Dzień z cytatami- nowy miesiąc to pora na nowe cytaty z książek!


Skarbnica cytatów z której chętnie korzystam. Pozwalają spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy, tej pozytywnej, gdzie zawsze po burzy wschodzi słońce. Podnoszą na duchu, pokrzepiają serce, gdy problemy nieustannie odbierają energię do czegokolwiek. ,,Tak to już zazwyczaj bywa, że jeżeli czegoś bardzo mocno chcemy, to wtedy nam się to nie przydarzy. Czekamy, dokładamy podwójnych starań, a na horyzoncie jak nie było, tak nie ma żadnego efektu. Nie należy przejmować się tym, na co nie mamy wpływu, to najlepsze wyjście. Najczęściej los uśmiecha się do nas, gdy najmniej się tego spodziewamy'' - Pamiętnik ze starego domu - Ilona Gołębiewska.


,, Najpiękniejszych chwil w życiu nie da się zaplanować. One przychodzą same. Ważne, by je odnaleźć w codzienności. Życie jest za krótkie, by odkładać wszystko na później'' - Pamiętnik ze starego domu - Ilona Gołębiewska.

,,Życiowy upadek nie oznacza od razu przegranej. Kiedy wstajesz i walczysz dalej, jesteś zwycięzcą. Przegrywają tylko ci, którzy nie próbują się podnieść. Najgorsza walka odbywa się między tym, co wiesz, a tym, co czujesz. Tu najtrudniej podjąć decyzję. Szczególnie jeśli dotyczy kogoś, kogo mocno kochasz. Życie to przecież pasmo trudnych wyborów - Pamiętnik ze starego domu - Ilona Gołębiewska.


,,Nieważne jak ciemna jest noc, zawsze w końcu następuje po niej dzień. A kolejny dzień to nowa historia, którą sami spisujemy. W życiu każdego człowieka zdarzają się mniejsze i większe nieszczęścia, ale życie toczy się dalej, czy tego chcemy czy nie. W chwili największego smutku spójrz na barwne skrzydła motyla,na wschodzące słońce, na szumiące morze. Weź głęboki oddech. Opatrz rany i ruszaj przed siebie... Zawsze przed siebie''. - Zanim wstanie dla nas słońce - Gabriela Gargaś.


,,Bardzo często ludzie są skoncentrowani na tym, co chcieliby dostać od losu, i nie dostrzegają tego, jak wiele już mają''.- Wieczór taki jak ten - Gabriela Gargaś.


Czasami ,aby wyrazić miłość nie potrzeba słów, warto jednak od czasu do czasu powiedzieć drugiej osobie:"Kocham".- Tylko ty - Gabriela Gargaś.

Komentarze

Prześlij komentarz