Dzień z cytatami


Zdarza mi się zapisać w zeszycie interesujące życiowe cytaty, które później przytaczam w rzeczywistości, na co dzień. Często mnie czegoś nauczą, otworzą oczy na otaczający świat, sprawią, że uśmiechnę się pod nosem. Dlatego raz w tygodniu chciałabym wam przytoczyć kilka cytatów, które zapadły mi w pamięci i chwyciły za serce. ,,Dzisiaj wiem jedno. Tworzenie wzajemnych relacji, to jak budowanie zamku z piasku. Nieustannie trzeba o niego dbać, by nie runął… I by nikt nie wszedł w niego butami… Nie można na chwilę go spuścić z oczu. Związek pomiędzy dwojgiem ludzi bywa również kruchy. Dokładnie tak jak zamek z piasku. Gdy odwrócisz głowę, zaleje go morska fala. Pozostanie tylko słona morska woda, albo słone łzy.''- Magdalena Witkiewicz - Zamek z piasku.


,,Kiedyś myślałam, że miłość polega na tym, że nie dostrzegamy wad drugiej osoby. Teraz jestem przekonana, że byłam w błędzie. Miłość to przede wszystkim akceptowanie wszystkich niedoskonałość partnera. Bo kocha się nie za coś, ale mimo wszystko...''- Magdalena Witkiewicz- Opowieść niewiernej.


,,Dlaczego tak bardzo boimy się w otwarty sposób mówić o uczuciach? Nie zdradzamy, co nas boli. Nawet przed tymi, których kochamy. A przecież chyba zależy nam na sobie? Zapominamy, że słowa nie służą tylko temu, by ranić. Są po to, by nas jeszcze bardziej do siebie zbliżać. By pomóc rozwiązać konflikty i nieporozumienia. Często zasypiamy przytuleni do niedopowiedzeń. Nie dbamy o to, by rozplątać negatywne emocje. Brak czasu, brak ochoty, brak zrozumienia. Czy to ma sens? Żadnego.''- Magdalena Witkiewicz- Po prostu bądź.
 ,,Zawiedzione kobiece serce jest niczym stłuczony dzban. Bardzo chciałoby nadal nosić w sobie słodki napój miłości, ale niełatwo jest skleić popękane kawałki skorupy."- Agnieszka Walczak Chojecka- Nie czas na miłość.


,,Można próbować wyprzeć się wspomnień, lecz skutki naszych uczynków prędzej czy później i tak nas dopadną.''- Agnieszka Walczak- Chojecka- Nie czas na miłość. 


,, Są godziny, które wloką się w nieskończoność, godziny nudne i bardzo do siebie podobne. Wypełniają poszczególne dni, miesiące i wreszcie lata. Ale są też godziny pełne emocji, poszarpane, gwałtowne, które nie wiedzieć czemu kończą się szybciej niż inne.''- Natasza Socha- Biuro przesyłek niedoręczonych. 


,,Słowa to nie do końca to samo co czyny, prawda?"- Katie West- P.S. I like you.


,,Ciężko jest kiedy ktoś nie dorasta do naszych oczekiwań (...) Bywa, że oczekujemy od ludzi więcej, niż mogą nam w danym momencie dać."- Katie West- Chłopak na zastępstwo.


Zdjęcia zaczerpnięte z różnych stron internetowych 

Komentarze

  1. ,,Można próbować wyprzeć się wspomnień, lecz skutki naszych uczynków prędzej czy później i tak nas dopadną.''

    To prawda! Nawet, jak bardzo staramy się o czymś zapomnieć, to postaci, albo wydarzenia z naszej przeszłości pewnego dnia dadzą o sobie znać!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz