Cena szczęścia- saga, która mnie zachwyciła!


,, Łatwo oceniać innych i dawać im rady, ale bardzo trudno słuchać, kiedy ktoś analizuje twoje życie. Zwłaszcza jeśli ma rację."

Gdybym posiadała dar przenikania do powieści, nie raz chętnie bym z tego przywileju skorzystała by bliżej poznać moich ulubionych bohaterów, ale także zabić, zniszczyć lub pobić tych znienawidzonych.


,,Wiele osób pragnie nagłej radykalnej odmiany losu, ale kiedy ich marzenia zaczynają się spełniać, ogarnia ich strach, bo wiedzą, że brak im przygotowania do nowej roli.''

Kate ma niebawem stanąć na ślubnym kobiercu. W mieście huczy od przeróżnych plotek i niedowierzania w to, że Aleksander wybrał właśnie ją. Pyskatą, niepoukładaną, rudowłosą ladaco, która nic nie zna o dobrych manierach. Aleksander i Kate nie potrafią zbytnio odnaleźć się w nowej sytuacji, czy dobrze pokierowali swoim życiem? Los także nie oszczędzi im prostej drogi ku szczęściu. Co takiego się wydarzy?

,, Czasem nawet pozornie szaleńcza decyzja nie musi mieć złych konsekwencji."

W życiu żadna bohaterka nie zaszła mi tak za skórę jak Isabelle. Gdy tylko mieszała w życiu Kate i Aleksandra miałam ochotę ją udusić. Jak można być aż tak podłym, by komuś tak bardzo uprzykrzyć życie w takim stopniu jak zrobiła ta kobieta? To niepojęte! Napsuła mi nerwów swoim postępowaniem. Nie raz, przez nią, miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno z nadmiaru wrażeń i emocji.

,,Brak akceptacji ze strony najbliższych otacza człowieka niczym lepka pajęczyna. Jeśli trwa długo, staje się duszącą powłoką, spod której nie sposób się wydostać."

Pomimo okropnej bohaterki lekturę pochłonęłam w mgnieniu oka. Gdy moja przygoda z historią dopiero się rozpoczęła, zaraz odkładałam ją z powrotem na półkę. W trakcie czytania nie potrafiłam odłożyć opowieści ani na moment, ciekawość, co tym razem wydarzy się w powieści, brała górę nad innymi sprawami. Nic innego się dla mnie nie liczyło tylko skończenie historii Kate i Aleksandra.


,, Jacy mądrzy jesteśmy, gdy chodzi o ocenę innych.''

Autorka kolejny raz zachwyciła mnie swoim piórem i pomysłowością na opowieść. Potrafi wciągnąć czytelnika w swoje sidła, zachwycić, zaczarować, wzbudza wiele emocji od radości po ogromną rozpacz. Tworzy często lekkie, przyjemne lektury, jednak tej do takich nie zaliczam, gdyż zniszczyła mnie fizycznie, ale też i psychicznie. Do teraz jej historia trzyma mnie w swojej mocy. Jest bardzo życiowa, prawdziwa, momentami chwyta za serce i doprowadza do łez.


,, Prawdziwą władzę może zyskać ten, kto pozna sposób tworzenia czegoś, co ma o wiele większą moc. Miłość.''

Stopniowo tajemnice się rozwiązują, mamy już przejrzysty obraz na to, co się wydarzyło, jednak niczego do końca nie możemy być pewni. Autorka doskonale wodzi nas za nos, czaruje słowem i niezwykłym klimatem, że nie chcemy rozstawać się ze światem bohaterów i ich wspólnej historii. Lekturę pochłania się w zastraszającym tempie, akcja stopniowo pnie się do góry, by na końcu roztrzaskać serce na milion kawałków. Przy historii towarzyszy wiele emocji, adrenaliny, a także mądrość, zrozumienie, ból oraz nadzieja na lepsze jutro. Nie mogę doczekać się ostatniej części! Ciągle zastanawiam się jak opowieść dobiegnie końca. I coś czuję, że autorka znowu mnie czymś miłym zaskoczy. Gorąco polecam!

Tytuł: Cena szczęścia
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Ilość stron: 334
Ocena: 7/6

Komentarze