Dzień z cytatami- piękne słowa o których warto pamiętać


Są dobre dni- przypadają bardzo często, człowiek jest uśmiechnięty wtedy od ucha do ucha, a cały świat stoi przed nim otworem. Wszystko układa się po jego myśli. Ale nastaje czasami taki czas, że wszystko wymyka się spod kontroli, zamiast być łatwo jest coraz trudniej, a dół przytłacza człowieka jeszcze bardziej. Dlatego uwielbiam zatracać się w pięknych powieściach. Które oderwą mnie od szarej rzeczywistości, smutnej, przytłaczającej i przeniosą mnie do magicznej, wesołej krainy, gdzie troski nie mają żadnej roli, a marzenia zawsze się spełniają.

Często w takich lekturach odnajduje ciekawe cytaty, które chętnie zapisuje w swoim notesie, by często do nich powracać.
,,Jeśli mężczyzna cię nie szanuje – uciekaj. Jeśli nie obchodzi go, co myślisz, czego pragniesz – uciekaj jak najszybciej. Miłość nie jest forsowaniem swojego zdania. Nie jest braniem tego, czego chcemy. Jest kompromisem, co trzecią drogą, uszczęśliwiającą obie strony.
Jeśli raz cię popchnął, nazwał dziwką, wyśmiał twoje zwierzenia albo podzielił się z innymi ludźmi sekretem, który mu powierzyłaś – nie łudź się, zrobi to znowu.
Jeśli stawia swoje potrzeby ponad twoimi – nie zmieni się. Zasługujesz na więcej. Jesteś wyjątkowa. Masz prawo mówić „nie”. Pamiętaj o tym. A jeśli ktoś nie słyszy twego „nie” – uciekaj.
Nie masz siły? Idź więc po pomoc do tych, którzy słyszą. Jest ich więcej, niż ci się zdaje.''- Liliana Fabisińska- Córeczka.
,,Zawsze będzie coś, czego nie zrobiliśmy, jakaś zła decyzja, przegapiona chwila. Nie cofniesz czasu. Ale masz do dyspozycji cały ten czas, który jest teraz. Tę chwilę, ten dzień. Jeśli spędzisz go na myśleniu o tym, czego nie zrobiłeś wczoraj, też go stracisz. A przecież masz nad nim władzę. Jest cały twój.''- Liliana Fabisińska- Sanatorium pod zegarem.
,,Całe mistrzostwo polega na tym, aby cieszyć się prostotą życia, nie zaś szukać wymyślonego ideału szczęścia, który nie istnieje.''- Dorota Gąsiorowska- Obietnica Łucji.Obraz

,,W życiu po to tracimy pewne rzeczy, byśmy za jakiś czas mogli sięgnąć po następne. Na starym fundamencie nie powinno się budować nowego domu.''- Dorota Gąsiorowska- Obietnica Łucji.Obraz

,,Bo życie to nieustanna wędrówka, w której odkrywamy wciąż coś nowego''.- Dorota Gąsiorowska- Obietnica Łucji.Obraz

,,Ludzie z miłości potrafią zrobić dziwne rzeczy... Ale chyba jeszcze dziwniejsze z jej braku.''- Joanna Sykat- Jesteś tylko mój.Obraz

,,O szczęście warto walczyć. Nie wolno się godzić na bylejakość, bo kiedy życie przemija, starość można wypełnić dobrymi wspomnieniami.''- Katarzyna Zyskowska- Ignaciak- Upalne lato Kaliny.Obraz

,,Miłość jest szaleństwem, Jest niepojęta i zwodnicza. Potrafi bowiem odebrać rozsądek nawet najracjonalniejszej, najpragmatyczniejszej osobie''.Katarzyna Zyskowska- Ignaciak- Zanim.

Komentarze