts zdjęcia powieści. Licytacja zaczyna się od 7 złotych za egzemplarz i trwa przez kilka dni. Osoba, która przedstawi większą sumę wygrywa książkę, a pieniążki lecą dla potrzebujących. 

Powiem wam, że warto pomagać. Moje serduszko rośnie z każdą licytacją książek. Każda złotówka jest na wagę złota. Przebywam wśród osób potrzebujących i wiem, że taka pomoc jak choćby przekazanie kilku książek na licytację na pewno wywoła uśmiech na ustach tych, którzy otrzymają wsparcie i pieniądze. 

Komentarze

  1. Świetny pomysł, tym bardziej, że biblioteki nie zawsze chcą przyjmować książki, szczególnie gdy nie są to poczytne nowości i bestsellery.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się z tobą, a tak dwie strony zaznają korzyści. Dzieci dostaną fundusze, a czytelnik książkę :)

      Usuń

Publikowanie komentarza