Gdzie niebo mieni się czerwienią- książka nominowana w Plebiscycie Książki Roku 2018


Już niewiele czasu zostało, bo raptem 3 dni do zakończenia głosowania na najlepszą książkę roku. Oddaliście już swoje głosy? Ja tak! Miałam ciężki orzech do zgryzienia, wiele ciekawych tytułów do wyboru. Niestety zwycięzca może być tylko jeden. W każdej kategorii, a jest ich aż 12, możecie oddać głos na lekturę, która wam się podobała i która powinna zdobyć statuetkę lubimyczytać.pl. Jeśli jeszcze nie oddaliście swojego głosu to szybko to nadrabiajcie! Niewiele czasu wam zostało do zakończenia plebiscytu :) Książka Roku 2018.

Fantastyka młodzieżowa skrywa wiele perełek, które zasługują na zwycięstwo. Aktualnie z tej kategorii pochłaniam ,,Gdzie niebo mieni się czerwienią'' i muszę wam szczerze powiedzieć, podoba mi się. Autorka pozwoliła mi zajrzeć na lodowatą wyspę Skane, gdzie niebo przemawia do swoich mieszkańców. Każda jej barwa ma osobne i bardzo ważne znaczenie. Zielona oznacza, że Bogini jest szczęśliwa, a życie na wyspie jest spokojne i niezmącone żadną troską. Niebieski zwiastuje nadchodzącą zamieć, srogą zimę, a czerwony, ten najrzadziej pojawiający się kolor, oznacza ostrzeżenie, niebezpieczeństwo, zarazę. Siedemnaście lat temu gdy urodziła się Ósa niebo pokryło się czerwienią, zebrała ogromne żniwo, zabijając również matkę dziewczyny. Teraz kolejny raz ostrzeżenie powraca. Ósa pragnie znaleźć odpowiedź, by zapobiec zagładzie. Czy jej się uda? 

Już sam opis zachęcił mnie do tego, by sięgnąć po książkę i jak na razie jestem pozytywnie zaskoczona. Jestem ciekawa jak dalej sprawa się rozwinie. Na razie jestem na 100 stronie ;)  

Komentarze

Prześlij komentarz