Zastępcza miłość - historia, którą trzeba przeczytać !


Autorka za każdym razem zaskakuje mnie pomysłowością na fabułę. U niej nie znajdziemy szablonowej, mdłej i cukierkowej historii. Co to, to nie. W jej powieściach zawsze dużo się dzieje, poruszane są tematy tabu, trudna miłość, złe  lub dobre wybory, które niosą ze sobą różne konsekwencje. Nigdy nie można być pewnym, jak fabuła się potoczy, nieraz zaskakuje, szokuje, podnosi ciśnienie. Są bardzo emocjonalne i na długo pozostają w sercu. 

Książkę miałam okazję przeczytać dużo przed tym, nim ujrzała światło dzienne. Już wtedy wiedziałam, że to będzie dla mnie najlepsza historia zaraz po cyklu Wędrowców. Gdy otrzymałam finalny egzemplarz, jeszcze raz zatraciłam się w świecie postaci, który wykreowała autorka. I muszę wam powiedzieć, że Beata uderza mocno i stawia główną bohaterkę przed trudnym wyborem, który zmieni jej dotychczasowe życie. Czy to wyjdzie na dobre, czy wprost przeciwnie - tego się ode mnie nie dowiecie. Nie chce wam spoilerować, by nie psuć wam przygody z opowieścią. 

Na pewno historię się szybko czyta, wręcz połyka w okamgnieniu. Jest zaskakująca, emocjonalna, momentami magnetyczna, oburzająca. Wywołuje szereg odczuć po złość, smutek aż po pożądanie, euforie, radość i zrozumienie. Już myślimy, że znamy przebieg wydarzeń, że już nic nas nie zaskoczy, gdy nagle autorka rzuca głównej bohaterce kłody pod nogi, a szczęście rozpada się jak domek z kart. Postacie są dobrze wykreowane, z wadami i zaletami, żywi, prawdziwi. Ja wobec nich miałam mieszane uczucia. Raz rozumiałam ich postępowanie, a raz potępiałam za wybory, które dokonywali. W ostatecznym rozrachunku pokochałam ich wszystkich. A najbardziej Diamonda. 

Podsumowując: Książką jestem zachwycona, taka inna od wszystkich, która wciąga od początku do końca, trzyma w swoich szponach i nie pozwala ani na moment się oderwać. Opowiada o trudnych wyborach, o przeszłości, która pozostawia piętno w życiu bohaterów, tematach tabu. Napisana w prosty sposób, opisana w lekki sposób, jednak lektura do przyjemnych nie należy. Wywołuje szereg emocji, podnosi ciśnienie, wzbudza kontrowersje. Warto się z tą pozycją zapoznać. Gorąco polecam. 

Tytuł: Zastępcza miłość
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: Lira
Ilość stron: 416
Ocena: 5/6

Komentarze

  1. Ostatnio czytałam niezbyt pochlebną opinię o tej książce i teraz waham się przed jej lekturą. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz