Dzień z cytatami- długo ich nie było.


Na nowo powracam z zamieszczaniem na blogu ciekawych cytatów z książek. Tym razem post będzie się pojawiał co miesiąc, gdyż życie prywatne stoi teraz na pierwszym miejscu. Obrona pracy licencjackiej tuż tuż, trzeba się też uczyć, więc inne rzeczy muszą zejść na drugi plan. Jednak będę się starać dodawać raz w tygodniu zaległe recenzje, które ostatnio mi się nawarstwiły, a także wspominać o aktualnościach i ciekawych nowościach wydawniczych :) Dzisiaj chciałabym wam przytoczyć kilka cytatów o których warto pamiętać w codziennym życiu :) 


,,Czasami tak kurczowo trzymamy się tego, co mamy, że nie widzimy, co możemy mieć''- Bezsenność na Manhattanie- Sarah Morgan.


,,Kochaj życie. Powtórki nie będzie.''- Cud na Piątej Alei- Sarah Morgan.


,,Jeśli jesteś uczciwy wobec swego partnera, szczerze mówisz o swoich uczuciach i uważnie słuchasz z czym się boryka druga osoba, wspólnie pokonacie wszystkie przeszkody.''- Zachód słońca w Central Parku- Sarah Morgan.„Każda zmiana jest jak burza. Niosąca strach na początku, gwałtowana w trakcie i cudowna na końcu. Zachodzi tylko wtedy, gdy idziemy pod prąd, robimy coś całkowicie wbrew wszystkiemu, do czego przywykliśmy. Zmiana nie uznaje komfortu, sprawdzonych pomysłów, nawyków i ciągłego oczekiwania. Rządzi się swoimi prawami i daje nam wybór. Albo to właśnie my podejmiemy działanie i postaramy się organizować przyszłość według pewnego planu, albo życie zdecyduje za nas. Tak czy inaczej, zmiana nastąpi”. - Tajemnice starego domu- Ilona Gołębiewska.
,,Każdy z nas potrzebuje do życia drugiego człowieka. Może to być nasza miłość, nasz przyjaciel albo zupełnie ktoś obcy, kto jednak poda serdeczną dłoń. Nigdy nie odtrącaj od siebie innych ludzi, bo zawsze przyjdzie taki moment, że będziesz ich potrzebować.'' - Powrót do starego domu- Ilona Gołębiewska. „Jesteśmy balonami emocji w świecie pełnym ostrych igieł. Taka myśl naszła mnie zaraz po przebudzeniu. Z każdej strony może w nas uderzyć ktoś, kto nie życzy nam dobrze. Trzeba być ciągle czujnym. Ale są i takie osoby, przed którymi możemy zdjąć codzienną maskę i otworzyć na oścież swoje serce. Jednak to wymaga odwagi. W życiu są dwie miłości, ta pierwsza i ta prawdziwa”.- Tajemnice starego domu- Ilona Gołębiewska. 


,,Nieważne jak ciemna jest noc, zawsze w końcu następuje po niej dzień. A kolejny dzień to nowa historia, którą sami spisujemy. W życiu każdego człowieka zdarzają się mniejsze i większe nieszczęścia, ale życie toczy się dalej, czy tego chcemy czy nie. W chwili największego smutku spójrz na barwne skrzydła motyla, na wschodzące słońce, na szumiące morze. Weź głęboki oddech. Opatrz rany i ruszaj przed siebie... Zawsze przed siebie.''- Zanim wstanie dla nas słońce- Gabriela Gargaś.


https://kobietapo30.pl/skad-sie-bierze-zazdrosc-i-jak-sobie-z-nia-radzic/

,,...zawsze zazdrościmy innym. Uważamy, że mają lepiej. Gdybyśmy tylko mogli, z chęcią zamienilibyśmy się z nimi na życia. Zaprzedali duszę diabłu, by znaleźć się w skórze innego człowieka. A ten drugi człowiek też nie ma idealnego życia. Ma swoje mniejsze i większe zmartwienia. Ukrywa swoje zmartwienia pod płaszczykiem uśmiechu, spogląda na ciebie i myśli: Jak fajnie by było być na jej miejscu.''- W plątaninie uczuć- Gabriela Gargaś. 

Komentarze

  1. Bardzo życiowe i ważne cytaty, które skłaniają do przemyśleń.:)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza