Nextpleas- aplikacja dzięki której pozbędziemy się książek, które tylko zbierają kurz


Chciałabym wam zaprezentować bardzo ciekawą aplikację o nazwie Nextpleas. Ta apka zapewni każdemu książkoholikowi na pozbycie się książek zalegających na półce. Sama chętnie skorzystam z tej funkcji, w pokoju mam pełno powieści, które oddam w dobre ręce. Dzięki temu, nie tylko książki znajdą nowy dom, ale również będę mogła poznać osoby, które jak ja uwielbiają powieści i chętnie dzielą się swoimi opiniami na ich temat. Niestety żeby aplikacja weszła w życie trzeba zebrać odpowiednią sumę i wtedy zostanie uruchomiona. Dlatego teraz zwracam się do was, do moich cudownych czytelników. Jeśli jesteście chętni wesprzeć powstawanie aplikacji możecie to zrobić tutaj: https://wspieram.to/nextplease

A poniżej chce wam przedstawić jej opis, którą również znajdziecie na stronie wspieram. to :)


Nextplease! to pierwsza aplikacja dająca możliwość wymiany przeczytanych książek zbierających tylko kurz w domu na nowe. Pozwoli przez to na poszerzanie horyzontów oraz... powiększenie grona znajomych. Wymiany będzie można dokonywać również bez konieczności wysyłki przez co poznamy wiele ciekawych osób mających podobne gusta do naszych. Aplikacja będzie dostępne zarówno na Android oraz IOS.
Jako fan czytania często spotykam się z problemem niedostępności interesujących mnie tytułów w publicznych bibliotekach oraz koniecznością szukania książek na aukcjach internetowych, gdzie ich ceny często są bardzo wysokie. 

Opis projektu: 

Aplikacja Nextplease! to narzędzie, dzięki któremu będziemy mieli możliwość odświeżenia naszej domowej biblioteki. Przeczytane książki będziemy mogli wymienić na nowe wraz z innymi użytkownikami.
Przy rejestracji każdy będzie mógł dodać wszystkie posiadane książki do swojej „prywatnej biblioteki” oraz dodania ich zdjęcia i krótkiego opisu. Przy zainteresowaniu użytkownika "A" książką użytkownika "B" będzie mogło dojść do wymiany "książka za książkę" lub w przypadku braku zainteresowania jednej ze stron książką drugiej osoby będzie można przekazać konkretną ilość punktów (1-5), za które dana osoba będzie mogła uzyskać książki od każdego innego użytkownika.

Książki będziemy mogli wyszukiwać za pomocą:
tytułu 
autora
gatunku
odległości (np. do 5 km od miejsca zamieszkania lub aktualnej lokalizacji).
Przy każdej transakcji użytkownik, z którym dochodzi do wymiany będzie mógł porozumieć się z nami za pomocą facebooka, maila oraz numeru telefonu, który dodamy podczas rejestracji. Po każdej wymianie będziemy mogli ocenić drugą osobę (informacja czy wysyłka przebiegła bezproblemowo oraz czy książka była w stanie wskazanym na fotografii itp).
Nextplease! pozwoli nie tylko oszczędzić pieniądze na kupowaniu książek na aukcjach internetowych, ale również spopularyzuje czytanie wśród ludzi oraz oszczędzi nasz czas, ponieważ zawsze będziemy mogli sprawdzić jakie książki mają do oddania nasi sąsiedzi i po prostu się z nimi wymienić, nie tracąc czasu na wysyłkę.
Będzie to niezwykle przydatne narzędzie również dla studentów, którzy mają do czynienia z literaturą specjalistyczną. 

Najprościej tłumacząc będzie to pierwszy tego typu książkowy second hand :)
Cel projektu: 
Kwota minimum na zrealizowanie projektu to 18 000 złotych. Suma ta wynika z opłat związanych m.in. z: 
-wynagrodzeniem dla firmy informatycznej, która odpowiedzialna jest za to, żeby aplikacja działała bez najmniejszych problemów. Kwota ta to koło 18 000 złotych netto (ceny na rynku wahają się od 8 do nawet 30 000 złotych).
- opłaceniem kampanii reklamowej, aby rozpowszechnić aplikację (naszym celem jest współpraca m.in. z popularnymi  youtuberami, którzy mają ogromne zasięgi oglądalności oraz dziennikarzami m.in. z radia polskalive oraz promowanie aplikacji na portalach społecznościowych takich jak facebook i twitter). Mamy zamiar również przeprowadzić specjalne akcje promocyjne. Jedną z nich jest akcja #kibiceczytają, która mam nadzieję spowoduje pobieranie aplikacji również na zasadzie rywalizacji, ponieważ na oficjalnym profilu Nextplease! udostępniony będzie ranking polskich klubów piłkarskich, których kibice czytają najwięcej. Chciałbym przeprowadzić też akcję zachęcająca przekazywania książek do domów dziecka.
Nagrody: 
Dla osób wspierających całą akcję mamy przygotowane nagrody takie jak:
Dyplomy z wzięcie udziału w akcji promującej czytanie.
- Podziękowania od zespołu Nextplease! wysłane m.in. na prywatne adresy e-mail.
- Pakiety punktów, które będzie można wymienić na książki po pobraniu aplikacji.

- Kubki oraz koszulki z wybranymi cytatami.
- "Złote abonamenty" dostępne jedynie dla osób wspierających całą akcję. Będą wyróżniały nasz profil od innych użytkowników.
- Wpis do grona mecenasów czytania w Polsce, które będzie udostępnione m.in. na oficjalnym profilu Nextplease! na facebooku oraz innych socjal mediach związanych z aplikacją.
- Udostępnienie loga firmy na oficjalnej stronie internetowej tj. www.nextplease.com.pl

O autorze/zespół: 
Nextplease!
to projekt w całości opracowany przez parę studentów – Justynę Staśkiewicz- studentkę informatyki i ekonometrii na SGGW oraz Daniela Wojciechowskiego – studenta dziennikarstwa na Akademii dziennikarstwa i realizacji dźwięku w Warszawie. 
Projekt jest wspierany przez liczne grupy studenckie m.in. studentów z ADiRD w Warszawie oraz studentów SGGW w Warszawie.
Oczywiście jesteśmy również wspierani przez naszych przyjaciół za co oczywiście dziękujemy!.
Komentarze